دختر ۲۴ ساله با بیماری عجیب و غریب + تصاویر دختر

دختر ۲۴ ساله ای که انگار ۳ ساله است

دختر جوان ۲۴ ساله : دختر ۲۴ ساله اندونزیایی بیماری نادری دارد که اندام و ظاهر وی را مانند یک دختر ۳ ساله نگه داشته است. نگاهی داریم به زندگی این دختر. این دختر ۲۴ سال به بیماری عجیبی دچار است او در کودکی بسیار بچه زیبا و سالمی بود که در اثر یک بیماری ناشناخته فلج شده است و قدش کوتاه مانده است در حالی که ۲۴ سال دارد

Despite looking like a toddler, Sari Rezita Ariyanti is actually a 24-year-old woman 

ولی انگار یک کودک می باشد او نه می تواند راه برود نه حرف بزند مادرش در ویلچر او را به همه جا می برد و از بیماری دخترش بسیار ناراحت می باشد ان دختر عجیب پریود می شود چون از لحاظ سنی ۲۴ سال دارد در ادامه جزئیات بیشتر و تصاویری از دختر ۲۴ ساله ای که ظاهرش شبیه دختر بچه هاست را در سایت پارس ناز خواهید دید.

ساری رزیتا با ۸۷ سانتی‌متر قد و ۲۰ کیلوگرم وزن کاملا شبیه یک دختر سه ساله به نظر می‌رسد، اما سن واقعی او ۲۴ سال است. ساری در ۱۶ اکتبر ۱۹۹۳ میلادی به دنیا آمد. او قادر به راه رفتن نیست و برای انجام تمام کارهای روزانه‌اش به ویلچر متکی است. او حتی قادر نیست به خوبی تکلم کند و فقط می‌تواند چند کلمه و آوا را تولید کند.

عکس دختر ۲۴ ساله

Sari is unable to walk and has to rely on her relatives to push her around in a wheelchair

مادر ساری می‌گوید که تا دو سالگی هیچ نشانه‌ای از بیماری فیزیکی در دخترش مشاهده نکرده بود. او دومین فرزند بین ۵ فرزند خانواده است که همچنان با مادرش در اندوزی زندگی می‌کند.

سوریانی، مادر ساری، می‌گوید: «وقتی بچه بود خیلی خوشگل بود. اصلا نشانه فلجی یا بیماری نداشت. اما در دو سالگی متوجه شدم که او نمی‌تواند هر کاری را که بچه‌های هم‌سنش انجام می‌دهند، انجام بدهد. مثلا نمی‌توانست راه برود یا حرف بزند. خیلی غمگینم. اولین و سومین فرزندم را می‌بینم که سالم هستند اما ساری با آن‌ها فرق دارد. خیلی شوکه شده بودم اما باز جای شکرش باقی است. ساری خواهران و برادرانی دارد که عاشقش هستند و از او مراقبت می‌کنند.»

حتما بخوانید :  ازدواج دختر کوتوله عجیب با مرد خوشتیپ + تصاویر ازدواج باورنکردنی

دختر ۲۴ ساله با بیماری عجیب

Despite being an adult she acts like a child and also struggles to communicate verbally

«مردم وقتی ساری را می‌بینند از ما می‌پرسند که او چرا راه نمی‌رود یا چرا قدش کوتاه است. وقتی ساری بچه بود، او را همراه خودم به بازار می‌بردم. یک بار شخصی از من پرسید که چرا ساری و فرزند اولم این‌قدر با هم تفاوت ظاهری دارند. ناراحت شدم و جوابی نداشتم که بدهم.»

علیرغم ظاهر بچه‌گانه‌اش، او همچون افراد بالغ عادت ماهانه‌اش را دارد که نشان از بالا بودن سنش می‌دهد. ساری حتی از مادرش درخواست می‌کند که لوازم آرایشی برایش بخرد.

تصاویر دختر ۲۴ ساله

Sari scrunches up her face as her mother washes her hair using water from a green bowl

سوریانی می‌گوید: «وقتی دید که ما از لوازم آرایشی مثل رژ لب، لوسیون دست و بدن و چیزهای دیگر استفاده می‌کنم، فورا درخواستش را مطرح کرد. زمانی که او صحبت می‌‎کند، انگار که یک کودک خردسال دارد صحبت می‌کند. اصلا نمی‌تواند روان حرف بزند. هیچ کس نمی‌تواند حرف‌هایش را بفهمد اما من می‌فهمم.»

سوریانی به دلیل فقر مالی نتوانست در همان دوران کودکی امکانات پزشکی را برای ساری فراهم کند. از این رو، نخستین آزمایش پزشکی ساری در سن ۱۳ سالگی انجام شد. او می‌گوید: «آن موقع ما پول بسیار کمی داشتیم و هیچ کس به ما پیشنهاد نداد که نزد دکتر برویم. هیچ کس نمی‌دانست علاج کار کجا است. پزشکان می‌گفتند که ساری نوعی اختلال هورمونی دارد زیرا خودشان هم دقیقا نمی‌دانست مشکل ساری چیست. آن‌ها فقط برای راه رفتن و حرف زدن ساری، به ما پیشنهاد دادند که او را به فیزیوتراپی ببریم.»

In spite of her childlike appearance, Sari menstruates every month

اما تیم پزشکی بیمارستان ابن سینا در شهر سیگلی تشخیص دادند که بیماری ساری نوعی اختلال رشدی هورمونی است و متحمل‌ترین دلیل بیماری‌اش سندروم ترنر است. این سندروم نوعی اختلال ژنتیکی است که بر روی یک نوزاد بین هر ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ نوزاد اثر می‌گذارد. لازم به ذکر است که این سندروم فقط بین دختران شایع است و می‌تواند مانع رشد اندام‌های کودک شوند.

حتما بخوانید :  نرم ترین بدن جهان را این پسر 18 ساله عجیب دارد + تصاویر

گرچه درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد، اما اگر بیماری در سنین پایین تشخیص داده شود می‌توان به خوبی آن را مدیریت کرد تا نوزاد بتواند در سنین بزرگسالی زندگی معمولی را داشته باشد. اما از آنجایی که پزشکان در اوایل دوره نوجوانی بیماری ساری را تشخیص دادند، دیگر کار از کار گذشته بود و درمان ساری در حال حاضر تقریبا غیر ممکن است.

دختر ۲۴ ساله عجیب

Sari's body functions like an adult, and she asks her mother for toiletries and lipstick 

دکتر سوریادی عمر، پزشک بیمارستان ابن سینا، می‌گوید: «امکان دارد که شرایط هورمونی ساری بر روی غدد حرکتی وی اثر گذاشته باشد. دلیلش این است که ما قبل از دوران نوجوانی موفق نشدیم ساری را معاینه کنیم. عضلات ساری به درستی واکنش نمی‌دهند. اگر در سن ۶ ماهگی متوجه این قضیه می‌شدیم، به سرعت می‌توانستیم والدین ساری را در جریان بگذاریم.»

Sari's mother rubs her daughter's child-like face as the 24-year-old clings onto a wall

ساری هفته‌ای یک مرتبه در فیزیوتراپی می‌شود. مادرش امیدوار است که روزی دختر بالغش بتواند به تنهایی گام بردارد. او می‌گوید: «دخترم می‌تواند. یکی از پزشک‌ها به من گفت که او روزی می‌تواند به کمک فیزیوتراپی راه برود.

Clutching a hand bag and laughing, a little boy soffers Sari some bread at her home

The 24-year-old toddler sits on a bed surrounded by her toys and a Manchester United pillow

Someone holds up Sari's official documentation, showing she was born on October 16, 1993

Sari (right) leans against the wall at home as she plays with one of her siblings (left) 

Sari dressed in children's clothes in the background with a note proving her age - 24

The 24-year-old has a physical exam at home, which shows how small she really is

Sari is the second of five children and lives with her mother and sister in Indonesia

Sari struggles to communicate verbally other than a few simple words and sounds

Sari, who wasn't diagnosed until she was 13 years old,clutches a pole as she smiles

Sari is all smiles as she interacts with her family at home using what her mother describes as baby speak

Sari and her loving family at their home in Pidie Jaya, Indonesia

The 24-year-old toddler is pictured peering through some wood with her nails painted at home

Sari Rezita Ariyanti at home with her mother Suryani H Suud in Pidie Jaya, Indonesia