خطرناک ترین راه آهن جهان در میان ارتفاعات + تصاویر راه آهن شیطان

مشکل ترین راه آهن جهان

خطرناک ترین راه آهن جهان : در آن زمان بسیاری از مردم فکر می کردند او نمی تواند این کار را کند. باوجود تظاهرات و دلسردی ها، ژنرال آلفارو چند پیمانکار آمریکایی را استخدام کرد تا سختترین راه آهن جهان را بسازد.

رئیس جمهور اکوادور در سال ۱۹۸۵ اعلام کرد که یک خط آهن جدید می سازد که شهر ساحلی Guayaquil را به کیتو در ارتفاعات متصل کند. در آن زمان بسیاری از مردم فکر می کردند او نمی تواند این کار را کند. باوجود تظاهرات و دلسردی ها، ژنرال آلفارو چند پیمانکار آمریکایی را استخدام کرد تا سختترین راه آهن جهان را بسازد. همکاری بین دولت و شرکت آمریکایی شکل گرفت و ساخت این خط آهن تاریخی از سال ۱۸۹۹ آغاز شد.

ساخت راه آهن خطرناک و سخت

ساخت راه آهن در ارتفاعات کار آسانی نبود. فعالیت های لرزه ای مکرر، بارا شدید، پلنگ، مارهای سمی، مالاریا، اسهال خونی و تب زرد، پیشرفت را به تعویق می انداختند. فنی ترین چالشی که در ساخت این راه آهن وجود داشت یک سنگ عظیم به نام بینی شیطان بود. برای صعود از این صخره ۸۰۰ متری، مهندسان پیچ و خم های شیب دار ایجاد کردند که به قطار اجازه می داد با شیب کمتری بالا برود. گفته می شود که بینی شیطان توسط شیطان نفرین شده بود زیرا او نمی خواست یک راه آهن آنجا ساخته شود و اعمالی که مخالف خواسته شیطان انجام می شد به بهای جان انسان تمام می شد.

حتما بخوانید :  گردشگری جهان با 80 کلیک همراه با دختر 34 ساله ایرانی به نام هانیه + عکس

به گزارش شهر مطلب تا پایان ساخت این راه آهن، بیش از ۲۰۰۰ کارگر بر اثر بیماری، کار و آب و هوا جان خود را از دست دادند. بااین وجود، اولین صعود از این صخره در سال ۱۹۰۲ یکی از باورنکردنی ترین شاهکارهای مهندسی راه آهن در آن زمان بود. خط به فعالیت خود ادامه داد، تا اینکه در سال ۱۹۷۷ رانش زمین جاده را ویران کردو به طور کلی فعالیت آن را متوقف کرد. درحال حاضر تنها ۱۲ کیلومتر از این راه آهن باز است که گردشگران را در مناظر هیجان انگیز و دیدنی بینی شیطان حرکت می دهد.

تصاویر خطرناک ترین راه آهن جهان

راه آهن عجیب

تصاویر قدیمی راه آهن خطرناک

عکس راه آهن عجیب در ارتفاعات


حتما بخوانید :  کافی شاپ سیار زن و شوهر تهرانی با شهرت جهانی + تصاویر