خواص لیمو در موقع خواب و قرار دادن لیمو کنار رخت خواب + جزئیات

فواید قرار دادن لیمو در کنار تخت

خواص لیمو در موقع خواب : همه ما تا حدودی از فواید لیمو آگاه هستیم. این که لیمو به دلیل دارا بودن ویتامین C مفید است و از آن در آشپزی و برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود. اما فواید لیمو تنها به این موارد ختم نمی شود. اگر این میوه مفید را شب ها هنگام خواب کنار تخت قرار دهید فواید دیگری هم برای سلامت بدن ما خواهد داشت.

خاصیت آرامبخش

فواید لیمو

عطر مرکبات سیستم عصبی را آرام می کند، اضطراب را کاهش می دهد و فشار و استرس بعد از یک روز سخت را تسکین می دهد. اگر روغن ضروری لیمو ندارید از نصف لیمو استفاده کنید.

تقویت تمرکز

خاصیت دیگری که لیمو دارد این است که استشمام عطر لیمو باعث می شود بیشتر بتوانیم تمرکز کنیم و فعالیت های ذهنی و حافظه تقویت شود. عطر لیمو باعث می شود حتی در محیط کار اشتباه کمتری مرتکب شویم.

بهبود روحیه

فواید لیمو

روغن ضروری لیمو یک درمان اثبات شده برای افسردگی است. اگر هر نوع درمانی را برای افسردگی به کار بردید اما تاثیری نداشت به این میوه پناه ببرید.

از بین بردن میکروب های هوا

فواید لیمو

لیمو علاوه بر این که عطر رضایت بخشی دارد خاصیت ضد میکروب هم دارد و می تواند هوای اتاق را پاکسازی کند.

حتما بخوانید :  چربی دور شکم چرا دیر آب می شود؟ سختی های کوچک کردن شکم

جلوگیری از فشار خون بالا

فواید لیمو

خیلی ها از مشکل فشار خون بالا رنج می برند و لیمو می تواند برای آن ها کمک بزرگی باشد. عطر لیمو سطح فشار خون را پایین می آورد.

جلوگیری از آزار حشرات

فواید لیمو

مورچه، مگس، پشه و دیگر حشرات در جایی که بوی لیمو را استشمام کنند باقی نمی مانند. پس برای دور کردن حشرات نیازی نیست که پول زیادی هزینه کنید و مواد شیمیایی مضر تهیه کنید. فقط کافی است از لیمو استفاده کنید و برای تاثیر بیشتر تعدادی میخک داخل لیموهای نیمه شده فرو کنید.

خواص لیمو در موقع خواب و قرار دادن لیمو کنار رخت خواب


حتما بخوانید :  نوشیدنی طبیعی برای لاغر شدن در عرض دو هفته + طرز تهیه