۱۰ خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصات

خودروهای سوپرلوکس اسپرت خارجی در ایران

خودرو اسپرت خارجی : برترین خودروهای لوکس در ایران را مي توان در شمال شهر استان تهران به وفور دید،خودروهای میلیاردی اسپرت در ایران را در این مقاله به شما معرفی مي کنیم.حتما بارها این جمله را شنیده اید که پول عامل خوشبختی نیست. شاید این حرف در بعد معنوی درست باشد اما در بعد مالی و در حوزه اتومبیل، این پول هست

که حرف اول را در تصمیم گیری برای خرید و گزینش یک ماشین مي زند. پس در این مقاله پول عامل خوشبختی و عامل سوار شدن شما بر یک اتومبیل اسپرت و جذاب هست. همراه ما باشید با Top10 خودروهای اسپرت بازار کشور.

نوبرانه انگلیسی

1204521000 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتاگر MG را با مالکیت چینی ها در نظر نگیریم، لوتوس نخستین برند انگلیسی بازار ایران بعد از انقلاب اسلامی هست که پا به خاک ایران گذاشته که با استقبال خوبی نیز مواجه شده هست. لوتوس با دو مدل Elice S و Elise CUP220 به سمت بازاری رفته که سال هاست تشنه ورود خودروهایی در این حد و اندازه هست؛

بازاری که با دقت به قوانین سفت و سخت دچار بحران شده و پذیرای این چنین خودروهایی با پتانسیل بالاست. هر دو مدل از پیشرانه هاي ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری مجهز به سوپرشارژر با توان ۲۱۷ اسب بخار و گشتاور تولیدی ۲۵۰ نیوتن متر بهره مي برند. موتور لوتوس دارای کد فنی ۲ZR-FE و ساخت تویوتاست. وظیفه انتقال نیرو به چرخ هاي عقب بر عهده گیربکس ۶ دنده دستی ساخت تویوتا با کد فنی EC60 هست. شتاب صفر تا ۱۰۰ هم با دقت به وزن کم آن تنها ۴.۳ ثانیه هست.

خودرو اسپرست فراری کوچک

2011876666 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتآلفا رومئو در صنعت خودروسازی همانند یک نقاش زبردست در دنیای هنر مي ماند که با قلم روی بوم چیزی را خلق مي کند که روح شما را به آرامی نوازش مي کند. زمانی که داخل ۴C مي شوید، ساده بودن اتاق دقت شما را جلب مي کند اما بعد از گذشت ۵ دقیقه در مي یابید که این سادگی یکی از زیباترین طراحی هاي ساده اي هست

که سراغ دارید. همۀ چیز در عین سادگی زیباست. از دستگیره درب اسپرت با روکش چرم که بی شباهت به دسته کیف نیست و یا کلیدهای روی کنسول برای قفل درها و روشن کردن ایرکاندیشن، همه ي و همه ي جزیی از زیبایی هاي این ایتالیایی کوچک در عین سادگی هست. شاسی تمام فیبر کربن ۴C باعث شده موتور ۱.۸ لیتری توربو این اتومبیل با ۲۴۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر، شتابی ۴.۵ ثانیه اي به آن بدهد.

نقاب بر صورت

سالیان سال هست که مردم ایران زمین با خودروهای مرسدس بنز آشنا و عجین میباشند و حتی در صحبت هاي عامیانه خود در طول روز نیز از اسمش بهره گیری مي کنند. (امتحانم رو مفید دادم در حد بنز!) حالا یکی از مدلهای به روز مرسدس با اسمی نو در ایران خرید و فروش مي شود یعنی CLA45 با آرم کمپانی MEC بر پیشانی.

نیازی به تعریف و تمجید از این سازه نیست و پر واضح هست ساخته دست ژرمن ها همۀ وقت} با برترین متریال هاي ممکن طراحی و ساخته مي شود.
1718081122 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتموتور ۴ سیلندر ۱۹۹۱ سی سی توربو قادر به ساخت ۳۸۱ اسب بخار قدرت و ۴۷۵ نیوتن متر گشتاور هست که وظیفه انتقال قدرت به هر چهار چرخ با سیستم ۴Matic بر دوش یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک هست.

مونیخ غیرممکن

در سال ۲۰۰۹ زمانی که در فرانکفورت ب ام و از خودروی جدیدش رونمایی کرد، همگان مثل یک خودروی مفهومی به این مدل نگاه کردند. ۲ سال بعد در فیلم ماموریت غیرممکن و زمانی که ۱ ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۱ ثانیه از فیلم قبل بود، تام کروز از همان ماشین برای رسیدن به هدفش بهره گیری کرد. خودرویی که در فیلم بهره گیری شد با چیزی که امروز مي بینیم کمی متفاوت بود اما یک چیز را نشان داد؛ خواستن توانستن هست.

حتما بخوانید :  نقاشی روی یخ توسط این هنرمند واقعا شگفت انگیز است + تصاویر

1439042693 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتب ام و در سال ۲۰۱۴ این مدل را روانه بازار کرد و مدت زمان کوتاهی نیز به تعداد زیادی وارد ایران شد و سروصدای زیادی نیز به پا کرد. i8 دارای پیشرانه بنزینی ۳ سیلندر به حجم ۱.۴۹۹ سی سی و توان ۲۲۱ اسب بخار و گشتاور ۲۲۰ نیوتن متر هست و در کنار آن موتور الکتریکی توان ساخت ۱۳۱ اسب بخار و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور را داراست.

در مجموع ۳۶۲ اسب بخار و ۵۷۰ نیوتن متر گشتاور در اختیار راننده i8 قرار مي گیرد و وظیفه انتقال قدرت به هر ۴ چرخ در موتور بنزینی بر عهده گیربکس ۶ دنده اتوماتیک هست و در حالت برقی نیز یک گیربکس ۲ حالته، شتاب این ماشین نیز با دقت به وزن کم، تنها ۴.۴ ثانیه هست.

باواریایی – آریایی

بر کسی پوشیده نیست که طراح این اتاق از سری ۶ کسی نیست جز نادر فقیه زاده، طراح معروف ایرانی در کمپانی ب ام و. این سری از اتاق ۶ ب ام و که با کد F12 شناسایی مي شود هم در فیلم ماموریت غیرممکن نشان داده شد تا طرفداران ب ام و برای نخستین بار ۲ محصول جدید کمپانی را یکجا و در یک فیلم جذاب ببینند.

678792404 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتیکی از برترین مدلهای این اتاق، M6 کبریوله هست که تعدادی از آن در ایران موجود هست. پیشرانه این ماشین ۸ سیلندر توربو به حجم ۴.۲۹۵ سی سی هست و با ۵۶۰ اسب بخار، گشتاور ۶۸۰ نیوتن متری ساخت مي کند. وظیفه انتقال قدرت به چرخ هاي عقب نیز بسته به مدل به عهده گیربکس ۸ سرعته ساخت ZF و یا یک گیربکس ۷ سرعته دستی هست.

زیر سقف آبی

یکی دیگر از لشگر ژرمن ها Z4 هست. Z4 از سال ۲۰۰۲ روی خط ساخت ب ام و قرار گرفت و با استقبال خوبی از سوی بازار مواجه شد. نسل اول آن ظاهری محافظه کارانه اما خوشگل داشت . نسل دوم با کد فنی E89 بعد از معرفی در بازارهای جهانی به سرعت پا به ایران گذاشت و عطش جوانان ایرانی علاقه مند به خودروهای رودستر با سایز کوچک را برطرف کرد.

Z4 ها در ایران در ۴ مدل ۳۰i، ۲۸i، ۲۰i و ۳۵i عرضه شدند اما در سال جدید فقط دو مدل ۲۰i و ۲۸i عرضه شد که هر دو دارای موتور ۴ سیلندر توربو با حجم ۱۹۹۷ سی سی اما با توان هاي متفاوت میباشند.

676332808 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتمدل ۱۸۴ ۲۰i اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور دارد و مدل ۲۸i 245 اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور. انتقال قدرت به چرخ هاي عقب توسط یک گیربکس ۷ دنده صورت مي گیرد و شتاب صفر تا ۱۰۰ مدل ۲۰i، ۶.۹ و مدل ۲۸i، ۵.۵ ثانیه هست.

پوست انداخته

535889356 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتدر اقدامی دیدنی ب ام و اعلام کرد از این پس مدلهای کوپه و کبریوله سری ۳ تحت عنوان سری ۴ کوپه و کبریوله به بازار عرضه مي شوند و دیگر مدلی با نام M3 در مدلهای کوپه و کبریوله وجود نخواهد داشت. سری ۴ هاي عرضه شده در ایران یعنی ۴۲۸i و ۴۲۰i ا پیشرانه ۴ سیلندر به حجم ۱.۹۹۷ سی سی همراه با توربوشارژر بهره گیری مي کنند.

۴۲۰i دارای ۱۸۴ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور هست و ۴۲۸i دارای ۲۴۵ اسب بخار و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور که با بهره گیری از یک گیربکس ۸ سرعته به چرخ هاي عقب منتقل مي شود.

تیتر تکراری اصالت در سه رقم

۹۱۱ اصالتی هست که از ابتدای تولیدش تاکنون از یک خط مشی پیروی کرده و باعث موفقیت هاي بسیار نیز شده. طرح کلی ماشین از سال ۱۹۶۳ که نخستین ۹۱۱ ساخته شد تا هم اکنون فقط ۵ بار تغییر کرده هست. نخستین پارت وارد شده به ایران ۹۱۱ Carrera4 کبریوله بود اما زمانی که نسل جدید معرفی شد، دیگر خبری از Carrera4 نبود و به جای این مدل چهار چرخ محرک، مدل Carrera S به صورت کبریوله و کوپه عرضه شد.

حتما بخوانید :  پورشه 2018 و طراحی و مشخصات شگفت انگیز رونمایی شد + تصاویر

2040921480 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتیک نسخه اپشنال از ۹۱۱ Carrera S نیز با نام Aero Lit Cup نیز وارد شد که دارای سپر جلویی متفاوت و اسپرتی تر به همراه بالچه بزرگ عقب هست. موتور ۹۱۱ طبق روال قبل یک موتور تخت ۶ سیلندر تنفس طبیعی به حجم ۳.۸ لیتر هست که توان ساخت ۴۰۰ اسب بخار و ۴۴۰ نیوتن متر گشتاور را دارد.

وظیفه انتقال قدرت نیز بر عهده یک گیربکس ۷ سرعته هست که به چرخ هاي عقب مي رسد. شتاب صفر تا ۱۰۰ مدل کبریوله ۴.۵ و کوپه ۴.۳ ثانیه هست که با فعال کردن لانچ نظارت تا ۰.۲ ثانیه هم بهبود مي یابد.

شبه ۹۱۱

اگر پول تان به ۹۱۱ نمیرسد اما دل تان یک پورشه با روح و دینامیک ۹۱۱ مي خواهد، به شما باکستر ۷۱۸ پیشنهاد مي شود. باکستر، برادر کوچک تر ۹۱۱، با همان سبک پورشه یک رانندگی اسپرتی با هندلینگ لذت بخش را به ارمغان مي آورد. بعد از وارد کردن نسل قبل باکستر به ایران حالا شاهد حضور مشابه به روز شده آن در بازار هستیم.

۲ مدل از باکستر به بازار عرضه شده یعنی Boxster و Boxster S که باکستر دارای یک موتور ۴ سیلندر توربو ۲.۰ لیتری ۳۰۰ اسبی با ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور هست.

1175630631 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصاتگیربکس ۶ سرعته وظیفه انتقال قدرت به چرخ هاي عقب را دارد و مي توان این اتومبیل را در عرض ۴.۹ ثانیه (۴.۷ ثانیه با لانچ نظارت) به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رساند. Boxster S نیز از یک موتور ۴ سیلندر به حجم ۲.۴۹۷ سی سی به همراه توربوشارژر بهره گیری مي کند که توان ساخت ۳۵۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور را داراست. شتاب صفر تا ۱۰۰ هم به ترتیب بدون لانچ نظارت و با لانچ بازرسی ۴.۴ و ۴.۲ ثانیه هست.

شیک پوش ایتالیایی

1119971052 parsnaz com 10 خودرو اسپرت خارجی لوکس در ایران + عکس و مشخصات نیازی به توضیح تاریخ کوتاه و اینکه چقدر این ماشین مفید هست نیست زیرا همه ي بر توان مازراتی در ساخت خودروهای اسپرت و مجلل واقف میباشند. مازراتی مشابه هاي متعددی را در بازار ایران دارد و یکی از این مشابه ها که در بحث ما جای دارد GranCabrio S هست خودرویی با موتور ۸ سیلندر تنفس طبیعی به حجم ۴.۳۹۵ سی سی

که توان ساخت ۵۶۰ اسب بخار قدرت و ۶۸۰ نیوتن متر گشتاور را داراست. گیربکس ۶ سرعته قدرت را به چرخ هاي عقب انتقال مي دهد تا این ماشین طی زمان ۵.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.