دختر ۷ ساله سوری بالاخره از حلب نجات پیدا کرد + تصاویر

«بنا» دختر ۷ ساله ای که از حلب توییت می کرد، از این منطقه جنگ زده نجات پیدا کرد

دختر ۷ ساله سوری : بنا العابد هفت ساله، در ماه گذشته عکسی‌ از خود در حالی‌ که پشت میز تحریرش نشسته بود، منتشر کرد. در این تصویر، او در حالی که کتابی جلویش باز بود و عروسکش روی میز قرار داشت، نوشته بود: «عصر بخیر. اینجا حلب است. دارم کتاب می‌خوانم تا جنگ را فراموش کنم.»

161212214725 cnnee pkg jomana karadsheh nina 7 anos aleppo bana alabed twitter 00013302 exlarge 169 دختر 7 ساله سوری بالاخره از حلب نجات پیدا کرد + تصاویر

بنا دختر سوری هفت ساله

پیغام‌ های توئیتر‌ی بنا توجه عموم را به زندگی‌ طاقت‌ فرسای ساکنان شرق حلب که در دست شورشیان بود جلب می کرد. او نوشته هایش را زبان انگلیسی منتشر می کرد و در این امر از مادرش که معلم است کمک می گرفت.

به دنبال این توجهات جهانی، امروز مدیر جامعه پزشکی آمریکائی- سوری (SAMS)، خبر رهایی بنا و خانواده اش از منطقه جنگ زده حلب را توییت کرده است.

همچنین «ظاهر سهلول» که مسوول هماهنگی های انجمن SAMS است نیز عکسی از خود که «بنا» را بغل کرده توئیت نموده و نوشته که: «او به همراه خانواده اش از محاصره، بمباران و سردی شهر نجات پیدا کرد»

عکس دختر ۷ ساله سوری به نام (بنا)

Capture00 دختر 7 ساله سوری بالاخره از حلب نجات پیدا کرد + تصاویر

در ابتدا معلوم نبود که آیا او به همراه همه اعضای خانواده خود است یا خیر؛ بنا دو برادر به نام های محمد ۵ ساله و نور ۳ ساله نیز دارد و با پدر و مادر خود زندگی می کنند.

حتما بخوانید :  ماجرای عجیب «تیراندازی در اراک» و تعداد کشته ها + عکس و جزئیات

سه ماه پیش، العابد، معلم انگلیسی که دسترسی به اینترنت داشت، تصمیم گرفت تا صدای فرزندان خود را به گوش جهانیان برساند تا آنها نظاره گر زندگی کودکان جنگ در حلب باشند، به این امید که دنیا در پایان بخشیدن به این جنگ به آنها کمک کند.

از آن زمان بنا به صدای کودکان جنگ زده در حلب تبدیل شد و در مورد ترس ها و ناراحتی های ناشی از جنگ و بمباران در این کشور برای مردم جهان توییت کرد.

در روز یکشنبه، مادر بنا در یک پست توئیتری اعلام کرد که رئیس جمهور ترکیه، طیب اردوغان و وزیر امور خارجه برای نجات آنها از حلب اعلام آمادگی کرده اند.

خانواده بنا از ۲۷ نوامبر که خانه شان از بین رفته بود تا کنون محل زندگی خود را مخفی کرده بودند.

دختر ۷ ساله سوری بالاخره از حلب نجات پیدا کرد


حتما بخوانید :  بستری شدن ارژنگ امیرفضلی ( بیماری ارژنگ امیرفضلی و جزئیات )