حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکس

حقایق جالب و عجیب

حقایق عجیب : در این دنیا مسائل عجیب و غریب زیادی وجود دارد که هنوز بشر نتوانسته بخش بزرگی از آن را کشف کند. اما نمونه هایی که تاکنون پیدا شده و مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته اند نیز کم نیستند.

بعضی از حقایق جهان بسیار جالب و البته حیرت آور به شمار می روند. به طور مثال، آیا می دانستید میزان طلاهای موجود در عمق مجموع اقیانوس های جهان ۲۰۰ مرتبه بیشتر از مقداری است که تاکنون توسط بشر کشف شده است؟ یا مثلا اینکه سوسک های هرکول فقط ۱۰۰ گرم وزن دارند، اما می توانند تا ۸ کیلوگرم بار را بلند کنند؟

اگر این موارد برایتان جالب بود، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از موارد بیشتر در ادامه با سایت شهر مطلب همراه باشید.

1 53 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکساز سال ۱۹۱۶ میلادی ارسال ساختمان از طریق پست در آمریکا غیرقانونی اعلام شد. این قانون پس از اقدام مردی که به منظور فرار از پرداخت هزینه های هنگفت حمل و نقل، خانه ۴۰ تنی خود را با پست فرستاده بود، اعمال و اجرائی شد.

2 54 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسدر سال ۱۹۹۷ میلادی، در یکی از روستاهای مکزیک، نه تنها باران قورباغه، بلکه طوفانی از این موجودات، تمام سطح شهرستان را در نوردید و موجب تعجب و هراس مردم شد.

3 50 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسانسان هنگامی که خواب است، هیچ بوئی را حس نمی کند.

4 51 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسفضانوردان اجازه ندارند پیش از بیرون رفتن از ایستگاه فضایی لوبیا میل کنند زیرا گاز ناشی از لوبیا می تواند به لباس فضایی آن ها آسیب برساند.

5 48 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسکروکودیل ها بسیار باهوش تر از آن هستند که تصور می کنید؛ آن ها برای اینکه بتوانند به عمق آب بروند، سنگ قورت می دهند.

6 49 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسبوتان، یکی از عجیب ترین کشورهای دنیاست به گونه ای که هنوز کسی نمی داند جمعیت واقعی آن چه میزان است. آخرین سرشماری صورت پذیرفته در بوتان به سال ۱۹۷۵ میلادی باز می گردد.

7 46 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسخرس های قطبی بزرگسال فقط پوست و چربی شکار خود را می خوردند و گوشت آن را برای توله های خود یا دیگر حیوانات گرسنه می گذارند.

حتما بخوانید :  فروشگاه لگو بزرگ و جالب در لندن افتتاح شد + تصاویر

8 41 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسبرخی از اسکیموهای به منظور پیشگیری از یخ زدن مواد غذایی خود، آن ها را درون یخچال قرار می دهند زیرا دمای مکانی که در آن ساکن هستند بسیار سردتر از فضای داخلی یخچال است.

9 33 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسدر مجموع اقیانوس های دنیا، حدود ۲۰۰ مرتبه طلای بیشتر از آن چه انسان تاکنون کشف کرده وجود دارد.

10 25 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسویلیام شکسپیر نام خود را در چندین حالت مختلف بیان می کرد.

11 19 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسمربی های شیر برای آموزش وی از چهارپایه یا صندلی استفاده می کنند زیرا سلطان جنگل در آن واحد فقط می تواند روی یک سوژه تمرکز کند و با دیدن چهارپایه گیج می شود.

12 15 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسپیش از اختراع پاک کن، بشر برای پاک کردن جوهر و مداد از پودر سوخاری استفاده می کرد.

13 15 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسمغز در خواب بیشتر از زمانی که تلویزیون تماشا می کنید، فعال است.

14 12 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسسوسک هرکول فقط ۱۰۰ گرم وزن دارد اما قادر است اشیا را تا حداکثر ۸ کیلوگرم بلند کند. به همین خاطر، لقب قوی ترین موجود زنده دنیا لقب گرفته است.

15 12 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسیک افسانه ژاپنی وجود دارد که می گوید اگر چتر را برای مدت طولانی در یک محل رها کنید، به یک غول یک چشم و یک پا موسوم به Kasa-obake تبدیل می شود.

16 10 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسنخستین رستوران سلف سرویس جهان در نیویورک راه اندازی شده بود و فقط آقایان حق ورود داشتند. آن ها باید ایستاده غذای خود را میل می کردند.

17 8 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسقرص های ضدبارداری برای گوریل ها هم کاربرد دارند.

18 8 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسمرغ مگس توانائی راه رفتن ندارد.

19 8 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسدر نیوهمشایر پلاک هایی برای ماشین چاپ شده بود که روی آن نوشته بود: «یا آزاد زندگی کن یا بمیر!» این پلاک ها توسط مجرمین ایالتی تولید می شد.

20 8 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسدر کشور فرانسه، فروش عروسک هایی که صورت های انسانی نداشته باشند ممنوع است.

21 5 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسمجموع ارقام ضلع های رو به روی تاس ها، ۷ می شود.

حتما بخوانید :  اس ام اس های باحال روز دامپزشکی

22 5 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکس«کانادا» یک واژه سرخپوستی به مفهوم «روستای بزرگ» است.

23 4 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسنپال تنها کشور دنیاست که پرچم آن مربع یا مستطیلی نیست.

24 3 1 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسوقتی کسی یک لیوان نوشیدنی گرم در دست می گیرد، محیط اطراف «گرم تر» به نظر می رسد.

25 4 حقایق عجیب و جالب که تا کنون از آنها خبر نداشتید + عکسshoefiti یا «گرافیتی کفش»، به پدیده ای گفته می شود که کفش ها با بندهای گره خورده از سیم های تلفن یا برق آویخته می شوند. برای این واژه چند دلیل متفاوت مطرح شده:
دانش آموزان پس از پایان تحصیلات به منظور نمایش خوشحالی خود این کار را انجام می دهند.
ورزشکاران در واکنش به برد یا باخت خود در مسابقه این حرکت را اجرا می کنند.
این یک نشانه برای نمایش محلی است که در آن جا مواد مخدر به فروش می رسد. رنگ کفش هم نشان دهنده نوع مخدر است.
این کار توسط گروه های خلاف کار اجرا می شود تا قلمرو خود را مشخص کنند.