خروس سیاه و کمیاب باعث شگفتی در دنیای حیوانات شد + تصاویر

خروس نادر و عجیبی که سر تا پایش سیاه رنگ است

خروس سیاه : همه ما می دانیم که شگفتی های طبیعت انتها ندارد و هر روز موردی جدید در آن یافت می شود. با وجود تلاش های فراوان و پیشرفت ابزارهای مختلف، هنوز بسیاری از گونه های جانوری ناشناخته مانده اند و همچنان عجایب زیادی پیش روی چشمان ما قرار می گیرد. ما نیز قصد داریم در این مطلب یکی از این شگفتی ها را مورد بررسی قرار دهیم.

عکس های خروس سیاه و عجیب

731

عکس خروس سیاه

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید، خروسی را نشان می دهند که سر تا پایش سیاه است. این گونه نادر در کشور اندونزی یافت می شود و رنگ خاصش آن را به یکی از عجایب خلقت تبدیل نموده است. تمام نقاط بدن این خروس حتی اعضای داخلی آن سیاه رنگ هستند. این شرایط به علت نوعی جهش ژنتیکی بدون ضرر (در مرحله شکل گیری جنین) به نام «fibromelanosis» ایجاد می گردد و طی آن ملانین (رنگدانه) اضافی به بافت پرنده نفوذ می کند.

خروس های یاد شده از قرن ۱۲ میلادی الهام بخش فرهنگ و فولکلور اهالی جاوه بوده و «پرنده برگزیده» نامیده می شدند. قدیمی ها اعتقاد داشتند که خون تیره این خروس قدرت، ثروت و خوش شانسی به همراه می آورد. عکس های زیر شما را با پرنده مذکور آشنا خواهند کرد، پیشنهاد می دهیم به تماشایشان بنشینید.

حتما بخوانید :  فیلم جالب و دیدنی از آسفالت کردن جاده در استرالیا + عکس و فیلم

تصاویر خروس عجیب

730

731

732

733

734

735

736

737