حمله آمریکا به سوریه با موشک + عکس،فیلم،جزئیات و اخبار جدید

آمریکاحمله ارتش آمریکا به سوریه

با فرمان دونالد ترامپ نیروهای نظامی آمریکا به سوریه حمله موشکی انجام دادند. این حمله موشکی از ناوهای آمریکا در دریای مدیترانه و بطور محدود در واکنش به حمله شیمیایی اخیر دولت بشار اسد صورت گرفت.

اولین اقدام تلافی جویانه روسها مقابل ترامپ

واکنش کنگره آمریکا به حملات موشکی به سوریه

حمله موشکی آمریکا به سوریه

درحالی که گروهی از اعضای جمهوری خواه و دموکرات کنگره آمریکا از حمله موشکی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سوریه حمایت کردند، گروهی دیگر با ابراز نگرانی، از ترامپ خواستند تا راهبرد خود را توضیح دهد.

فیلم حمله آمریکا به سوریه

دانلود فیلم

پل راین رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به حمله موشکی بامداد امروز ارتش آمریکا به پایگاه الشعیرات سوریه گفت: “این اقدام مناسب و درست بود”.

وی به طرح اتهام علیه رئیس جمهور سوریه افزود: “این حملات تاکتیکی به نظام (بشار اسد رئیس جمهور سوریه) نشان می دهد که دیگر نمی تواند وقتی به جنایت علیه ملت سوریه ادامه می دهد، روی فلج بودن آمریکا تکیه کند”.

چاک شومر رهبر دموکراتها در مجلس سنای آمریکا نیز با تکرار این اتهام علیه رئیس جمهور سوریه گفت: “هزینه پرداختن اسد – وقتی اینگونه جنایات را مرتکب می شود، امری خوبی است”.

عکس های حمله موشکی آمریکا به سوریه

سخنگوی پنتاگون مدعی شد حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات، آسیب زیادی به جنگنده‌ها و زیرساختهای نظامی سوریه وارد کرده است

وی در عین حال افزود: “دولت ترامپ باید راهبردی را در دستور کار قرار دهد و قبل از اجرای آن، با کنگره رایزنی کند.”

به نوشته خبرگزاری فرانسه، دیگر اعضای کنگره نیز مواضع مشابهی گرفتند و خرسندی خود را از پاسخ سریع آمریکا به “حمله شیمیایی” روز سه شنبه به شهرک خان شیخون ابراز داشتند.

سناتور مک کین گفت که از “این مرحله اول معتبر” استقبال می کند اما خواهان در دستور کار قرار گرفتن راهبرد جدیدی برای بحران سوریه شد.

وی افزود: “اولین اقدام در راهبردی از این دست، خارج کردن نیروی هوایی اسد به طور کامل از عرصه نبرد است”.

مارکو روبیو همکار مک کین نیز خواهان در دستور قرار گرفتن راهبردی شد که مانع از “حمایت آزادانه روسیه از نظام سوریه” شود.

اما همزمان شمار زیادی از نمایندگان آمریکایی درخصوص مسئله موافقت برای استفاده از قدرت نظامی پرسش هایی را مطرح کردند.

سناتور دموکرات کریس کونز “نگرانی خود” را از تحرکات آمریکا علیه نظام سوریه بدون وجود یک راهبرد واقعی ابراز داشت و گفت: این تحرکات رئیس جمهور سئوالات زیادی را مطرح می کند.
در همین حال، سناتور راند پل با انتقاد از دولت آمریکا گفت: “ما جنایات در سوریه را محکوم می کنیم اما آمریکا مورد حمله قرار نگرفته است.”

حتما بخوانید :  دوست دختر جدید رونالدو باردار شد + تصاویر دوست دختر رونالدو

وی تاکید کرد: رئیس جمهور بر اساس قانون اساسی باید پیش از هرگونه اقدام نظامی، موافقت کنگره را کسب کند.”

“تد لیو” دموکرات نیز گفت: کنگره به رئیس جمهور برای استفاده از قدرت نظامی علیه تروریست ها اجازه داده است. اجازه اعمال قدرت برای اجرای توافقنامه های مربوط به سلاح های شیمیایی را نداده ایم”.

کنگره آمریکا از امروز جمعه تعطلات دو هفتگی خود را آغاز کرده است که نشان از برنامه ریزی ترامپ برای اجرای حملات خود به سوریه همزمان با این تعطیلات دارد .

آمریکا بامداد امروز جمعه یک پایگاه نظامی سوریه را با ۵۹ فروند موشک از نوع توماهوک هدف قرار داد.

به گفته استاندار حمص، در این حملات تعدادی کشته و زخمی شده و خسارتهایی به بار آمده است و کار خاموش کردن آتش و امداد رسانی ادامه دارد.

ویژگی های موشک آمریکایی تام هاک که امروز علیه سوریه مورد استفاده قرار گرفت: ۵ و نیم متر طول، ۱۲۵۰ تا ۲۵۰۰ کیلومتر برد، ۸۸۰ کیلومتر در ساعت سرعت، و ۴۵۴ کیلوگرم وزن سر جنگی (کلاهک)

واکنش تهران به حمله موشکی آمریکا به سوریه

سخنگوی وزارت امور خارجه حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه را شدیدا محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به حملات موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی سلاح های شیمیایی در تاریخ معاصر، هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی را فارغ از عاملین و قربانیان آن محکوم می کند و همزمان استفاده از این بهانه برای اقدامات یک جانبه را خطرناک، مخرّب و نقض اصول آمره حقوق بین الملل می داند.

ما ضمن محکومیت شدید هرگونه اقدام نظامی یکجانبه و حملات موشکی به “پایگاه هوایی الشعیرات” در سوریه توسط ناوهای آمریکایی، معتقدیم که اینگونه اقدامات به بهانه حمله شیمیایی مشکوک در “خان شیخون” در ادلب که زمان بندی، عاملین و منتفعینِ از آن کاملا در پرده ای از ابهام قرار دارد به تقویت تروریست های رو به زوال و پیچیدگی اوضاع در سوریه و منطقه خواهد افزود.

عربستان سعودی حمایت کامل خود از حمله موشکی آمریکا به خاک سوریه را اعلام کرد.

انتقال خانواده‌ دیپلمات‌ های ایرانی از دمشق

یک دیپلمات کشورمان در سفارت ایران در سوریه اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه در پی حمله آمریکا به سوریه خانواده‌ دیپلمات‌های ایرانی از دمشق به جنوب بیروت منتقل شده‌اند را نادرست عنوان و آن را تکذیب کرد.

حتما بخوانید :  لغو درخواست ترامپ توسط دادگاه استیناف آمریکا + جزئیات لغو درخواست ترامپ

این دیپلمات ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با رد اخبار منتشر شده در این ارتباط گفت:‌ دیپلمات های ایرانی در سوریه به همراه خانواده‌هایشان در دمشق مستقر هستند و روند فعالیت عادی در سفارت ایران در این کشور در جریان است.

وی تاکید کرد:‌ اخبار منتشر شده در این ارتباط اشتباه و نادرست است و تکذیب می‌شود.

بر اساس این گزارش صبح امروز برخی از رسانه ها در خبری اعلام کردند که در پی حمله آمریکا به سوریه خانواده های دیپلمات های ایرانی از دمشق به جنوب بیروت منتقل شده اند.

ترامپ در زمان حمله موشکی به سوریه درحال صرف غذا با همتای چینی خود بود.

دونالد ترامپ اندکی پس از تصمیم حمله هوایی به سوریه که بزرگترین اقدام نظامی وی پس از به قدرت رسیدن به شمار می‌رود در کنار ژی جین پینگ، همتای چینی خود در اقامتگاه مار آ لاگو مشغول صرف شام بود.

دستور حمله هوایی ترامپ به سوریه درحالی صادر شده است که به گزارش سی‌ان‌ان ترامپ فردی است که پیش از این در سال ۲۰۱۳ بارها از باراک اوباما، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا درخواست کرده بود که اقدام نظامی علیه سوریه را از دستور کار خود خارج کند.

حمله آمریکا به سوریه با موشک + عکس،فیلم،جزئیات و اخبار جدید