درخت کریسمس را چرا کاج انتخاب می کنند ؟ + دلیل

چرا درخت کریسمس کاج است!

درخت کاج کریسمس : درخت کریسمس درختی تزئین شده است که معمولا درخت همیشه سبز است مانند کاج. درخت کریسمس از زمان‌های قدیم مربوط به کریسمس بوده است. یک درخت کریسمس مصنوعی شیئی است که به یک درخت شباهت دارد و معمولا از پلی وینیل کلراید ساخته شده است.

Image result for ‫درخت کریسمس‬‎

درخت کاج کریسمس

درخت معمولا با اشیایی مثل سیب ، آجیل و خرما تزیین می‌شود. در قرن هجدهم میلاد ، روشن کردن درخت توسط شمع‌ها آغاز شد و موقعی که برق اختراع شد ، برق توانست به وسیله چراغ‌های کریسمس جایگزین شمع شود. امروزه ، اشیاء مختلفی از جمله حلقه گل ، زرورق و آبنبات عصایی بر روی درخت می‌گذارند. یک فرشته یا ستاره ممکن است در بالاترین قسمت باشد که نشان دهنده میزبان فرشتگان است یا فرشته فرشته بیت لحم از تولد حضرت عیسی است.

شاید بپرسید چرا درخت کاج؟

مدت‌ها پیش از ظهور مسیحیت ، گیاهان و درختان سبز معنای ویژه‌ای برای مردم در فصل زمستان داشته‌اند. همین‌طور که امروزه مردم خانه‌های خود را با درختان کاج تزیین می‌کنند ، مردم باستان نیز شاخه‌های درختان را بر روی درب‌ها و پنجره‌های خانه‌های خود آویزان می‌کردند. در بسیاری از کشورها ، مردم باور داشتند که درخت سبز کاج آن‌ها را از جادوگری ، ارواح ، ارواح شیطانی و بیماری‌ها دور نگه می‌دارد.

حتما بخوانید :  نعیمه نظام‌ دوست ( مادر عمو پورنگ در محله گل و بلبل + بیوگرافی )

درخت کاج به طور سنتی در جشن‌های مسیحیان و کافران برای هزاران سال استفاده می‌شده‌است. کافران هنگام انقلاب زمستانی از این درختان برای تزیین خانه‌های خود استفاده می‌کردند. مسیحیان این درختان را نماد زندگی همیشگی با خدا می‌دانستند. هیچ‌گاه مشخص نشده‌است که این درختان برای نخستین بار برای کریسمس استفاده می‌شده‌اند. احتمال می‌رود که درختان کریسمس برای نخستین بار حدود ۱۰۰۰ سال پیش در شمال اروپا مورد استفاده قرار گرفته‌باشند. برخی بر این باورند که سنت بونیفاس درخت کریسمس را در سدهٔ هفتم میلادی ایجاد کرد. برخی نیز بر این باورند که قدمت درختان به سال ۱۵۰۰ میلادی در آلمان یا لتونی باز می‌گردد.

درخت کریسمس را چرا کاج انتخاب می کنند ؟ + دلیل

درخت کریسمس ۲۰۱۷ با مدل های جدید + عکس و تاریخچه


حتما بخوانید :  فیلم های پراحساس که شما را به گریه خواهند انداخت + 10 فیلم