حقوق کارگران چینی چقدر است؟ حداقل دستمزد کارگران چینی

کارگران چینی چقدر حقوق میگیرند؟

حقوق کارگران چینی : چین که حالا به کشوری پیشرفته و صنعتی تبدیل شده است براساس معیاری اقتصاد اول جهان است , کارگران چینی حداقل چقدر حقوق میگیرند؟

حداقل دستمزد کارگران چینی چقدر است؟

چین از نظر اقتصادی حالا تنه به تنه اقتصاد آمریکا می زند و شاید عمده این موفقیت مرهون میلیون ها کارگری است که از شهرها و روستاهای کوچک به مناطق صنعتی مهاجرت می کنند و در شرایط سخت کار می کنند .

چین امروز در حال تبدیل شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند.

رشد فزاینده اقتصادی چین با جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر هر روز باعث نگرانی بسیاری از کشورهای توسعه یافته همچون آمریکا شده است. چین امروز در حال تبدیل شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند.

کارگران چینی

دستمزد کارگران چینی

پیوستن سریع چین به سیستم تولید جهانی باعث شده تا ورود چین به بازارهای جهانی با موفقیت همراه شود. عرضه فراوان نیروی کار ارزان و مناسب به همراه نرخ رشد پس انداز و سرمایه بالا و سرمایه گذاری مستقیم که با خود فن آوری را می آورد عاملی شده تا رشد اقتصادی این کشور هر روز با سرعت بیشتری باشد.

حتما بخوانید :  سریال آخرین پرواز کرکس + تصاویر سریال انیمیشن درباره ریگی

در چین میانگین درآمد کارگران آن هم در شهرهای بزرگ حدود ۵۰۰ دلار است البته این نرخ در شهرهای دیگر متفاوت است اما در مجموع دستمزد یک کارگر در چین کمتر از ۲۰۰ دلار نیست. کارفرمایان چینی باید ۳۰ درصد حق بیمه پرداخت کنند این در حالی است که در ایران کارگران ۷ درصد از سهم حق بیمه را خودشان پرداخت می کنند و سهم حق بیمه کارفرمایان ۲۳ است. نیروی کار برای خارجی هایی که در چین فعالیت می کنند بسیار ارزان است و آنها بیشتر تمایل دارند در فعالیت های اقتصادی خود از نیروی انسانی چینی استفاده می کنند.

دستمزد کارمندان نیز در چین متفاوت است به نحوی که یک کارمند ساده در شانگهای حدود ۳ هزار یوان دستمزد می گیرد البته عموماً حقوق های بالای ۵هزار یوان برای رده های مدیریتی مختلف در چین پرداخت می شود.

کارگران چینی چقدر حقوق میگیرند؟


حتما بخوانید :  احتمال درگیری روسیه و آمریکا(جنگ جهانی سوم)