میهن هاست
صفحه اصلی اخبار روز حمله آمریکا به کره شمالی + عکس و جزئیات و اخبار جدید

حمله آمریکا به کره شمالی + عکس و جزئیات و اخبار جدید

آمریکا و کره شمالی

حمله آمریکا به کره شمالی : تنش میان آمریکا و کره شمالی در چند روز اخیر توجه رسانه‌های خبری دنیا را به خود جلب کرده است.

بمقام‌های اطلاعاتی آمریکا، بامداد امروز به شبکه خبری ان‌بی‌سی‌نیوز گفتند واشنگتن دو ناوشکن با توان شلیک موشک‌های کروز تام‌هاوک را در نزدیکی کره شمالی مستقر کرده است. مطابق این ادعا یکی از این ناوها ۳۰۰ مایل با مکان احتمالی آزمایش هسته‌ای کره شمالی فاصله دارد.

پیشتر، کره شمالی به خبرنگاران خارجی مستقر در این کشور گفته بود که منتظر یک رویداد «بزرگ و مهم» باشند. موضوعی که باعث شکل‌گیری گمانه‌زنی‌های شد مبنی بر اینکه پیونگ‌یانگ قصد انجام ششمین آزمایش هسته‌ای خود، همزمان با برگزاری جشن صد و پنجمین سالگرد تولد بنیان‌گذار این کشور در روز شنبه را دارد.

مقام‌های آمریکایی به ان‌بی‌سی گفتند که بمب‌افکن‌های این کشور نیز در گوام مستقر و آماده حمله به کره شمالی در صورت لزوم هستند.

جنگ هسته ای آمریکا و کره شمالی

کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد در صورت مشاهده هر گونه نشانه‌ای از تجاوز آمریکا به این کشور اقدام به حمله هسته‌ای به این کشور خواهد کرد. مقام‌های پیونگ‌یانگ پنجشنبه هم آمریکا را به «حملات تلافی‌جویانه» در صورت هر گونه اقدام متجاوزانه از جانب واشنگتن تهدید کردند.

کره شمالی، در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه صادر کرده خاطرنشان کرده است: «آمریکا با آوردن بی‌پروای تجهیزات راهبردی هسته‌ای به شبه جزیره کره در حال تهدید آشکار صلح و امنیت است و اوضاع را به آستانه جنگ هسته‌ای پیش می‌برد.»

مقامات کره جنوبی و جنگ با کره شمالی

مقام‌های کره جنوبی – کشوری که به گفته تحلیلگران مسائل نظامی ممکن است در صورت حمله آمریکا اولین هدف حملات تلافی‌جویانه همسایه شمالی باشد – گفته‌اند در حال رایزنی با مقام‌های واشنگتن هستند. وزیر خارجه کره جنوبی در نشستی در پارلمان این کشور گفت که آمریکا نگرانی‌های سئول درباره اقدام علیه کره شمالی را در نظر می‌گیرد و در حال رایزنی با این کشور در این ارتباط است.

هشدار چین به آمریکا در باره جنگ

مقام‌های چین روز جمعه با بیان اینکه درگیری بر سر کره شمالی ممکن است هر لحظه آغاز شود، درباره تبعات این اقدام هشدار داده و تأکید کردند که چنین جنگی برنده‌ای نخواهد داشت.

کره شمالی احتمالا قادر به شلیک موشک‌هایی مجهز به گاز خردل است

نخست وزیر ژاپن هشدار داد که کره شمالی احتمالا قابلیت شلیک موشک‌هایی را دارد که آلوده به گاز خردل است.

در حالی که نگرانی ها نسبت به انجام ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی یا شلیک موشک های بیشتر افزایش یافته است، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در سخنانی در پارلمان این کشور تاکید کرد: کره شمالی احتمالا این ظرفیت را دارد تا موشک هایی را که با گاز خردل مجهز شده، شلیک کند.

حتما بخوانید :  کودک 3 ساله در کانال فاضلاب اهواز + عکس و حاشیه های ایرن حادثه

تخلیه پایتخت کره شمالی

رهبر کره شمالی دستور داده است که پایتخت این کشور فورا تخلیه شود.

روزنامه لبنانی “الدیار” به نقل از روزنامه انگلیسی “دیلی اکسپرس” گزارش داد، کیم جونگ اون این دستور را در سایه اختلافات رو به افزایش کشورش با آمریکا صادر کرده است.

الدیار همچنین به نقل از رسانه های روسی گزارش داد، حدود ۶۰۰ هزار نفر از اهالی پایتخت کره شمالی فورا منتقل شده اند.
رسانه های کره جنوبی نیز درباره هرگونه اقدام ماجراجویانه رهبر کره شمالی، پس از چند آزمایش اتمی اخیر، اظهار نگرانی کرده اند.

طرح حمله پیشدستانه آمریکا به کره شمالی آماده است

وزارت دفاع آمریکا گزارش داد که فرماندهان ارتش تمام راهکارهای برخورد با کره شمالی را مورد توجه قرار داده‌اند.

سخنگوی وزارت، در واکنش به گزارش شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز آمریکا درباره حمله پیشدستانه به کره شمالی، ضمن بررسی همۀ گزینه ها علیه این کشور تأکید کرد که آمریکا دربارۀ حملۀ پیش دستانه یا سناریوهای چنین عملیاتی به طور علنی سخن نخواهد گفت.

این شبکه به نقل از مسئولین ارشد سازمان اطلاعات آمریکا گزارش داده بود که آمریکا برای اجرای حمله پیشدستانه علیه کره شمالی با سلاح متعارف آماده می شود.

این گزارش همچنین خاطر نشان کرد که دو رزمناو آمریکایی، قادر به شلیک موشک های تاماهاک، در ۳۰۰ مایلی منطقه آزمایش های اتمی کره شمالی مستقرشده اند. مرکز نورث ۳۸ با استناد به تصاویر ارسال شده توسط ماهواره گزارش داده بود که کره شمالی آماده اجرای آزمایش اتمی جدید است.

جنگ کره‌ شمالی و آمریکا چگونه خواهد بود؟

کدام قویتر است، ارتش کره شمالی یا آمریکا؟

با افزایش تنش میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، ناوگروهی قدرتمند از نیروی دریایی آمریکا به همراه ناو هواپیمابر “کارل وینسون” عازم سواحل کره جنوبی شده است.

کدام قویتر است، ارتش کره شمالی یا آمریکا؟

پس از حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه، کارشناسان نگران هستند که دونالد ترامپ تصمیم بگیرد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را نیز مجازات کند، اما ارتش کره شمالی امکانات تهاجمی خطرناکی در اختیار دارد و می تواند پاسخ دهد.

دیمیتری کورنیف موسس پایگاه “Military Russia” گفت: کره شمالی در صورت وقوع حمله، برای مقاومت و بسیج کردن یک ارتش عظیم آمادگی دارد. اگر سخن از سناریوی جنگی گسترده است، باید گفت که پس از حمله ای از جانب آمریکا و یا متحدانش، می بایست از پیونگ یانگ انتظار داشته باشیم که به کره جنوبی حمله کند که احتمال می رود موفقیت آمیز هم باشد. کره شمالی در سلاح های کشتار جمعی و تعداد نظامیان برتری دارد و بنا به احتمالات مختلف، تعداد نظامیان کره شمالی از ۶۹۰ هزار تا ۱.۲ ملیون نفر است.

حتما بخوانید :  حرف های جنجالی رضا رویگری در برنامه زنده دعوت + تصاویر و حاشیه ها

این کارشناس در گفتگو با روسیا الیوم اظهار داشت: با این وجود به سرعت شانس به پیونگ یانگ پشت خواهد کرد زیرا هیچ کسی از آن حمایت نخواهد کرد و به نظر می رسد که چین و روسیه موضعی بی طرف اتخاذ خواهند کرد. آمریکا نیز به کره جنوبی کمک خواهد کرد. اقتصاد بسیار ضعیف، فرصتهای کره شمالی را که حتی در زمان صلح نیز نمی تواند به ساکنان خود غذابدهد، تضعیف خواهد کرد.

کورنیف خاطرنشان کرد که پیونگ یانگ با شکستی قریب الوقوع روبروست. اما امریکا ناچار خواهد شد تا نیروهای زمینی خود را مشارکت دهد که به صورت عملیات هوایی زمینی خواهد بود همان چیزی که در افغانستان و عراق شاهد بودیم. در واقع این عملیات یک تفریح نخواهد بود، زیرا برای تخریب نیروهای کره شمالی به حدود شش ماه زمان نیاز است.

وی افزود: کره شمالی به شدت مقاومت خواهد کرد و دست به اقدامات مخرب و ویرانگر خواهد زد و برای یک سانتیمتر خاک خواهد جنگید و عدم حمایت مالی را با اقدامات قهرمانانه دسته جمعی جبران خواهد کرد.

این کارشناس نظامی اظهار داشت: پیونگ یانگ عواقب جنگ را خوب می داند و به تشدید اوضاع وقعی نمی نهد.

کورنیف توضیح داد: گمان نمی کنم که قدرتهای بزرگ از جمله آمریکا به صورت جدی برای مقابله مسلحانه در شبه جزیره کره آمادگی داشته باشند. زیرا این امر به درگیری های خونینی خواهد انجامید که از جنگ جهانی دوم تاکنون بی سابقه بوده است