جدیدترین خودرو مکلارن ۲۰۱۷ رونمایی شد + تصاویر و مشخصات

جدیدترین خودرو مکلارن

خودرو مکلارن ۲۰۱۷ : کمتر از ۲ ماه پیش، خودروی ۷۲۰ S در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد. این سوپراسپرت، به‌تازگی در اختیار خبرنگاران قرار گرفته است تا اثبات‌کننده‌ی توانایی‌های مکلارن باشد.

به عقیده‌ی مهندسان مکلارن، رانندگی با محصولات این برند، یک سرمایه‌گذاری بسیار سرگرم‌کننده است. اینباور، از یک سو به قیمت نسبتا بالای خودروهای مکلارن اشاره داد و از سویی دیگر، کیفیتکم‌نظیر این محصولات را یادآوری می‌کند. تازه‌ترین رهاورد مکلارن با نام ۷۲۰S شناخته می‌شود و دقیقا ۲۸۵,۷۹۴ دلار قیمت دارد.

عکس های خودرو خودرو مکلارن ۲۰۱۷

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویر

رانندگی با این خودرو فراتراز دیگر سوپراسپرت‌های جهان، با آرامش و راحتی همراه است؛ ضمن اینکه نه‌تنها در سرعت‌هایپایین خودرو در استفاده‌ی روزمره، که در حرکت سریع روی پیست هم حرف‌های زیادی برایگفتن دارد.

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویر

مکلارن قرار است تا سال۲۰۲۲، حداقل ۱۵ مدل جدید را آماده‌ی فروش کند که خودوی ۷۲۰S اولین آن‌ها محسوب می‌شود. این شرکت ادعا می‌کند بیش از ۹۰ درصدقطعات و طراحی ۷۲۰S، جدیدو مستقل از محصولات قبلی مکلارن است که شامل پیشرانه‌ی ۴ لیتری نیز می‌شود.

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویرمشخصات خودرو مکلارن ۲۰۱۷

هرچند ظاهر این خودرو شباهتزیادی به مدل‌های ۶۵۰S و ۶۷۵LT دارد؛ در بحث سیستم تعلیق هوشمند و کامپیوتر برتریمحسوسی نسبت به آن‌ها خواهد داشت. سنسورهای جدیدی در ۷۲۰S به کار گرفته شده است که در بهینه‌سازی عملکرد پیشرانه و تنظیمفنربندی، تأثیر بسیار زیادی دارد.

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویر

پیشرانه‌ی ۴ لیتری این مدل،به توربوی دوگانه و اینترکولر مجهز است. این موتور ۸ سیلندر ۳۲ سوپاپ، از آلومینیومساخته شده و در قسمت میانی عقب خودرو قرار گرفته است.

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویر

قدرت ۷۲۰S در حدود ۷۱۰ اسب بخار اندازه‌گیری می‌شود و گشتاور۷۷۰ نیوتن‌متر فراهم می‌کند. با این پیشرانه، رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها۲.۸ ثانیه زمان می‌برد و می‌توان بعد از ۵.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۶۰ کیلومتربر ساعت رسید. این خودرو مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۰.۴ ثانیه می‌پیماید و نهایت سرعت۳۴۰ کیلومتر بر ساعت را ممکن می‌کند.

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویر

مصرف سوخت این خودرو با سرعتثابت بزرگراه، ۱۰.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است و در شهر به نهایت مصرف ۱۵.۶ لیتر در۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. در مجموع، میانگین بنزین مصرفی ۷۲۰S حدود ۱۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برآورد می‌شود.

نهایت قدرت ۷۲۰S در دور موتور ۷ هزار دور بر دقیقه حاصل می‌شود وبیشترین گشتاور از دور موتور ۵۵۰۰ تا ۶۵۰۰ دور بر دقیقه در اختیار راننده خواهد بود.سیستم توربوشارژ مکلارن، در مقایسه با نسخه‌ی AMG GT R ساخت مرسدس که گشتاور مشابهی از پیشرانه‌ی ۴ لیتری، در دور موتور۱۹۰۰ دور بر دقیقه می‌گیرد، کندتر عمل می‌کند؛ ضمن اینکه در دور موتور بالاتر از۸۲۰۰ دور بر دقیقه نیز گشتاور ۷۲۰S با کاهش محسوسی همراهاست.

حتما بخوانید :  دنا پلاس ایران خودرو ( مشخصات فنی و تفاوت های جالب )

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویر

آمار سرعت و شتاب مکلارن جدید،آن را هم‌ردیف و تا حدودی برتر از فراری ۴۸۸ نشان می‌دهد. علاوه بر این، به لطف سیستمتعلیق و فنربندی مدرن همراه با جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک ۷ سرعته و دوکلاچه‌ی جدید مکلارن،رانندگی با ۷۲۰S در کوچه و خیابانبسیار لذت‌بخش‌تر از فراری خواهد بود.

طراحی داخلی و بیرونی مکلارن۷۲۰S، جذابیت زیادی داردو شبیه به دیگر ابرخودروهای موجود در بازار جهانی نیست. کابین این خودرو در بخش داشبورد،پوشش صندلی‌ها و در از چرم آلکانترا پوشیده شده است و بسیار لوکس‌تر از یک خودرو درکلاسسوپراسپرت به‌ نظر می‌رسد.

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویر

ضمن اینکه آپشن استفاده ازفیبر کربن برای داشبورد و نمای داخلی در وجود دارد. یک سیستم صوتی باکیفیت از برندمشهور بوئزر اند ویلکینز (Bowers & Wilkins) انگلستان در ۷۲۰S دیده می‌شود که علاوهبر صدای مناسب، وزن کمی نسبت به نمونه‌های مشابه دارد.

صندلی‌های این خودرو ارگونومیکو بسیار راحت هستند؛ درحالی‌که به‌صورت برقی تنظیم می‌شوند و دکمه‌های مربوط به آن،داخل کنسول مخفی شده‌اند. صندلی‌های ثابت و سبک‌وزن اسپرت برای ۷۲۰S قابل سفارش هستند؛ اما مسلما فقط رانندگان حرفه‌ایپیست از آن‌ها لذت خواهند برد.

دو نمایشگر عریض جلوه‌ای مدرنبه کابین ۷۲۰S می‌دهند. پشت فرمان، به جایسیستم آنالوگ نشان‌دهنده‌ی سرعت و دورموتور، از یک پنل دیجیتال استفاده شده است.

در میان داشبورد نیز نمایشگرلمسی ۸ اینچ با حالتی عمودی به چشم می‌خورد که علاوه بر قابلیت پخش سرگرمی‌های چندرسانه‌ای، ناوبری ماهواره‌ای و کامپیوتر سفر را هم شامل می‌شود.

آشنایی با 720 S؛ جدیدترین ابرخودروی مکلارن + تصاویر

دکمه‌های بااهمیتی که مربوطبه تنظیمات فنی خودرو می‌شوند، جدای از نمایشگر و در سمت چپ آن قرار گرفته‌اند تا دسترسیراننده به آن‌ها ساده‌تر شود. سه مود رانندگی آرام (Comfort)، اسپرت و پیست میزان مصرف سوخت، نحوه‌ی پاسخ پیشرانه و عملکرد سیستمتعلیق را مدیریت می‌کنند.

در قسمت عقب ۷۲۰S، دیفیوزر هوشمند این خودرو با زاویه‌ی ۳۰ تا ۸۰ درجه وجود دارد تابا ۸ حالت مختلف، علاوه بر تأمین نیروی عمودی به هنگام سرعت‌گیری یا ترمز، بهترین شرایطآیرودینامیک را فراهم کند. اگزوزها درقسمت بالا و نزدیک به اسپویلر قرار گرفته‌اند؛اما هواکش پیشرانه در کنار گلگیرهای عقب است تا از گرمای اگزوز دور باشد و هوای خنکرا از سطح جانبی دریافت کند.

بخش فلزی توربوشارژ این خودرواز ترکیب آلومینیوم و تیتانیوم ساخته شده است تا وزن کم و قابلیت خنک‌شوندگی بالاییداشته باشد. یک سیستم کمکی در حالت سکون خودرو به کمک توربوشارژ می‌آید و با گردش آن،درحالتی که فشار خروجی اگزوز کم است، قدرت مورد نیاز توربوشارژ را تأمین می‌کند. اینسیستم در مقایسه با مدل‌های قبلی مکلارن مثل ۶۵۰S و ۶۷۵LT، عملکردبهتری دارد.

حتما بخوانید :  عکس های قدیمی رنگی که در 100 سال قبل گرفته شده اند رو مشاهده کنید

در مقایسه با نسخه‌های مختلفپورشه ۹۱۱ که در سال‌های اخیر به‌عنوان بهترین خودروی اسپرت با قابلیت استفاده‌ی روزانهمطرح بوده است، مکلارن ۷۲۰S در مود رانندگی آرامبسیار نرم و کم‌صدا عمل می‌کند. صدای چرخش لاستیک‌ها بسیار کمتر از پورشه ۹۱۱ به داخلکابین نفوذ می‌کند؛ ضمن اینکه با داشتن فضای بار ۱۵۰ لیتری و کابین ۲۱۰ لیتری، از دیگرخودروهای این کلاس متمایز است. علاوه بر این‌ها،لاستیک‌های ارزشمند پیرلی زیرو برای ۷۲۰S قابل سفارش خواهدبود که هرچند برای حرکت در سرعت‌های بالا انتخاب اول ابرخودروسواران جهان محسوب می‌شود؛تأثیر زیادی بر آرامش کابین در سرعت‌های پایین دارد.مکلارن Mclaren 720 S 2017

کریس گودوین، عضو ارشد مکلارندر تست‌های رانندگی می‌گوید: «عمکرد دریچه‌های ورودی هوای پیشرانه، در هر دو حالت بازو بسته؛ اهمیت زیادی دارد.» این موضوع در بحث کالیبره کردن قدرت پیشرانه، تأثیرگذاراست و می‌تواند گشتاور انتقالی به چرخ‌های عقب را تنظیم کند تا حرکتی نرم و بدون تنشیا نوعی هرزگردی برای دریفت تأمین کند. فناوری VDC (مخفف عبارت Variable Drift Control) می‌تواند، کنترل فوق‌العاده‌ای بر سیستم کنترل کشش ۷۲۰S داشته باشد تا راننده، همانند یک حرفه‌ای از دریفت‌ کردن لذتببرد. گودوین معتقد است این فناوری اعتماد به‌ نفس راننده را افزایش می‌دهد تا سیستم‌هایمدرن خودروهای مسابقه‌ای در کلاس GT3 را تجربه کند.

مدل ۷۲۰S را می‌توان شاهکاری تازه در تاریخ مکلارن دانست که مثلیک اثر هنری، اصول ساخت یک ابرخودرو در آن رعایت شده است تا با وزن کم و پیشرانه‌ایقدرتمند، تجربه‌ی کم‌نظیری از رانندگی با یک خودروی سوپراسپرت به ارمغان آورد. سطحفناوری‌های به‌کاررفته در این خودرو بسیار خوب است؛ اما راننده می‌تواند با خاموش کردنآن‌ها، لذت یک رانندگی خالص را تجربه کند.