حکم اعدام برای همدستان بابک زنجانی + حاشیه ها و جزئیات دادگاه

حکم همدستان بابک زنجانی در پرونده نفتی صادر شد

اسماعیلی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده شرکای بابک زنجانی گفت: حکم همدستان زنجانی صادر شده است و پس از فرآیند تایپ دادنامه به متهمان و وکلای آنان ابلاغ خواهد شد.

حکم اعدام برای همدستان زنجانی

غلامحسین اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده شرکای بابک زنجانی گفت:حکم دوهمدست بابک زنجانی صادر شده است و پس از فرآیند تایپ دادنامه به متهمان و وکلای آنان ابلاغ خواهد شد.

وی اضافه کرد:در مهلت مقرر قانونی حکم انشاء شده است؛ اما این متن طولانی است و در فرآیند تایپ دادنامه قرار دارد.

رئیس کل دادگستری تهران خاطرنشان کرد:دست نویس حکم و تصمیم دادگاه انجام شده است و پیش بینی می کنیم این بخش هم تا هفته آینده به اتمام برسد و حکم به متهمان و وکلای آنان ابلاغ خواهد شد.

وی افزود:به موجب قانون از بیان جزئیات رای صادره معذور هستم.

همدستان زنجانی در دادگاه

حکم همدستان بابک زنجانی

پس از اینکه پرونده مهدی شمس و حمید فلاح هروی از دیوان عالی کشور به شعبه هم عرض ارجاع شد، این افراد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شدند و ۲۴ مهر ماه رئیس دادگاه گفت:پس از اعلام ختم رسیدگی به پرونده و مشورت با قضات پرونده ظرف یک هفته مطابق قانون حکم صادر می شود و حکم صادره ظرف ۲۰ روز قابل فرجام خواهی است.

همدستان زنجانی
این دو نفر پیش از این از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بودند.
دی ماه سال ۹۳ بود که سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با خبرنگاران از صدور قرار مجرمیت بابک زنجانی خبر داد و گفت:قرار مجرمیت بابک زنجانی ۲۰۰۰ صفحه است و باید هر صفحه مطالعه شود و زمان می برد تا تائید شود و پرونده بسیار سنگین و شامل ۲۰۹ جلد است که با ملزومات آن هر جلد ۲۰۰ صفحه دارد.

پیگیری پرونده بابک زنجانی ادامه داشت تا اینکه ۱۱ مهر ماه سال ۹۴ جلسات محاکمه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی بر اساس کیفرخواست ۲۳۷ ای به صورت علنی و به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد و دادگاه در بیست و شش جلسه و با حضور خبرنگاران به اتهامات این سه نفر رسیدگی کرد. (برای مشاهده مشروح ۲۶ جلسه دادگاه بابک زنجانی خبر به اینجا مراجعه کنید)

حتما بخوانید :  آتش زدن دوست دختر در یکی از باغ های تهران + عکس متهم

در نهایت ۱۶ اسفند ماه سال ۹۴ حکم این پرونده صادر و بابک زنجانی متهم ردیف اول، مهدی شمس متهم ردیف دوم و حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی به اعدام،رد مال و جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم شدند. برای مشاهده مشروح خبر به اینجا مراجعه کنید)

این حکم ۱۶ فروردین ماه سال گذشته در ۳۱۸ صفحه به رسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی ابلاغ و یادداشت برداری از آن آغاز شد. (برای مشاهده مشروح خبر و تصاویر ابلاغ رای بابک زنجانی به وکیلش به اینجا مراجعه کنید)

در نهایت این پرونده ۲۰ اردیبهشت سال گذشته به دیوان عالی رفت. (برای مشاهده مشروح خبر به اینجا مراجعه کنید)

همچنین بخوانید : بابک زنجانی متهم فساد نفتی در یک قدمی اعدام
۱۳ آذر ۹۵، غلامرضا انصاری معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور در گفت وگو با خبرنگاران از تایید حکم اعدام بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی در دیوان عالی خبر داد.
وی تصریح کرد:حکم اعدام مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.

حتما بخوانید :  درگیری مسلحانه در باغملک خوزستان + جزئیات و تعداد کشته ها