دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی

دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس ها

درباره اقیانوس : جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، شگفتی های طبیعی بسیار زیادی دارد. از جمله جالب ترین و حیرت آور ترین مکان های دنیا، می توان به دریا ها و اقیانوس ها اشاره نمود. این زیست بوم عجایب زیادی را درون خود جای داده و برخی جنبه های آن همچنان ناشناخته باقی مانده اند. در اعماق اقیانوس ها موجوداتی زندگی می کنند که حتی دیدنشان ما را به وحشت می اندازد. اگر به یاد داشته باشید، قبلا مطلبی در این رابطه منتشر نمودیم.

4442216 ocean wallpapers 1024x576 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی

علی رغم تحقیقات زیاد و اطلاع رسانی های متعدد درباره اقیانوس ها، درباره این بخش از جهان نکاتی وجود دارد که کمتر کسی آن ها را شنیده است. ما در این مقاله قصد داریم ۱۹ حقیقت جالب درباره اقیانوس ها را به شما نشان دهیم. تا پایان همراه باشید و تصاویر را مشاهده نمایید.

عکس های جالب و حقایت شگفت انگیز درباره اقیانوس

750 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیپدیده جوی «Pineapple Express» واقعا وجود دارد. این منطقه خاص مملو از رطوبت جوی است و توسط بخش های استوایی اقیانوس آرام ساخته می شود.

751 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیشیوه خوابیدن ماهی ها هیچ شباهتی به ما ندارد. آن ها تنها در یک جا معلق می مانند و استراحت می کنند.

752 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیپنگوئن ها می توانند در زیر آب با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت شنا کنند.

753 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیدر کل اقیانوس های کره زمین بیش از ۲۰ میلیون تن طلا وجود دارد.

حتما بخوانید :  عکس های تلگرامی خنده دار سری اول ، جدیدترین تصاویر باحال در تلگرام

754 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیاگر تمام طلاها استخراج می شد، به هر نفر ۴ کیلوگرم می رسید.

755 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیاین نقاشی نخستین ماشین غواصی (زیر دریایی) ساخته شده به دست بشر را نشان می دهد. این دستگاه توسط جان لتبریج در سال ۱۷۱۰ میلادی توسعه یافت.

756 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیغواصانی که به عمق ۱۰۰ پایی دریا می روند، اثر خواب نیتروژنی را تجربه می نمایند. این پدیده احساسی همانند مستی دارد.

757 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی۱۰۰ هزار سال طول می کشد که آب به دور سیاره ما سفر کند.

758 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیاگر تمام یخ های موجود در یخچال ها و ورقه های یخ ذوب شود، سطح آب دریا ۸۰ متر بالا خواهد آمد؛ ارتقاعی به اندازه یک ساختمان ۲۶ طبقه.

759 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیوال آبی با دارا بودن قلبی به اندازه یک ماشین، بزرگترین موجود کره زمین به شمار می رود.

760 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیبیشتر از ۳٫۵ میلیارد نفر به غذاهای دریایی و اقیانوس ها وابسته هستند. این رقم در ۲۰ سال آینده می تواند به ۷ میلیارد نفر برسد.

761 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیاگر هنگام شنا آب دریا وارد بدنتان شده باشد، ده ها هزار زوپلانکتون (موجودات دریایی ریز) را قورت داده اید.

762 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیمیزان فشار در عمیق ترین نقطه اقیانوس، بسیار زیاد است و معادل بلند کردن ۵۰ عدد جامبو جت برآورد می شود.

763 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیقطب جنوب به اندازه آب های اقیانوس آتلانتیک، یخ دارد.

764 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیبسیاری از ماهی های عماق دریا، همزمان دارای اندام های نر و ماده هستند. برخی از آن ها حتی می توانند جنسیت خود را تغییر دهند.

حتما بخوانید :  میوه عجیب اگه تا حالا ندیدی این مطلب رو حتما ببین + تصاویر

765 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیبیش از ۹۰ درصد فوران آتشفشان ها در اقیانوس ها رخ می دهند.

766 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنی۷۰ درصد اکسیژنی که ما مصرف می کنیم، از طریق اقیانوس ها ساخته می شود.

767 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیکوسه های امروزی در مقایسه با اجداد خود بسیار کوچک هستند. کوسه های باستانی به قدری بزرگ بودند که می توانستند یک وال را قورت بدهند.

768 دانستنی های جالب و هیجان انگیز درباره اقیانوس + عکس و مطالب خواندنیدره دریایی خلیج مونتری عمیق تر و بزرگتر از گراند کانیون است.