دبی ( از جاذبه های گردشگری تا راهنمای سفر و سواحل دبی + عکس )

معرفی شهر دبی

دبی : در سال های اخیر آوازه ی شهر دبی در دنیا پیچیده است و گردشگران فوج فوج از سراسر جهان بخصوص کشورهای آسیایی به سمت دبی می روند تا از تفریحات موجود در این شهر استفاده کنند، شهری که به تازگی مدرنیزه شده و باب میل توریستان خارجی ایست.

به همین دلیل شهر مطلب امروز قصد دارد به معرفی شهر دبی بپردازد تا با هم کمی بیشتر با این کشور آسیایی آشنا شویم.

دبی به دلیل دارا بودن امکانات رفاهی خوب و قابل قبول و همچنین آسمان خراش های محبوب و زیبایش مورد توجه قرار گرفته است، انگیزه ی توریست هایی که به این شهر می آیند با هم متفاوت است؛ برخی برای خرید، برخی برای استراحت و تفریح و برخی هم برای کسب تجارب نو دبی را برای مسافرت انتخاب می کنند.

اما با هر انگیزه و هدفی که قصد سفر به این شهر را داشته باشید لازم است اطلاعاتی کلی در رابطه با شهر بدانید؛ اطلاعاتی مانند موقعیت جغرافیایی، زبان، تلفن های ضروری و … که نکاتی حیاتی برای مسافرتی با خاطراتی خوب هستند.

راهنمای سفر به دبیاز شهر دبی بیشتر بدانیم

کشور امارات متحده ی عربی در سمت جنوب ایران قرار دارد، دبی (Dubai ) با مساحت ۴٬۱۱۴ کیلومتر مربع وسیع ترین شهر این کشور است و دارای سواحل و بنادر زیبایی در امتداد خلیج فارس می باشد که از دلایل اصلی محبوبیتش نزد گردشگران می باشد.

امروزه دبی به عنوان یکی از برترین شهر های موفق در زمینه ی گردشگری در سطح جهانی مطرح است. شروع شهرسازی در دبی به سال ۱۷۹۹ میلادی باز می گردد اما در سال ۱۸۳۳ میلادی دبی توسط شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم ( امیر دبی ) به عنوان شهر معرفی شد.

دبی بخش زیادی از شهرت و محبوبیتش را مدیون موقعیت خوب جغرافیایی و سرمایه گذاری شیخ های قدرتمند در زمینه ی جذب توریست است و این چنین در چند سال گذشته توانست جای خود را در مکان های پربازدید خاورمیانه تثبیت نماید.

واژه ی دبی به معنای دو پی یا دو ریشه و بنیاد می باشد؛ در دبی منطقه ای معروف به خور یا الخور وجود دارد که آن را به دو منطقه ی دیره و بر دبی تقسیم می کند و این نام گذاری هم برگرفته از دو ناحیه ی خور است.

از اماکن دیدنی دبی می توان مسجد جمیرا، خانه ی شیخ سعید، موزه ها، پیست اسکی، برج خلیفه و پارک های آبی گوناگون، باغ معجزهو … را نام برد که هرکدام طرفداران ویژه ی خود را دارند.

از نکات جالب دیگر درباره ی دبی نوع حکومت پادشاهی مطلقه ی آن است؛ در این نوع حکومت فرد پادشاه تا زمان مرگ حاکم است و جانشین پس از خود را نیز به تنهایی انتخاب می کند، در حال حاضر هم دبی تحت سلطه ی خاندان آل مکتوم می باشد.

دبی

دانستنی های مهم درباره ی دبی

زبان مردم: زبان رسمی دبی عربی است اما زبان انگلیسی هم رواج زیادی دارد. به دلیل مهاجرت زیاد به این شهر از کشورهای آسیایی زبان های هندی، فارسی، بنگالی و چینی هم در میان مردمان دبی استفاده می شود.

پول رایج: درهم امارات که با نام اختصاری AED شناخته می شود واحد پول رایج در دبی است.

تبدیل پول: هر درهم معادل ۸۶۰ تومان می باشد.

اختلاف ساعت با تهران: نیم ساعت جلو هستند.

جمعیت:۲.۵۰۳ میلیون نفر.

میزان سفر سالانه گردشگران به دبی: ۱۴٫۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵، دبی در این سال چهارمین شهر پر بازدید در جهان بود.

تراکم جمعیت:۴۰۸٫۱۸ نفر در هر کیلومتر مربع که چیزی معادل ۸ برابر دیگر شهرهای امارات.

بیشترین مهاجران: اغلب مهاجران به دبی از کشورهای آسیایی می باشند؛ کشورهایی مثل هند، بنگلادش، پاکستان، فیلیپین، ایران. البته از سومالی که کشوری آفریقایی است هم مهاجران زیادی به دبی روی آورده اند.

متوسط سن: دبی جمعیت جوانی دارد و میانگین سنی در این شهر ۲۷ سال است.

مذهب: دین رسمی این کشور اسلام است و اقلیت های هندو، بهائی، مسیحی و بودایی هم در این شهر زندگی می کنند.

سوغات شهر: لوازم الکترونیکی، طلا، شکلات، عطر، فرش، پارچه و … از سوغات اصلی این شهر هستند و کارناوال در مطلبی جداگانه به معرفی سوغات دبی پرداخته است که می توانید از طریق لینک ارائه شده با سوغات بیشتر آشنا شوید.

وضعیت بهداشت: دبی توانسته در بهداشت غذایی و آب به مرحله ی قابل قبولی دست یابد و از لحاظ پزشکی هم در سطح بالایی قرار دارد، دبی می تواند برای توریستان میزبان خوبی از لحاظ بهداشتی و درمانی باشد.

وضعیت ادامه تحصیل: ۵۰ درصد دانش آموزان این شهر از اتباع خارجی هستند، آموزش و پرورش این شهر در سطوح ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و دانشگاه پذیرایی دانشجویان است.

دبیدر سفر به دبی بدانید

طبق عادت همیشگی در معرفی شهرهای توریستی دنیا در این قسمت به نکات ضروری شهر دبی می پردازیم، چیزهایی که با دانستنشان سفری آسوده تر خواهید داشت.

ساعت کار مراکز دولتی: ۸:۳۰ الی ۱۴٫

ساعت کار بانک ها: ۸ الی ۱۳٫

ساعت کار وزارتخانه ها: ۸:۴۵ الی ۱۳:۳۰٫

ساعت کار مجتمع های تجاری: ۱۰ الی ۲۲ در روزهای تعطیل و ۱۴ الی ۲۲ در روزهای عادی، که البته با توجه به مالکیت مجتمع ها می تواند تغییر کند.

شماره های ضروری دبی

کد امارات۹۷۱
پلیس۹۹۹
آتش نشانی ۹۹۷
اطلاعات پرواز۰۴۲۱۶۶۶۶۶
اورژانس۹۹۸
تاکسی تلفنی۲۰۸۰۸۰۸

عبارات کاربردی

سلام السلام علیکم
صبح بخیرصباح الخیر
عصر بخیرمسا الخیر
شب بخیرتصبح علی الخیر
ببخشیدعفوا
بلهنعم
خیرلا
لطفامن فضلک
متأسفمعفوا
ممنونشکرا

دبیآب و هوای دبی

هوای امارات اغلب سال آفتابی است و میانگین بارش باران سالانه تنها ۸۸ میلی لیتر می باشد. به طور کلی هوا در دبی گرم است و به نسبت فصل می تواند بین ۱۲ الی ۵۰ درجه ی سانتی گراد تغییر کند.

مناطق ساحلی هم گرم و سوزان اند اما رطوبت دارد.

میانگین دما: ۴۰ درجه ی سانتیگراد.

در تابستان: گرم و خشک و پر باد است میانگین دما در روز ۴۰ درجه و در شب ۳۰ درجه ی سانتیگراد می باشد.

در زمستان: دبی در زمستان هم گرم است اما میانگین درجه حرارت هوا ۲۳ درجه ی سانتیگراد می باشد.

بهترین فصل سفربه دبی :

اکثر توریست ها دوست ندارند در تابستان به دبی سفر کنند زیرا هوایی بسیار گرم دارد البته مراکز تفریح ید رتابستان تا نیمه های شب باز هستند و خدماتشان را ارائه می دهند، اما بهترین فصل سفر به این منطقه اواخر پاییز تا اواخر اسفند یعنی فصل زمستان است.

دبیفرودگاه های دبی

دبی دو فرودگاه اصلی دارد، فرودگاه بین المللی و فرودگاه آل مکتوم، البته برای سفر به دبی می توانید از فرودگاه های دیگر شهرهای امارات هم استفاده نمایید مانند فرودگاه بین المللی ابو ظبی، فرودگاه بین المللی العین، فرودگاه بین المللی فجیره و …

فرودگاه بین المللی دبی:

این مکان برترین فرودگاه بین المللی شهر دبی در امارات متحده است که از پر رفت و آمدترین فرودگاه های جهان محسوب می گردد و رتبه ی ششم فرودگاه های پر رفت و آمد جهان بر حسب جابه جایی بار را از آن خود کرده است.

فرودگاه بین المللی دبی قابلیت جا به جایی ۸۰ میلیون مسافر در سال را دارد، از نکات شاخص این فرودگاه می توان به نکات زیر اشاره نمود:

_ دارای سه ترمینال است.

_ مساحتش ۲٬۹۰۰ هکتار می باشد.

_ بزرگترین پایانه ی فرودگاه در جهان است.

_ ۱۴۰ شرکت هواپیمایی به مقصد ۲۷۰ کشور در این فرودگاه فعالیت می کنند.

_ فاصله کم با مرکز شهر.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، فرودگاه بین المللی.

.Address: Dubai International Airport,Dubai, United Arab Emirates

دبیفرودگاه آل مکتوم

این فرودگاه در ۳۰ کیلومتری غرب دبی واقع شده است. شروع ساخت این فرودگاه در سال ۲۰۱۰ میلادی بوده و طوری برنامه ریزی شده که در سال ۲۰۱۷ میلادی افتتاح شود، ظرفیت مسافر بری این فرودگاه ۱۶۰ میلیون نفر خواهد بود و بزرگ ترین فرودگاه جهان خواه شد.

_ پنج باند فرود دارد.

_باند های آن ۴۵۰۰ متر است.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، جاده امارات.

.Address: Emirates Rd – Dubai – United Arab Emirates

دبی مترو دبی

دبی دارای مترو با چهار خط قرمز، بنفش، آبی و سبز و ۴۷ ایستگاه می باشد، مترو دبی اولین خط مترو در سراسر شبه جزیره ی عربستان است. متروی دبی در سال ۲۰۰۹ میلادی بازگشایی شد.

برای استفاده از مترو در این شهر باید کارت نول (Nol Card ) تهیه نمایید، که با قرار دادن آن در دستگاه های خاص در مقصد به تعداد ایستگاه هایی که از قطار استفاده نمودید از شما هزینه کسر می شود. افرادی که کمتر از ۵ سال دارند یا قدشان زیر ۹۰ سانتی متر است و افراد معلول می توانند به صورت رایگان از مترو استفاده نمایند.

دانش آموزان و سالمندان هم کارت های نول ویژه ای دارند که دارای تخفیف می باشد، برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره ی هزینه ی ایستگاه های مترو می توانید تصویر زیر را مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید خوردن و آشامیدن در مترو اکیدا ممنوع و دارای جریمه است، حتی نمی توانید در مترو آدامس هم بجوید.

مترو دبیتاکسی در دبی

اغلب تاکسی ها در دبی از برند فولکس واگن و دیگر برندهای برتز دنیا هستند به همین دلیل احساس راحتی و آرامش را به سرنشینان می دهند. شما می توانید برای تاکسی گرفتن از شماره تلفنی که در قسمت شماره های ضروری در مطالب بالاتر ارائه دادیم و یا وبسایتاستفاده نمایید و یا از تاکسی هایی که در خیابان ها در حال رفت و آمد سوار شوید.

از طریق این وبسایت می توانید نرخ هزینه ی تاکسی را بر حسب کیلومتر محاسبه نمایید، ورودی تاکسی در دبی ۳ درهم ( معادل ۲۵۰۰ تومان ) و حداقل کرایه ۸ هزار تومان می باشد.

تاکسی دبیفرهنگ غذایی دبی

فرهنگ غذایی مردمان دبی شبیه به دیگر کشورهای خاورمیانه مانند ایران، پاکستان، عمان و … است. برنج عضو جدانشدنی از سفره های کشور امارات متحره عربی ایست، و به دلیل وجود بنادر و سواحل بسیار در دبی از ماهی در طبخ غذا زیاد استفاده می شود.

گوشت شتر، گاو، گوسفند و مرغ را در اکثر غذاهای آنان می توانید مشاهده کنید، انواع رستوران های ایرانی، محلی و بین المللی در دبی وجود دارند که خوراکی های گوناگون را در اختیار میهمانان قرار می دهند.

از غذاهای محبوب در دبی می توان شاورما، کباب، بریانی، ماهی سوخاری، شتر شکم پر، فلافل، هوموس، مجبوس و انواع آش ها را نام برد، کارناوال در آینده در مطلبی جداگانه و مفصل شما را با غذاهای محلی دبی آشنا خواهد کرد.

دبیتاریخچه شهر دبی

شهر دبی پیش از سال ۱۸۳۳ میلادی به عنوان یکی از توابع ابوظبی شناخته می شد اما در این سال شیخ مکتوم و ۸۰۰ نفر از طرفدارانش به دبی کوچ و در آن جا سکنی گذیدند، به همین دلیل سال ۱۸۳۳ میلادی را تاسیس حکومت مطلقه و شیخی دبی می دانند، در حقیقت نام اصلی آل مکتوم فلاسه بوده است که اشاره به آل نهیان از ریشه ی حکام ابو ظبی دارد اما با ورود آن ها به دبی به آل مکتوم تغییر نام پیدا کردند.

در سال ۱۹۶۶ میلادی حکومت دبی و قطر باهم سکه ی مشترک ضرب کردند که با نام مجلس نقد قطر و دبی وارد بازار شد که این اتفاق بسیار نادر بود و اغلب حکومت های امارات به صورت جداگانه و مستقل سکه ضرب می کنند.

می توان گفت دبی مهم ترین شهر امارات متحده است و پس از آن ابوظبی در رتبه ی دوم قرار دارد، تا به امروز ۱۰ پادشاه از سلسله ی آل مکتوم به سلطنت رسیده اند اولین آن ها مکتوم بن بطی آل مکتوم در سال ۱۸۳۳ میلادی و آخرین آن ها محمد بن راشد آل مکتوم می باشد.

مدرن شدن شهر دبی با سلطنت شیخ راشد بن سعید آل مکتوم در سال ۱۹۵۸ میلادی آغاز شد و پیش از آن دبی به عنوان شهری غنی و توریستی شناخته نمی شد.

دبی

جاذبه های گردشگری دبی تفریحات آبی شهر

همه ساله بر شمار افرادی که دبی را برای گشت و گذار و تفریح انتخاب می کنند افزوده می شود، گردشگران برای خرید، تفریح در پارک های آبی و شهربازی های این شهر و یا استفاده از سواحل زیبا و امکانات موجود در آسمان خراش های غول پیکر این شهر، دبی را ترجیح می دهند.

دبی یکی از گردشگرپذیر ترین شهرهای خاورمیانه است، به همین دلیل ما سعی کرده ایم که شما عزیزان را با امکانات و اماکن گردشگری این شهر لوکس بیشتر آشنا کنیم. در گذشته به رستوران های شاخص، هتل ها، پارک های آبی، موزه ها و بسیاری از مناطق دیگر در این شهر پرداخته ایم اما امروز می خواهیم سفری هیجان انگیز تر به دبی داشته باشیم و بدانیم چه تفریحات مهیج آبی در این شهر وجود دارد.

علاوه بر بازی و تفریح در پارکهای آبی، تفریحات آبی دیگری هم در این شهر وجود دارند که بسیار مورد توجه توریست ها قرار گرفته اند. به نظر شما چه تفریحات آبی دیگری در این شهر وجود دارد که از وجود آن ها بی خبریم؟

برای دریافت پاسخ این سوال با ما در سفر امروزمان همراه شوید، اما قبل از آن با کلیک روی لینک های زیر می توانید درباره ی سفرهای پیشین ما به دبی اطلاعات کسب کنید:

نکته ای قبل از مرور تفریحات آبی دبی لازم به ذکر است و آن اینکه نمی توان برای برخی از این تفریحات قیمت ثابت و مشخصی بیان کرد، چرا که اکثر آن ها در قالب تورها به مسافران ارائه می شوند و بسته به اینکه این تورها را از کجا و با چه شرایطی انتخاب می کنید، قیمت ها متفاوت اند.

جت اسکی دبی

۱- دلفیناریوم دبی

برای اولین بار دلفیناریوم دبی در سال ۲۰۰۸ میلادی افتتاح شد که در خاورمیانه بی همتا بود. این دلفیناریوم در محله ی بور دبی قرار دارد که یکی از بهترین محله های دبی است. با این که چند سال از بازگشایی این مرکز تفریحی می گذرد اما همچنان بر شمار طرفدارانش افزوده می شود.

در این دلفیناریوم بازدیدکنندگان می توانند به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه ای با دلفین ها تعامل داشته باشند و انواع سرگرمی ها از لمس دلفین ها، بازی با آن ها، آموزش در رابطه با دلفین، شنا همراه با دلفین، تماشای برنامه های تفریحی و نمایشی دلفین ها و … را تجربه کنند.

مساحت دلفیناریوم دبی ۵۰۰۰ متر مربع است و توانایی ارائه ی خدمات به ۱۲۵۰ نفر را به صورت همزمان دارد. از همه ی سنین برای دیدن دلفین به این دلفیناریوم مراجعه می کنند. بخصوص اینجا مکان خوبی برای کودکان است و حتی می توان در آن برای فرزندتان جشن تولد بگیرید.

هزینه:

بلیت عادی:

۱۲۰ درهم معادل ( حدود ۱۰۰ هزار تومان ) برای بزرگسالان.

۷۰ درهم ( معادل حدود ۶۱ هزار تومان ) برای کودکان.

بلیت ویژه:

برای بزرگسالان ۱۴۰ درهم ( معادل حدودا ۱۲۲ هزار تومان ).

برای کودکان ۱۰۰ درهم ( معادل ۸۷ هزار تومان ).

شنا با دلفین به صورت خصوصی: ( تا سه نفر )

برای بزرگسالان ۲۱۰ درهم ( معادل ۱۸۴ هزار تومان ).

شنا با دلفین به صورت جمعی:

۵۵ درهم معادل ( ۴۸ هزار تومان).

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، دلفیناریوم.

.Address: Gate 1 Al Al Riyadh St | Umm Hurrair, Dubai, United Arab Emirates

دلفیناریوم دبی

۲- آکواریوم دبی

یکی از مهم ترین مراکز تفریحی دبی و حتی امارات متحده ی عربی، آکواریوم بسیار زیبای این شهر است؛ آکواریومی که بیشتر به باغ وحشی زیر آب شباهت دارد. لذت پیاده روی در راهروهای شیشه ای زیر آب، تماشای ماهی های زیبا، غواصی در میان ماهی ها و … تجربه ی وصف ناشدنی و هیجان انگیز این مرکز تفریخی است.

این آکواریوم در مرکز خرید دبی مال که بزرگ ترین مرکز خرید دنیاست قرار دارد به همین دلیل از محبوبیت جهانی برخوردار شده است. کارناوال قبلا به این مرکز خرید جذاب سفر کرده که با کلیک روز لینک مقابل می توانید با آن بیشتر آشنا شوید:مرکز خرید دبی مال | بزرگترین مرکز خرید دنیا

هزینه:

شما با پرداخت ۲۷ الی ۲۸ دلار ( معادل حدودا ۸۶ تا ۹۰ هزار تومان ) می توانید بیلت آکواریوم را تهیه نمایید.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، دبی مال.

.Address: Ground & Level 2, The Dubai Mall – Dubai – United Arab Emirates

آکواریوم دبی۳- غواصی در دبی

در شهر زیبای دبی یکی از تفریحاتی که به راحتی در مناطق مختلف در دسترس گردشگران است، ورزش محبوب غواصی می باشد. به دلیل این که چند مرکز مشهور برای این فعالیت در دبی وجود دارد در این قسمت به مشهورترین آن ها به صورت مختصر خواهیم پرداخت:

۱) مرکز غواصی دبی | the dive centre dubai

این مرکز به صورت تخصصی در زمینه ی غواصی فعالیت می کند و در جاده ی الصفوح دبی قرار دارد. بازدید کنندگان می توانند به صورت آموزشی و یا تفریحی در اینجا به غواصی بپردازند. این مرکز از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهد.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، جاده الصفوح.

.Address: Al Sufouh Rd – Dubai – United Arab Emirates


۲) مرکز غواصان | Divers Down

در ساحل دست ساز جمیرا مرکزی برای غواصی وجود دارد که همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر فعالیت می کنند، با مراجعه به این آدرس می توانید به مرکز غواص های دبی بروید.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، جمیرا، باشگاه ساحلی ریوا.

.Address: Riva Beach Club, Building 8 Shoreline Apartments, Palm Jumeirah – Dubai – United Arab Emirates


۳) مرکز غواصی اسکوباتک | Scubatec Diving Center

یکی از مراکز غواصی که همه ی سنین از سطح مبتدی تا پیشرفته می توانند در آن به غواصی بپردازند این مکان است، مرکزی که از ۹ صبح تا ۹ شب بر روی عموم باز است.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، جاده زبیل.

.Address: Shop # 3 Near Civil Defence Karama, Zaabeel Road Karama – Dubai – United Arab Emirates


۴) مرکز تخصصی غواصی با تجهیزات | THE FREEDIVER DIVING & HUNTING EQUIPMENT

در این مکان هم می توانید به غواصی به صورت تفریحی و هم به صورت آموزشی بپردازید. کافی است از ساعت ۱ ظهر تا ۹ شب به آدرس زیر مراجعه نمایید.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، دبی سیلیکون.

.Address: Dubai silicon oasis, IT PLAZA, SHOP F03 (first floor) – Dubai – United Arab Emirates

چندین مرکز غواصی دیگر نیز در این شهر وجود دارد که در آینده به صورت کامل به معرفی آن ها خواهیم پرداخت و در این قسمت به دلیل تعداد بالا به معرفی آن ها نخواهیم پرداخت.

آکواریوم دبیماهیگیری در دبی

اگر به ماهیگیری علاقه دارید، در دبی موقعیت خوبی برای این کار وجود دارد. می توانید در سواحل زیبای دبی بنشینید و یا با قایق و کشتی به قلب آب ها سفر کرده و ماهی بگیرید. برای آشنایی بیشتر با سواحل دبی روی لینک مقابل کلیک نمایید و در ابتدا با بهترین سواحل دبی آشنا شوید:بهترین و زیباترین سواحل دبی

البته برای گردشگران مناسب تر است که با تور و با راهنما به ماهیگیری بروند. انواع تورهای ماهی گیری با هزینه های گوناگون در دبی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده نمایید. برای مثال در محله ی مارینا خرید و فروش تورهای ماهیگیری بسیار رواج دارد و به راحتی می توانید در آن به ماهیگیری بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ماهیگیری در دبی می توانید به لینک مقابل مراجعه نمایید: لینک

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، دبی مارینا.

.Address: Dubai Marina, West Marina, Dubai 23433, United Arab Emirates

ماهیگیری دبی۵- قایق سواری در دبی

از جای جای سواحل دبی می توانید سوار بر انواع و اقسام قایق ها شوید و ساعاتی را در قلب آب ها سپری کنید. قایق های موتوری، پارویی، بادی، کایاک، قایق های اژدها و… همه و همه آماده ی ارائه ی خدمت به گردشگران هستند، می توانید با نگاهی دقیق تر قایق هایی را که در سواحل منتظر مسافران هستند را ببینید.

اغلب، قایق سواری حدود یک با دو ساعت زمان می برد و شما از بین قایق های کوچک ماهیگیری و قایق های بزرگ و شیک مسافربری می توانید بنابر سلیقه و هزینه ی مورد نظرتان انتخاب کنید.

در دبی گردشگران می توانند تور قایق سواری تهیه کنند که با مبالغ مختلفی فروخته می شوند و قیمت ها بسته به کیفیت قایق، خدمات، زمان قایق سواری و… تفاوت دارد و یا به صورت تک نفری یا دسته جمعی قایقی را اجاره کرده و با آن آب های این سرزمین را بنوردند.

در دبی شما می توانید به دو صورت قایق سواری کنید؛ یکی این که از هتل محل اقامت تور گشت و گذار با قایق را تهیه نمایید و دیگر این که حضوری به سواحل مراجعه کرده و قایق کرایه کنید که ما راه دوم را پیشنهاد می کنیم زیرا می توانید نوع قایق را حضوری دیده و انتخاب آگاهانه تری داشته باشید، همچنین هزینه ی کرایه ی حضوری قایق کمی به صرفه تر از خرید تور از هتل ها می باشد.

نگاه کوتاهی داریم به انواع و اقسام قایق ها در دبی:

* قایق موتوری:

اگر می خواهید سریع در آب ها گردش کنید ما به شما قایق موتوری را پیشنهاد می کنیم. شاید سوار شدن بر قایق های موتوری مانند دیگر تفریحات هیجانی دبی تجربه ی متفاوتی نباشد اما می توانید با سرعت زیاد و با آرامش بیشتر در آب های فیروزه ای رنگ دبی گردشی داشته باشید.

ساعت کار:

در دبی از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب می توانید قایق موتوری اجاره کنید.

هزینه:

هزینه ی این قایق ها بنابر مسافت و ساحلی که انتخاب می کنید بسیار متفاوت است و حتی ساعتی که برای قایق سواری اقدام می کنید هم در میزان هزینه تاثیر دارد. برای مثال صبح ها قایق موتوری ارزان تر و هرچه به عصر نزدیک شوید هزینه بیشتر می شود.

حتما بخوانید :  خودرو جدید ایران خودرو و سایپا در آینده نزدیک + تصاویر و مشخصات

برای مثال هزینه قایق موتوری برای گشت و گذار دور ساحل جمیرا حدودا ۱۵۰ تا ۲۵۰ در هم ( حدود ۱۳۱ تا ۲۲۰ هزار تومان ) برای شما هزینه در بر خواهد داشت.

قایق سواری دبی

* کایاک:

یکی از انواع محبوب قایق ها در دبی کایاک است، قایق هایی باریک و بلند که بیشتر تک سرنشین یا دو سرنشین هستند. علاقمندان می توانند کایاک اجاره کنند و به آرامی در آب های بی کران دبی پارو بزنند.

هزینه:

حدودا هر ۲۰ دقیقه کایاک سواری ۴۰ درهم ( معادل ۳۵ هزار تومان ) هزینه در بر خواهد داشت.

کایاک سواری در دبی

* قایق بنانا یا موزی شکل:

این نوع قایق سواری برای افرادی ایده آل و مناسب است که بیش از چهار نفر باشند. علاقمندان سوار قایق هایی می شوند که شبیه به میوه موز هستند. هر کس باید سعی کند تا جایی که می تواند خود را محکم روی بدنه ی قایق نگه دارد تا سر نخورد. قایق های موزی با شتاب حرکت می کنند و هیجان زیادی را برای سرنشینانشان به ارمغان می آورند.

هزینه:

در هر منطقه و ساحل قیمت های مختلفی دارد اما به صورت حدودی در ساحل جمیرا، به ازای هر ۱۵ دقیقه ۱۵۰ درهم ( حدود ۱۳۱ هزار تومان ) باید پرداخت نمایید.

تفریحات آبی دبی۶- کشتی سواری در دبی

کشتی سواری و گشت و گذار با کشتی های لوکس مسافربری در دبی تفریحی رایج برای گردشگران است، شما می توانید با خرید تورهای کشتی سواری یک روز دل انگیز را در دبی برای خود رقم بزنید و حتی وعده های غذایی خود را در کشتی میل نمایید و از مناظر دریا و هوای آفتابی این شهر لذت ببرید.

متاسفانه نمی توانیم هزینه ی قطعی و مشخصی را برای تورهای کشتی سواری در دبی برای شما مشخص نماییم زیرا تنوعشان بسیار زیاد است و هزینه ها به عواملی چون فصل سفر، نوع کشتی، طول مدت کشتی سواری، تعداد مسافران، امکانات رفاهی موجود در کشتی و… بستگی دارد.

اگر به کشتی سواری در دبی علاقه دارید می توانید به راحتی این تورهای تفریحی را از هتل محل اقامتتان تهیه نمایید و یا به صورت حضوری مراجعه کرده و برای سوار شدن بر کشتی بلیت تهیه نمایید، انواع کشتی های قدیمی و مدرن در این شهر یافت می شوند و که حدودا هزینه هایشان از ۸۰ تا ۳۰۰ درهم ( ۷۰ تا ۲۶۰ هزار تومان ) متفاوت است، البته اگر امکانات زیادتری بخواهید این مبلغ می تواند بسیار بالاتر هم برود.

کشتی سواری دبی۷- جت اسکی در دبی

جت اسکی سواری یکی از محبوب ترین فعالیت های آبی است که قاعدتا در شهر مدرن دبی وجود دارد، شما می توانید از ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت و نیم جت اسکی سوار شوید.

هزینه:

نیم ساعت جت اسکی شروع قیمت از ۴۱ دلار ( حدود ۱۳۲ هزار تومان )

یک ساعت و نیم جت اسکی شروع قیمت از ۱۵۰ دلار ( حدود ۴۸۰ هزار تومان )

اما توجه داشته باشید به نسبت فصل سفر شما می تواند این هزینه ها بسیار متفاوت باشد، در زمستان ها گران تر و در تابستان ها ارزان تر است. همچنین در برخی سواحل مانند ساحل مشهور جمیرا، تفریحات آبی از جمله جت اسکی گران تر هستند.

جت اسکی دبی۸- فلای برد در دبی

یکی از تفریحات بسیار هیجان انگیز آبی، سوار شدن بر فلای بردهاست، فشار آب پر قدرت شما را به سمت آسمان پرتاب می کند و قطعا تجربه ی جالبی برای شما می شود. دبی یکی از برترین مکان ها برای فلای برد می باشد. گردشگران از این تفریح استقبال زیادی کرده اند به همین دلیل در اغلب سواحل دبی و هتل های ساحلی فلای برد وجود دارد.

هزینه:

۳۰ دقیقه حدودا ۳۰۰ درهم یا ۸۱ دلار ( حدودا ۲۶۰ هزار تومان)

توجه داشته باشید هزینه های فلای برد هم بنابر تغییر فصل کمی متفاوت است.

تفریحات آبی دبی۹- ویک بورد در دبی

ویک بود هم یکی دیگر از تفریحات محبوب است که در دبی می توانید آن را تجربه کنید. برای سوار شدن بر ویک بورد باید کفشی مخصوص پوشیده و روی تخته ای که اکثر اوقات مستطیل شکل است بایستید؛ کاری شبیه به سوار شدن بر اسنو بورد در اسکی. پس از آن به شما طنابی داده می شود که یک سویش که قابل نگهداشتن است در دست شما و سمت دیگرش به یک قایق متصل می شود. قایق که از نوع قایق های موتوری و پر سرعت است با سرعت شما را در میان آب های بی کران می گردانند.

نوع دیگری هم از ویک بورد وجود دارد که برای سهولت گردشگران و افرادی که برای نخستین بار این فعالیت را تجربه می کنند به وجود آمده است، در این نوع ویک بورد باید روی تیوپ های بادی بنشینید و دستگیره های تیوپ را محکم بگیرید. این تیوپ ها با طنابی به قایق موتوری وصل هستند و شما را به این سو و آن سو می برند.

این تفریح مهیج و کمی ترسناک است، ویک بورد هم در اغلب سواحل دبی وجود دارد و گردشگران تورهای آن را از هتل هایشان تهیه می نمایند.

هزینه:

۲۵ دقیقه ۲۵۰ درهم معادل ۲۱۹ هزار تومان

این هزینه بنابر ساحل انتخابی شما و فصل سفرتان متغییر است.

تفریحات آبی دبی۱۰- موج سواری در دبی

برای موج سواری باید دل را به دریا زد و تنها با یک تخته ی باریک به میان امواج خروشان رفت. یکی از ورزش های محبوب در دبی موج سواری است. البته برای انجام این ورزش باید آموزش دیده باشید و افراد آماتور و غیر ماهر قادر به شرکت در این ورزش نیستند. اما جای هیچ نگرانی نیست، در دبی مراکز زیادی برای آموزش موج سواری وجود دارد که مشهورترین آن ها خانه موج سواری دبی ( Home surf dubai ) است که در نزدیکی برج العرب قرار دارد.

باید توجه داشته باشید که تنها از نوامبر تا ژوئن ( تیر تا آذر ) موج سواری در دبی امکان پذیر است و جذر و مد برای این کار مناسب می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق و جامع می توانید به وبسایت خانه ی موج سواری دبی سر بزنید: لینک

هزینه ی مشخصی برای موج سواری در دبی وجود ندارد و بستگی به توانایی و مهارت شما در موچ سواری دارد.

تفریحات آبی دبی۱۱- پاراسل در دبی

ورزش پاراسل فعالیتی است که در آن فرد به چترهای بزرگ که بی شباهت به بالن نیستند، بسته می شوند. این چتر ها با طناب بسیار محکمی به قایق موتوری وصل شده و به این سو و آن سو کشیده می شوند.

هر چتر می تواند یک یا دو نفر را حمل کند. باید بدانید که این فعالیت بسیار هیجان انگیز و حتی به گفته ی کسانی که آن را تجربه کرده اند، وحشتناک است زیرا انسان بدون اختیار در آسمان ها معلق می ماند.

هزینه:

۳۰۰ درهم ( معادل ۲۶۳ هزار تومان )

هزینه ی این سرگرمی هم بسته به مکانی که برای پاراسل انتخاب می کنید متفاوت است در برخی سواحل ارزان و در برخی دیگر مانند مارینا و جمیرا گران تر است.

تفریحات آبی دبی۱۲- پارک های آبی

مشهورترین تفریح آبی در دبی گشت و گذار و بازی در پارک های آبی این شهر است. پارک های آبی مدرن و گوناگونی در دبی وجود دارد که کارناوال در گذشته به یک یک آن ها سفر کرده است. همچنین اغلب هتل های ساحلی موجود در دبی پارک آبی اختصاصی دارند. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید فهرستی از پارک های آبی دبی را مشاهده نمایید:

همچنین برای کسب اطلاعات جامع و کامل تر در رابطه با مهم و بزرگترین پارک های آبی این شهر می توانید از این لینک ها دیدن نمایید، امکانات، هزینه، آدرس و دسترسی و همه ی اطلاعات ضروری در یان پارک های ابی ذکر شده است:

در رابطه با هزینه ها هم بد نیست بدانید که هر پارک بلیط مجزای خود را دارد و بسته به اینکه تا چه حد از خدمات آن پارک آبی استفاده کنید، هزینه شما متفاوت خواهد بود.

تفریحات آبی دبی۱۳- هواپیمای دریایی

از آنجایی که دبی شهر نوساز و لوکسی است و افراد ثروتمند زیادی در آن زندگی می کنند، همیشه تکنولوژی های مدرن به سرعت وارد این سرزمین می شوند. این تکنولوژی ها به تفریحات آبی شهر نیز سرایت کرده. این بار شاهد پرواز هواپیماهای دریایی ( Seawings ) بر آب های دبی هستیم.

هواپیماهای دریایی به این صورت هستند که در قسمت تحتانیشان تخته هایی برای سر خوردن بر روی آب تعبیه شده که این امکان را به شما می دهد تا روی آب سر بخورید و به سرعت پیش بروید. نکته ی جالب اینجا است که آن ها می توانند در آسمان هم پرواز کنند.

شما می توانید با کلیک بر روی لینک مقابل به صورت جزئی با هواپیماهای دریایی در دبی آشنا شوید: لینک

باید بدانید که این هواپیماها جزو گران قیمت ترین تورهای تفریحی در دبی هستند.

هزینه:

حدودا ۵۱۱ دلار ( معادل ۱ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان )

تفریحات آبی دبی۱۴- دوچرخه آبی

شما در دبی می توانید حتی روی آب ها هم دوچرخه سواری کنید. این دوچرخه ها که در حقیقت سه چرخ دارند، طوری طراحی شده اند که چرخ هایی بزرگ و تو خالی داشته باشند و علاقمندان بتوانند با خیالی آسوده مانند خشکی بر روی آب ها نیز سه چرخه سواری کنند.

در ابتدا ایده ی ساخت چنین وسایلی کمی احمقانه به نظر می رسید اما پس از آزمایش مورد استقبال خوبی قرار گرفت و افراد زیادی دوست داشتند بر روی آب ها با نیوری پای خودشان حرکت کنند.

هزینه:

در ساحل کلاب یا بیچ کلاب ( the beach club ): روزهای یکشنبه تا پنجشنبه: ۲۵۰ درهم ( معادل ۲۱۹ هزار تومان )

روزهای جمعه و شنبه: ۳۵۰ درهم ( معادل ۳۰۰ هزار تومان )

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، گلف شورز، ساحل کلاب.

.Address: ۹۲۵ Beach Club Trail, Gulf Shores, AL 36542, USA

دوچرخه آبی دبی۱۵- فلای فیش

فلاش فیش ( Fly Fish ) یا پرواز ماهی، یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آبی در دبی به حساب می آید. در این سرگرمی علاقمندان روی قایق های بادی که شبیه به موشک یاماهی طراحی شده اند، دراز می کشند و خوب به وسیله ی کمربندهای ایمنی به قایق متصل می گردند، سپس قایق بادی به یک قایق موتوری به وسیله ی طناب متصل می شود.

با حرکت قایق موتوری قایق بادی هم به بالا و پایین پرتاب می گردد و هیجانی وصف نشدنی را برای میهمانانش به همراه می آورد.

هزینه:

۱۵ دقیقه برای دو نفر ۲۰۰ درهم ( ۱۷۵ هزار تومان ).

آدرس: امارات، دبی، ساحل هتل راس الخیمه.

.Address: Ras Al Khaimah HILTON Resort & Spa

قایق ماهی پرنده دبی۱۶- فرانتیک راید

در دبی ساحلی به نام جی بی آر وجود دارد که در آن تفریحی با نام فرانتیک راید (Frantic ride )به شهرت و آوازه ی زیادی دست یافته است. برای لذت بردن از این فعالیت باید رو به شکم روی قایق هایی بادی دراز کشید. این قایق ها به وسیله ی طناب به قایقی موتوری متصل می شوند و با حرکت قایق موتوری، قایق بادی و سرنشینانش هم به دنبال آن کشیده می شوند.

هزینه:

۲۰ دقیقه در ساحل ماریا یا جی بی آر: ۳۰۰ درهم ( ۲۶۳ هزار تومان ).

برای آشنایی بیشتر با ساحل جی بی آر می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید:

بهترین و زیباترین سواحل دبی

دسترسی به ساحل جی بی آر: برای رسیدن به ساحل جی بی آر با وسایل نقلیه ی عمومی مترو و تراموا می باشد، هر یک از آن ها را که انتخاب کردید باید در ایستگاه (JumeirahLakes Towers ) از قطار پیاده شوید.

دبی

۱۷- اسکی روی آب

انواع اسکی روی آب در شهر زیبای دبی در اختیار علاقمندان است. در این ورزش باید روی اسکی بایستاده و توسط قایق کشیده شوید و یا اگر حرفه ای هستید روی تخته اسکی ها به روی شکم دراز کشیده و اسکی کنید.

دبی شهر تفریحات آبی است پس اگر در اسکی روی آب تجربه ای ندارید نگران نباشید زیرا متخصصان ماهر زیادی برای آموزش این نوع ورزش ها فعالیت می کنند و شما در اغلب سواحل دبی می توانید اسکی روی آب را تجربه کنید.

هزینه:

به صورت حدودی ۱۵ دقیقه اسکی روی آب ۱۴۰ درهم ( ۱۲۲ هزار تومان ) و ۲۰ دقیقه ۲۹۵ ( ۲۵۸ هزار تومان ) درهم هزینه در بر خواهد داشت.

اسکی روی آب

۱۸- سوار بر دونات

تفریحات آبی در دبی پایانی ندارد و هر نوع تفریح هیجان انگیزی که فکرش را کنید در این شهر فوق العاده فراهم است. حتی می توانید سوار بر دونات های پرنده شوید و در آب های زلال به این سو و آن سو پرتاب شوید. بله تفریحی در دبی وجود دارد به نام دونات راید (Donut ride ) که می توانید روی دونات های بادی بنشینید و توسط قایق های موتوری پر سرعت کشیده شوید و اوج هیجان را لمس کنید. شما برای سوار شدن بر دونات های پرنده می توانید به ساحل جی بی آر دبی بروید.

هزینه:

برای ۱۵ دقیقه دونات سواری ۱۵۰ درهم ( ۱۳۱ هزار تومان )

دسترسی به ساحل جی بی آر: برای رسیدن به ساحل جی بی آر با وسایل نقلیه ی عمومی مترو و تراموا می باشد، هر یک از آن ها را که انتخاب کردید باید در ایستگاه (JumeirahLakes Towers ) از قطار پیاده شوید.

دبی

۱۹- دلفین جت اسکی

گفته می شود یکی از برترین تفریحات در دبی سوار شدن بر جت اسکی است که قبل تر به آن پرداخته ایم اما در شهر دبی یک نوع جت اسکی خاص به نام دلفین جت اسکی وجود دارد، همانطور که از نام این تفریح مشخص است ظاهری کاملا شبیه به دلفین دارد و شبیه به این جاندار نیز در آب بالا و پایین می پرد و مسافرانش را به این طرف و آن طرف می برد، این تفریح مملو از آدرنالین است و پیشنهاد می کنیم به ساحل جمیرا رفته و حتما سوار این جت اسکی های منحصر به فرد شوید.

لازم به ذکر است که برخی از این جت اسکی ها شبیه به کوسه هستنند و با نام (Ride with the shark ) یا سواری بر کوسه شناخته می شوند، این کوسه های تفریحی را بیشتر می توانید در پالم دبی پیدا کنید.

با دلفین و شارک جت اسکی تقریبا می توانید هیجان مسابقات اتومبیل رانی را بر فراز آب ها تجربه کنید، علاقمندان باید جلیقه ی نجات بر تن کنند و انتظار پرتاب شدن به این سو و آن سو را داشته باشند؛ قبل از انتخاب کردن این تفریح باید بدانید که شارک و دلفین جت اسکی از تفریحات لوکس و گران قیمت دبی به حساب می آیند.

هزینه:

۱۵ الی ۲۰ دقیق

ه دلفین یا شارک جت اسکی حدود ۵۰۰ درهم ( ۴۳۸ هزار تومان ) هزینه در بر خواهد داشت.

تفریحات آبی دبی

زیباترین سواحل دبی

نام گردش و تفریح در امارات متحده عربی، این سرزمین نفت خیز که می آید اغلب ما را به یاد گشت و گذار در آسمان خراش های معروف و سواحل خلیج فارس می اندازد، برترین شهر تفریحی و ساحلی امارات دبی است، شهری که می توانیم به راحتی در آن تعطیلاتی راحت و پر از آرامش را تجربه کنیم.

از برترین اماکن تفریحی دبی ساحل های گوناگونش می باشد، سواحلی که انواع امکانات تفریحی در آن ها فراهم شده تا گردشگران را مجذوب و محو خود کند، اگر قصد سفر به دبی را دارید بهتر است برای گذراندن اوقاتی خوش تر ابتدا با سواحل آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید باب میل و سلیقیتان مقصد مورد علاقیتان را انتخاب کنید.

سواحل دبی اکثرا متعلق به هتل های ساحلی می باشند اما برخی ساحل ها هستند که ورود عموم مردم به آن ها آزاد است به همین دلیل در این مطلب به معرفی مناطق ساحلی این شهر که عموم مردم می توانند از آن بازدید کنند می پردازیم و در آینده در قسمت معرفی هتل های دبی که به زودی منتشر خواهد شد باهم با سواحل خصوصی دبی آشنا می شویم، البته توجه داشته باشید که برای ورود برخی از آن ها باید مبلغ کمی پرداخت کنیم.

امارات برای جذب توریست به کشورش هزینه های زیادی متقبل شده است، پس با کارناوال همراه باشید تا باهم ببینیم در دبی چه سواحل و امکانات تفریحی در ساحل هایش انتظار مسافران را می کشد.

بهترین سواحل دبیچرا سواحل دبی؟


_ از زیباترین مکان های دیدنی دبی هستند.

_ورود به این سواحل برای عموم آزاد می باشد.

_به کشورمان نزدیک هستند و رفتن به آن ها کار دشواری نیست.

_ از محبوب ترین اماکن تفریحی دبی به شمار می آیند.

جمیراساحل الممزار | Mamzer

ساحل الممزر یا مامزاز از گسترده ترین سواحل دبی محسوب می شود، این ساحل به دلیل داشتن امکانات تفریحی زیاد به عنوان پارک ساحلی هم شناخته می شود، اما اگر بخواهیم دقیق تر نگاه کنیم منطقه ی پارک ساحلی ممزار شامل پنج ساحل کوچک است، این ساحل دو استخر بزرگ طبیعی هم دارد، در حقیقت ساحل دریا در این منطقه طوری برش خورده که دو محوطه شبیه دریاچه را ایجاد کرده است.

این ساحل بیشتر شبیه منطقه ای ییلاقی ایست که در آن انواع امکانات رفاهی مانند دوش حمام ( برای آبکشی شن های ساحل از دست و پا ) و اجاق هایی برای پخت جوجه کباب یا کباب، صندلی، چترهای آفتاب گیر فراهم می باشد.

برخی فروشگاه ها هم برای فروش خوراکی های کوچک و سبک و بستنی هم در جای جای این ساحل دیده می شوند، در این ساحل شنا آزاد است و گردشگران به راحتی و با امنیت می توانند شنا کنند زیرا غریق نجات ها به همه ی مناطق ساحل مشرف هستند و سیستم های هشداردهنده ی قوی ای هم دارند.

نکته ی جالب در رابطه با ساحل ممزار این است که در روز های دوشنبه و چهارشنبه تنها بانوان می توانند به این سواحل بروند.

دسترسی: برای آسان تر رسیدن به ساحل الممزار بهترین راه استفاده از مترو می باشد، به این منظور باید در ایستگاه (Al Quiadah ) که نزدیک ترین مترو به ساحل می باشد از قطار پیاده شوید.

برترین سواحل دبیساحل جمیرا | Jumeirah Beach

ساحل جمیرا از پربازدید و محبوب ترین سواحل دبی است، مکانی تمیز با شن های طلایی رنگ، درختان نخل و چمن های سبز رنگ که هر بیننده ای را محو خود می کند. جمیرا از معدود ساحل های مسکونی دبی است و به سه بخش که با نام های جمیرا ۱، جمیرا ۲، جمیرا ۳ شناخته می شوند تقسیم می گردد.

علاوه بر زیبایی این ساحل جمیرا شهرتش را مدیون دو هتل عظیم برج العرب و جمیرا بیچ است که در این ناحیه بنا شده اند. دسترسی به ساحل جمیرا بسیار آسان است چون این ساحل مابین خیابانی طویل و دریا قرار گرفته است، خیابانی که محله ی المینا را به الصفوح وصل می کند.

انواع امکانات رفاهی از جمله صندلی های مناسب، مسجد، دوش و آفتاب گیر هم در جمیرا وجود دارد، مسجد جمیرا از معدود مساجد امارات متحده ی عربی ایست که افراد غیر مسلمان هم اجازه ی ورود به آن را دارند.

دسترسی: بهترین راه رسیدن به ساحل جمیرا با وسایل نقله ی عمومی، علاوه بر استفاده از تاکسی مترو می باشد، به این منظور باید در ایستگاه ( Business Bay) از قطار پیاده شوید.

ساحل روسی | Russian Beach

ساحل روسیه که در حال حاضر به ساحل گسترش یافته ی جمیرا (Jumeirah Open Beach ) هم شناخته می شود، دلیل نام گذاری این ساحل آن است که در اغلب مواقع افراد روسی و آسیای شرقی در این محل رفت و آمد دارند.

این ساحل امکانات زیادی ندارد تنها چند دوش و توالت در آن دیده می شود، اما به دلیل دور نبودن از جاده گردشگران می توانند به آسانی از فروشگاه های تنقلات فروشی خوراکی تهیه نمایند، اروپائیان بیشتر از این ساحل به عنوان ورزشگاه استفاده می کنند و شما می توانید در تمام طول ر.ز آن ها را ببینید که در حال دویدن و طی کردن طول ساحل هستند.

لازم به ذکر است که برخی این منطقه ساحل روسی را جزوی از ساحل جمرا می دانند و برخی دیگر برای آن استقلال قائل هستند به همین دلیل ما بخشی جداگانه به این ساحل اختصاص دادیم، از نظر مکان دقیق هم می توان گفت ساحل روسی دبی دقیق در جهت مخالف برج العرب واقع شده است.

از تفریحات مهم در این ساحل می توان به شنا، دوچرخه سواری، اسکیت بازی و دوندگی اشاره کرد.

ساحل روسی دبیساحل کایت | Kite Beach

همانطور که از نام این ساحل کایت ( به معنای بادبادک ) مشخص است، اینجا جایی ایست که همه روزه ده ها بادبادک به هوا میروند و جلوه و منظره ی بادبادک های زیبا سبب جلب گردشگران برای تماشا یا بادبادک بازی می شود.

در گذشته امکان برپایی منقل های آتش برای پخت کباب و جوجه کباب هم فراهم بود اما در حال حاضر اجازه ی این کار در ساحل کایت وجود ندارد، هیچ فروشگاهی هم برای خرید تنقلات وجود ندارد پس قبل از رفتن به این ساحل مطمئن شوید که خوراکی و آب آشامیدنی همراه دارید.

نزدیک ترین جاده به این ساحل هم جاده ی المناره است که حتی اگه قصد خرید از فروشگاه های آن را هم داشته باشید باید حسابی راه بروید محل دقیق ساحل بادبادک انتهای جنوبی ساحل جمیرا و نزدیک منطقه ی مارینا است.

دسترسی: برای رسیدن به ساحل بادبادک با استفاده از وسایل نقلیه عمومی می توانید علاوه بر تاکسی از مترو هم استفاده نمایید، اگر مترو را انتخاب کردید کافی است در ایستگاه (Noor Bank ) از قطار پیاده شوید.

حتما بخوانید :  بچه پولدارهای تهران instagram + عکس های باحال و جالب

ساحل بادبادک دبیساحل برج | Burj Beach

امتداد جنوبی ساحل کایت یا بادبادک به نام ساحل برج شناخته می شود و این نام ساحل هم برگرفته شده از برج العرب است زیرا این ساحل بهترین دید را به برج العرب دارد، از امکانات خاص و خوب ساحل برج می توان مشبک و تورهای والیبال را نام برد که در جای جای این ساحل وجود دارند.

البته برای بیشتر کردن امکانات رفاهی این ساحل برنامه ریزی های زیادی انجام شده است و قرار شده تعدادی کیوسک و مغازه و همچنین بلندگوهایی برای پخش موزیک در ساحل تعبیه شود تا بازدیدکنندگان در این ساحل آرامش بیشتری داشته باشند.

این ساحل بیشتر به دلیل غروب های زیبایش معروف شده و اغلب مردم می آیند تا برج العرب را در هنگام غروب تماشا کنند.

Burj Beachساحل قنتوت | Ghantoot Beach

ساحل قنتوت در حقیقت متعلق به هتل قنتوت می باشد، اما به دلیل این که ورود به آن برای عموم مردم آزاد است در این مطلب به آن پرداخته ایم.

منطقه ای با شن های طلایی، منظره ای چشم نواز، تورهای والیبال و محل هایی مشخص برای برپایی آتش و پختن کباب، در یک کلام می توان گفت ساحل قنتوت بهترین ساحل برای گذراندن تعطیلات در کنار خانواده و دوستان است.

برای رسیدن به این ساحل باید وارد جاده ی شیخ زید به سمت ابوظبی شوید و تابلوهای راهنمایی را دنبال کنید تا بتوانید ورودی قنتوت را پیدا کنید، برای ورود به این ساحل زیبا باید ۱۰۰ درهم حدودا معادل ۳۱۲ هزار تومان پرداخت نمایید که شک نکنید قنتوت آن قدر زیبا و دیدنی است که هرگز پشیمان نمی شوید.

دسترسی: برای رسیدن به این ساحل باید جاده ی ابوظبی را به سمت شیخ زاید بروید و تابلوهای راهنمایی را دنبال کنید تا به خروجی ساحل قنتوت برسید، پس از عبور از خانه های ییلاقی به یک میدان خواهید رسید که از آن جا می توانید وارد ساحل قنتوت شوید.

ساحل قنتوت دبی ساحل جبل علی | Jebel Ali Beach

ساحل جبل علی از سواحلی ایست که در آن ساخت و سازهای زیادی انجام شده است، این منطقه شن هایی خاکستری رنگ اما درخشان دارد و گاه گاهی در میان شن هایش بوته ای روئیده است، در جبل علی هم به دلیل وزش باد بادبادک بازی می کنند.

در این ساحل هتل معروف و بزرگی به نام جبل علی وجود دارد که می توان در آن اقامت کرد اما بسیاری از توریستان شب را در چادر و به صورت کمپ کنار دریا می گذرانند، آن ها معتقدند که باید ساحل جبل علی را کشف کرد، با ماشین های شاسی بلند یا با دوچرخه رفت و شب را هم به دیدن ستارگان و گوش دادن به موسیقی دریا گذراند.

ساحل جبل علی دبیساحل جی بی آر | JBR Beach

این ساحل تا چند سال گذشته طرفدار زیادی نداشت، به دلیل آن که از امکانات رفاهی زیادی برخوردار نبود و وجود زباله های زیاد آن را از زیبایی دور کرده بود اما شهرداری دبی این ساحل را بازنگری کرد، جی بی آر تمیز شد و امکاناتی از جمله سرویس بهداشتی، دوش، صندلی در ساحل فراهم شد.

وسایل بازی و ورزشی زیادی از جمله راگبی و فیریزبی هم فراهم شده است، حتی رستوران هایی هم در این ساحل ساخته شد تا گردشگران به راحتی به نهار و شام هم دسترسی داشته باشند.

در جی بی آر انواع مسابقات ورزشی از جمله اتومبیل رانی و والیبال ساحلی هم برگزار می شود، به صورت کلی می توان گفت این ساحل محیطی جوان پسند و با امکانات خوب و قابل قبولی دارد.

دسترسی: برای رسیدن به ساحل جی بی آر با وسایل نقلیه ی عمومی مترو و تراموا می باشد، هر یک از آن ها را که انتخاب کردید باید در ایستگاه (Jumeirah Lakes Towers ) از قطار پیاده شوید.

ساحل جی بی آر دبیساحل رویال | Royal

رویال از برترین و پر امکانات ترین سواحل دبی است، البته با سواحل دیگر یک تفاوت اساسی دارد این که باید برای ورود به آن ۵۰۰ درهم ( حدودا ۴۲۰ هزارتومان ) پرداخت نمایید، اما پرداخت این هزینه ارزشش را دارد مطمئن باشید رویال شما را شگفت زده خواهد کرد.

استخر های تمیز شنا، کلبه و آلاچیق های زیبا و خصوصی ساحلی و یک رستوران بسیار با کیفیت رویال را از دیگر سواحل دبی متمایز کرده است، گردشگران می توانند از کلبه های ساحل استفاده کنند و روزی رمانتیک و پر از آرامش را برای خود و خانواده بسازند.

بهترین سواحل دبی ساحل چهار در چهار | ۴×۴ Beach

این ساحل درست در کنار پارک ساحلی جمیرا وجود دارد، چهار در چهار شن هایی طلایی و طوسی دارد و در واقع به عنوان یکی از مشهورترین خلیج های دبی شناخته می شود.

نام چهار در چهار از روی اتومبیل های آف رود برداشته شده است، به دلیل آن که این ماشین ها در ساحل چهار در چهار بسیار رفت و آمد داشتند، این منطقه امکانات رفاهی چندانی ندارد اما مکانی خوب برای تماشای غروب خورشید است، جایی برای تنها شدن با آوای دریاها.

بهترین سواحل دبی سان ست | Sunset

اگر خواهان گذراندن ساعاتی رمانتیک و آرام در ساحلی با شن های طلایی هستید ساحل جمیرا می تواند این رویای شما را به حقیقت تبدیل کند، غروب خورشید در ساحل زیبای سان ست ( غروب خورشید ) آن قدر دیدنی و چشم نواز است که برخی از گردشگران تنها برای چند دقیقه تماشای غروب مسافت زیادی را طی می کنند تا به اینجا برسند.

سان ست یکی از زیباترین سواحل جمیرا است که با فراهم آوردن امکانات رفاهی مانند صندلی هایی مناسب برای آفتاب گرفتن و برخی بازی های شاد مانند بادبادک بازی مکانی شاد و دوست داشتنی را در اختیار میهمانانش قرار می دهد.

قایق سواری، بادبادک بازی و آفتاب گرفتن زیر نور خورشید از محبوب ترین تفریحات این ساحل شگفت انگیز محسوب می شود.

بهترین سواحل دبیمرکاتو | Mercato

ساحل مرکاتو از دیدنی ترین سواحل دبی می باشد، که به دلیل اختصاصی بودن برای آفتاب گرفتن گردشگران و مسافران هیچ امکاناتی در زمینه ی تفریحی و بازی ندارد و تنها جایی برای خلوت کردن با نور خورشید می باشد.

اما از بکرترین ساحل های دبی محسوب می شود که کمتر به آن توجه شده است و حتی با نام ساحل مخفی یا هیدن بیچ هم از آن یاد می شود.

باغ گل معجزه دبی

باغ گل میراکل دبی

گردش در طبیعت نیرویی دارد که روح و روان شما را آرام می کند، تصمیم با شماست که کجا بروید اما بعضی مکان ها در دنیا نظیر ندارند امروز کارناوال به یکی از همین اماکن بی نظیر می رود.

سفری در دنیای رنگارنگ گل ها، تجربه ی دویدن در باغ های گل و دیدن پروانه های زیبا؛ این تکه از زمین مانند بهشت است، مقصدمان بازدید از بزرگترین باغ گل دنیا است، این باغ میراکل یا معجزه نام دارد و در شهر مدرن و حیرت انگیز دبی ساخته شده است، شهری که همیشه در تصورمان دیاری گرم و سوازن بوده است.

این باغ با افکار شما معجزه می کند انگار تمام افکار خسته کننده و منفی از شما دور می شود، میلیون ها گل در این باغ گردهم آمده اند تا مکانی رویایی رابرای شما عزیزان بسازند، جایی که با هیچ جای کره ی زمین قابل مقایسه نیست.

اما چطور در میان هوای گرم امارات متحده ی عربی باغ گلی با این عظمت ساخته اند؟ چطور آب و هوای داغ و سوزان روی گیاهان این باغ اثری نداشته است؟

برای پاسخ گویی به این سوالات باید به باغ گل میراکل برویم تا از نزدیک پرده از اسرارش برداریم.

باغ گل دبباغ گل میراکل دبیی

بهترین و معروف ترین مراکز خرید دبی

حتما آوازه ی مدرن شدن و پیشرفت هر روزه ی دبی به گوشتان رسیده است؛ آسمان خراش های سر به فلک کشیده و گوناگون، صدها هتل مختلف، مراکز خرید پیشرفته، هزاران فروشگاه کوچک و بزرگ، سواحل زیبای دبی و … همه با هم دبی را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری آسیا تبدیل کرده اند.

برخی از توریستها به دلیل تفریح در سواحل این شهر و برخی دیگر برای کار و تجارت دبی را به عنوان مقصد سفر انتخاب می کنند، به راستی هم این شهر مملو از مراکز خرید و فروشگاه است که بازدیدکنندگان را مبهوت خود می کنند

در تمامی موارد آدرس و خصوصیات این مراکز خرید ذکر شده است تا آسان تر بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید، اگر شما هم علاقه مند به گردش و گذراندن اوقاتی مفرح در مراکز خرید مدرن و زیبای این شهر هستید با کارناوال همراه بمانید.

چرا مراکز خرید دبی؟


۱- دبی از مراکز تجاری بزرگ دنیا است.

۲- می توانید انواع و اقسام وسایل را از مراکز خرید دبی تهیه نمایید.

۳- دبی فاصله ی چندانی با ایران ندارد و خوب است در رابطه با مراکز خرید اصلی آن آشنا شویم.

مرکز خرید دبی مال |The Dubai Mall

دبی مال از بزرگ ترین مراکز خرید خاورمیانه می باشد. در این مرکز خرید بزرگ ۱۲۰۰ فروشگاه وجود دارد و مساحت زیر بنای آن ۱،۱۲۴،۰۰۰ متر مربع است، سال ساخت این مرکز خرید عظیم به سال ۲۰۰۸ میلادی باز می گردد، که بسیار هم مورد استقبال عموم قرار گرفت. در همین سال ۳۷ میلیون نفر از دبی مال بازدید کردند و تا به امروز هم همه روزه بر مشتاقان خرید از این مکان زیبا و مدرن افزوده شده است.

از افتخارات مرکز خرید دبی مال می توان به کسب جایزه ی بهترین مرکز خرید جهان در سال ۲۰۱۰ میلادی و دارا بودن بزرگ ترین شیرینی فروشی جهان ( با مساحت ۹۳۰ متر ) اشاره نمود.

این مرکز خرید از بخش های وسیعی تشکیل شده است:

قسمت مد: ۷۰ فروشگاه عرضه کننده ی پوشاک

بازار طلا: ۲۰۰ فروشگاه طلا و جواهر

آکواریوم: آکواریومی تونل شکل و بزرگ که دارای ۳۳۰۰۰ گونه ی مختلف آبزی است.

باغ وحش

زمین اسکیت روی یخ

آبنمای دبی

رستوران های گوناگون

سینما: دارای ۲۲ سالن سینما است.

ساعت بازدید:

۱۰ صبح تا ۱۲ شب

حدود قیمت:

گران قیمت ولی در بسیاری مواقع این مرکز خرید دارای حراج است.

کارناوال در گذشته به این مرکز خرید سفر کرده است که توسط این لینک می توانید در رابطه با مرکز خرید دبی مال اطلاعات بیشتری کسب کنیدو

آدرس: امارات متحد عربی، دبی، مرکز دبی، خیابان فایننشیال سنتر.

.Address: Financial Centre Road,Downtown Dubai – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید دبی مالمرکز خرید امارات مال | Mall of the Emirates

مرکز خرید امارات یا امارات مال هم از برترین و بزرگ ترین مراکز خرید دبی محسوب می گردد. این مکان پس از دبی مال و سیتی استارز بزرگ ترین فروشگاه خاورمیانه است، تاریخ ساخت و راه اندازی این فروشگاه به سال ۲۰۰۳ میلادی باز می گردد که ۸۰۰ میلیون درهم هزینه ی ساخت آن شد.

این مرکز سه طبقه دارد که هر سطح آن به قسمت پارکینگ اتومبیل ها راه دارد، معماران این پروژه گروهی آمریکایی بودند که با نام اختصاری F + A شناخته می شوند.

از قسمت های مهم امارات مال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فروشگاه ها: پوشاک، لوازم التحریر، مبلمان، عطر، کتاب، لوازم منزل و …

شهربازی: مرکز سحر و جادو برای تفریح کودکان

اسکی: زمین اسکی رو بسته و داخل سالنی

مرکز هنری: سالن تئاتر، سینما و نمایشگاه های هنری

رستوران، کافه و …

ساعت بازدید:

۱۰ صبح تا ۱۰ شب

حدود قیمت:

متوسط و مناسب

خوب است بدانید که ساخت و تکمیل پروژه ی امارات مال در سه فاز انجام گرفت و در سال ۲۰۰۳ تنها فاز اول آن ساخته شد و در سال ۲۰۱۱ میلادی در نهایت تکمیل گشت.

آدرس: امارات، دبی، امارات مال.

Address: Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید امارات مالمرکز خرید برجمان | burjuman

مرکز خرید برجمان از مشهور و قدیمی ترین مراکز خرید دبی می باشد و حدودا ۳۰۰ فروشگاه دارد. این مرکز خرید تنها محلی برای خرید و فروش کالا نیست بلکه مکانی تفریحی هم هست و بیش از ۴۰ رستوران هم در آن وجود دارد.

بخش شمالی این مرکز بارها بازسازی و نو سازی گشته است زیرا ساخت برجمان را سال ۱۹۹۱ میلادی می دانند. همچنین از قسمت های مهم این مرکز می توان به هایپر مارکت کافور و سینمای چند بعدی وکس برای سرگرمی کودکان اشاره نمود.

همچنین برجمان از موقعیت تجاری خوبی هم برخوردار است و راه های دسترسی به آن با وسایل نقلیه ی عمومی هم بسیار آسان می باشد به همین دلیل طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. شما با استفاده از خط قرمز و سبز مترو می توانید به ایستگاه یک یا همان ایستگاه برجمان برسید.

ساعت بازدید:

۱۰ صبح تا ۱۰ شب

حدود قیمت:

متوسط

آدرس: امارات متحد عربی، دبی، خیابان خلید بین الولید.

.Address: Khalid Bin Al Waleed Rd – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید برجمان دبیسیتی سنتر دیره | Deira City Centre

مرکز خرید سیتی سنتر دبی در سال ۱۹۹۶ میلادی ساخته شد و مساحتی بالغ بر ۱۲۰،۰۰۰ متر مربع دارد. ۳۷۰ فروشگاه مختلف در این مرکز وجود دارد و مکانی برای گردش و تفریح بازدید کنندگان است.

قسمت های گوناگون سیتی سنتر را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

هایپر مارکت کافور

فود کورت

سالن بولینگ

سینما: ۱۱ سالن با ظرفیت ۳۰۰۰ نفر

شهربازی: با نام سیاره ی جادو

هتل پنج ستاره: با ۳۱۸ اتاق

ساعت بازدید:

۱۰ صبح تا ۱۰ شب

حدود قیمت:

متوسط

چندی پیش به این مرکز خرید سفر نموده و اطلاعات کاملی از آن جمع آوری کرده است که از طریق این لینک می توانید آن را مشاهده کنید.

آدرس: امارت متحده عربی، دبی، خیابان هشتم.

.Address: ۸th Street, Dubai, United Arab Emirates

مرکز خرید سیتی سنتر دیرهمرکز خرید ابن بطوطه | Ibn Battuta Mallمرکز خرید ابن بطوطه یکی از چندین بازار بزرگ در دبی است که بیشتر از هر چیز دیگری به خاطر معماری اش در جهان شهرت دارد.

این بازار بزرگ که در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد، نامش را از یک جهانگرد معروف مراکشی که در سده ی ۱۴ میلادی می زیسته است، به یادگار گرفته است.

ابن بطوطه مساحتی در حدود ۱،۲۰۰،۰۰۰ فوت مربع را تنها به ۲۷۰ فروشگاهایش اختصاص داده در حالی که ۵۰ رستوران و ۲۱ سینما و تنها تئاتر IMAX در امارات متحده ی عربی را در فضای دیگری میزبانی می کند. همچنین دارای ۴٫۵۰۰ متر مربع فضای پارکینگ است.

در کل ابن بطوطه دارای مساحتی در حدود۵۲۱.۰۰۰ متر مربع است و از این نظر دارای عنوان بزرگترین مرکز خرید در خاورمیانه است که بر اساس معماری ۶ کشور تاریخی و باستانی دنیا ساخته شده است.

از قسمت های مختلف این مرکز خرید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

شهربازی

هایپر مارکت

سینما

فودکورت

ساعت بازدید:

۱۰ صبح تا ۱۱ شب

حدود قیمت:

گران

برای کسب اطلاعات بیشتر از این لینک کارناوال دیدن نمایید.

آدرس: امارات ، دبی ، خیابان شیخ زاهد

.Address:Sheikh Zayed Rd – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید ابن بطوطه دبیمرکز خرید مارینا مال | Dubai Marina Mall

روز شما در مارینا مال فقط به خرید کردن خلاصه نمی شود بلکه می توانید از امکانات تفریحی مرکز خرید از جمله پارک تفریحی کودکان و سالن های سینمای مارینا مال هم استفاده کنید و لذت ببرید .

از دیگر جذابیت های این مرکز خرید طراحی و دیزاین سقف آن است که به سقف مدرسه ی هاگوارتز ملقب شده است.

یکی از نکاتی که در مارینا مال شاید بیشتر برای ایرانی ها جلب توجه کند این است که در این مرکز خرید می توان تجار ایرانیِ زیادی را دید که مارینا مال را به عنوان محل کسب و کارشان انتخاب کرده اند؛ البته تجار عرب هم در این مرکز خرید کم به چشم نمی آیند.

یکی از مزیت های این فروشگاه به نسبت به مراکز خرید دیگر در دبی همسایگی اش با دریا است؛ امری که سبب شده جذابیت این مرکز خرید برای توریستها به خصوص آن ها که خرید کردن در فضایی آرام را بیشتر می پسندند ، دو چندان شود.

اکثر کافه ها و رستوران های مارینا مال که تعدادشان هم کم نیست چشم اندازی رو به دریا دارند و می توانند محل مناسبی باشند تا بعد از خرید از زیبایی و صدای امواج دریا لذت ببرید و کمی استراحت کنید.

همین مجاورت با ساحل سبب شده تا آب نماهای زیبایی در مقابل محوطه ی این مرکز خرید ایجاد شوند ؛ آب نماهایی که به خصوص در شب زیبایی و جذابیت مارینا مال را دو چندان می کنند.

از قسمت های مهم این مرکز خرید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فروشگاه ها

فود کورت

کافه

شهربازی

سینما

هایپر مارکت

ساعت کاری:

۷ روز هفته | شنبه تا چهارشنبه ۱۰صبح تا ۱۰شب

پنج شنبه و جمعه ۱۰ صبح تا نیمه شب

حدود قیمت:

گران

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از این لینک دیدن نمایید که کارناوال چندی پیش در رابطه با این مرکز اطلاعات کاملی را ارائه داده است.

آدرس : دبی ، خیابان شیخ زاید.

.Address: Sheikh Zayed Rd – Dubai – United Arab Emirates

دبی مارینا مال مرکز خرید وفی سیتی | Wafi City

مرکز خرید وفی به دلیل شکل و معماری مخروطیش در دبی معروف شده است، این مجموعه شامل هتل ها، رستوران ها، کلوب های شبانه و کافه هاست که طراحی همگی برگرفته از اهرام مصر می باشد.

حتی تصاویری از فراعنه و بزرگان مصر هم بر دیوارهای این مرکز خرید کشیده شده که بر جذابیت آن در نظر گردشگران افزوده است.

این مرکز خرید در سال ۲۰۰۱ میلادی با ۲۰۰ فروشگاه بازگشایی شد، همچنین از نقاط جالب توجه در رابطه با این مرکز پنجره های شیشه ای بزرگ آن می باشد که در سال ساخت آن بسیار خاص و منحصر به فرد بوده است.

زیر بنای این مرکز خرید ۸۰۰۰۰ متر مربع می باشد.

ساعت کاری:

از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب می توانید از این مرکز خرید دیدن نمایید.

حدود قیمت:

گران

آدرس: امارات، دبی، مرکز خرید وفی سیتی.

.Address: Oud Metha Rd – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید وافیمرکز خرید الغریر | Al Ghurair Centre

اگر از کسانی هستید که عاشق مد و فشن هستید این مرکز خرید بهترین مکان برای شماست؛ انواع و اقسام برندهای معتبر و معروف پوشاک در این مرکز فعال هستند و برخی از فروشگاه های دیگر هم لباس های محلی عربی را می فروشند که برای توریست ها بسیار جذاب و قابل توجه است. مساحت اینجا ۹۰۰۰۰ متر مربع می باشد و ۴۰۰ فروشگاه هم دارد.

تفریح شما در این مرکز خرید به تنها گشت و گذار در فروشگاه ها ختم نمی شود، الغریر قسمت های دیگری هم به شرح زیر دارد:

سینما

سالن ورزشی

زمین مخصوص بازی کودکان

پارکینگ چند طبقه

ساعت کاری:

از ساعت ۱۰ صبح تا ۱ شب و در ایام تعطیل تا ۱۲ شب

حدود قیمت:

متوسط

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، الغریر.

.Address: Al Ghurair Centre, Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید الغریر دبیمرکز خرید مرکاتو | Mercato Shopping Mall

خرید در این مرکز به قول قدیمی ها هم فال است و هم تماشا؛ معماری مرکاتو آن قدر زیبا است که بازدیدکنندگان محو ساختار دوست داشتنی این مرکز می شوند.جزیره ی جمیرا از زیباترین جزایر دبی است جایی که اغلب میهمانانش برای تفریح به آن جا می روند، مرکز خرید مرکاتو هم در همین جزیره واقع شده است.

مرکاتو در سال ۲۰۰۲ ساخته شد و مساحت آن حدودا ۲۲۹۰۰ متر مربع و دارای ۹۰ فروشگاه می باشد.

از دیگر قسمت های این مرکز خرید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فود کورت

هایپر مارکت

زمین بازی کودکان

کافه

سینما چند بعدی

ساعت کاری:

۱۰ صبح تا ۱۲ شب

حدود قیمت:

گران

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، جمیرا.

.Address: Jumeirah Beach Rd – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید مرکاتو دبیفستیوال سنتر |Festival Centre

مرکز خرید فستیوال سنتر مکانی بسیار عالی برای خرید، گردش و تفریح و نوش جان کردن یک وعده ی غذایی خوشمزه است، اینجا یکی از محبوب ترین اماکن برای توریست های دبی می باشد.

انواع فروشگاه های لوازم منزل، مبلمان، پوشاک، کافه و… در فستیوال سنتر گرد هم آمده اند.

مساحت این مرکز خرید ۲۳۲۲۵۷.۶ متر مربع می باشد.

از قسمت های مهم این مرکز خرید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سینما

زمین بازی کودکان

کافی شاپ

هایپر مارکت

فود کورت

انواع فروشگاه های پوشاک

ساعت کاری:

در طول هفته ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

آخر هفته و تعطیلات ۱۰ صیح تا ۱۰ شب

حدود قیمت:

گران اما در اغلب مواقع دارای تخفیف و حراج است.

آدرس : امارات متحده عربی، دبی، جاده شیخ زاید، فستیوال سنتر.

.Address: Residential community in Dubai, United Arab Emirates