حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی ۱۷ حیوان بسیار عجیب )

۱۷ حیوان بسیار عجیب اما جالب

حیوانات جالب و عجیب : در دنیا، حیوانات عجیب و غریب متعددی زندگی می کنند که بسیاری از ما از وجود آن ها بی خبر هستیم و حتی نامشان را هم نشنیده ایم. برخی از این حیوانات را ما در ادامه این مطلب انتخاب و معرفی کرده ایم که بعضا چهره های خنده دار و جالبی دارند و بیشتر شبیه شخصیت های کارتونی یا فیلم های تخیلی به نظر می رسند تا موجودات واقعی.

3 35 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )

برای آشنایی با این جانداران در ادامه با ما همراه باشید.

دوگانگ (Dugong)

1 41 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )دوگانگ، نوعی پستاندار بومی سواحل حاره ای اقیانوس هند است که از علف های دریایی تغذیه می کند. حالا تصور کنید، این حیوان را با پوزه مکنده در خانه بگذارید تا همه جا را جارو کشیده و تمیز کند! احتمالا بسیار موفقیت آمیز این ماموریت را به انجام خواهد رساند چون همین کار را در کف اقیانوس ها انجام می دهد.

لک لک نیل (Shoebill)

2 39 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )چهره این لک لک مثل کسانی است که یک لطیفه بی مزه شنیده اند اما مجبور برای حفظ ظاهر، لبخند بزنند. این پرنده در شرق استوایی آفریقا زندگی می کند و قد آن بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتی متر متغیر است.

اوکاپی (Okapi)

3 35 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )قیافه اوکاپی مثل این است که یک نفر با فتوشاپ دو تا حیوان را با هم مونتاژ کرده و یک تصویر جدید خلق نموده است. اما حقیقت این است که این ظاهر کاملا واقعی است و اوکاپی نوعی حیوان زرافه مانند است که گردن بسیار کوتاهی دارد. البته در ظاهر بیشتر شبیه گورخرهاست تا زرافه، اما در خانواده زرافگان دسته بندی می شود.
بد نیست اشاره کنیم که فقط ۱۰ تا ۲۰ هزار از این حیوان در حیات وحش وجود دارد. اوکاپی حیوانی منزوی است و زندگی انفرادی دارد و فقط در فصل جفتگیری روابط اجتماعی برقرار می‌ کند.

باز-شاپرک مگس‌ مرغی (Hummingbird hawk-moth)

4 33 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )معلوم نیست این جاندار، پرنده است یا حشره!؟ باید بگوئیم که به لحاظ علمی در رده حشره ها دسته بندی می شود و به خاطر شباهت زیادی که به مرغ مگس دارد، نامش را اینگونه انتخاب کرده اند. پهنای بال این شاپرک تا ۴۵ میلی‌ متر است.

آنکوله-واتوسی (Ankole-Watusi)

5 36 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )وقتی از شاخ حرف می زنیم، دقیقا از چه حرف می زنیم؟ این عبارت دقیقا مصداق ظاهر این حیوان است. آنکوله-واتوسی نوعی گاو آمریکایی است که خاستگاه اصلی آن به کشور اوگاندا بر می گردد. این حیوان بین ۴۱۰ تا ۷۳۰ کیلوگرم وزن می تواند داشته باشد و نکته عجیب آن نیز همین شاخ های بسیار ضخیم و سنگین است.

حتما بخوانید :  قد بلندترین کودک جهان با سن 8 سال همه را شگفت زده کرد + تصاویر

مارخور (Markhor)

6 25 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )شاخ های این بز آدم را یاد آبنبات قیچی های قدیم می اندازد که در هم پیچیده و خمیده بودند. بز کوهی مارخور یکی از گونه های بزرگ‌ جثّه بز کوهی است که در شمال شرقی افغانستان، شمال پاکستان، کشمیر، جنوب تاجیکستان و جنوب ازبکستان زندگی می‌ کند. این حیوان در معرض خطر انقراض قرار دارد.
در باور محلی گفته می شود این حیوان مارها را کشته و آن‌ ها را می‌ خورد.

سمندر مکزیکی ( Axolotl)

7 27 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )در دریاها و اقیانوس ها موجودات عجیبی سکونت دارند که بیشتر به فیلم های تخیلی شبیه هستند تا جانواران واقعی. یکی از آن ها ماهی راه‌ رونده مکزیکی است که چهره خندان و جالبی دارد.
اکسولوتل، جانوری دوزیست و شدیدا وابسته به آب است. این جانور می‌تواند قسمت‌ های آسیب‌ دیده بدنش را احیا کند یا در صورت قطع شدن آن اعضاء دوباره آن‌ را اضافه کند.

شب دوست / گالاگو (Galago)

8 26 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )چشمان فوق العاده درشت این جاندار این تصور را در ذهن ایجاد می کند که گویا از مطلبی تعجب کرده و اصطلاحا چشمانش از حدقه بیرون زده. اما درشتی چشمان شب دوست به او کمک می کند تا دید در شب آسانی داشته باشد.
از مشخصه های این حیوان باید گفت که شنوایی بسیار خوب، پاهای قوی و دم بلندی دارد که از آن برای تعادل استفاده می‌ کند. آنها همچنین در بیشتر انگشتان خود ناخن دارند بجز یک انگشت که برای نظافت از آن استفاده می کنند.

روباه صحرا (Fennec fox)

9 22 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )این روباه می تواند به آسانی برنده جایزه زیباترین و دوست داشتنی ترین موجود زنده ی زمین بشود. روباه های صحرا به صورت دست جمعی زندگی می‌ کنند. جفت ها در تمام زمان زندگی خود با یکدیگر می‌ مانند. اندازه بدن آنها ۳۷ تا ۴۱ سانتی متر و اندازه دمشان ۱۹ تا ۲۱ سانتی متر است.

مرغ ابریشمی (Silkie chicken)

10 20 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )این جوجه های مملو از پر، بسیار دوست داشتنی و جالب توجه هستند. آن ها به دلیل پرهای زینتی غیرمعمول خود که شبیه ابریشم (سیلک) و اطلسی است، به این نام خوانده می‌ شوند.

مارمولک طوقی ( Frilled-neck lizard)

11 21 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )این مارمولک بیشتر شبیه دایناسورهایی است که آدم می تواند در پارک ژوراسیک ببیند. این حیوان به خاطر طوق پوستی و غضروفی بزرگ و چین‌ دار اطراف گردنش به این نام خوانده می‌ شود.
او در حالت عادی این پوست را روی بدن خود تا می کند اما هنگامی که احساس خطر کند آن را همانند چتر باز کرده، دهانش را گشوده و گاهی دمش را هم روی بدنش جمع می‌ کند و به این ترتیب چهره‌ ای ترسناک به خود می‌ گیرد.

خرگوش قطبی (Arctic hare)

حشره خوار جهنده (Elephant shrew)

13 16 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )این پستاندار کوچک همانند شخصیت های داستانی کمپانی پیکسار است و بسیار دوست داشتنی به نظر می رسد. این جانور، با بینی دراز و بدن فیل مانند، بومی آفریقاست و بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلی متر اندازه دارد.

کاکاپو ( Kakapo)

14 15 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )کاکاپو شبیه طوطی و بومی جزیره نیوزلند است. این موجود در حال انقراض است به طوری که فقط ۶۵ عدد از این پرنده وجود دارد.

قورباغه بنفش (Purple frog)

15 15 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )این موجود دوزیست شبیه موجودات فضایی یا شخصیت های منفی کارتون هاست. یا حتی می توان آن را به یک قطره چسبناک رنگی هم تشبیه کرد که حس و حرکت دارد.

میمون دماغ‌ سربالا (Snub-nosed monkey)

16 14 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )این میمون، بسیار مظلوم و غمگین به نظر می رسد و به دلیل رنگ و شکل زیبایی که دارد، مورد توجه بسیاری از مردم است.

خفاش ماهی لب قرمز (Red-lipped batfish)

17 12 حیوانات جالب و عجیب ( تصاویر و معرفی 17 حیوان بسیار عجیب )یکی از عجیب ترین و البته جالب توجه ترین آبزیانی که می توان از آن یاد کرد، این خفاش ماهی است که گویا رژلب قرمز زده و در کف دریا قدم می زند.