درگذشت لوون هفتوان ( بیوگرافی و علت مرگ لوون هفتوان )

لوون هفتوان بازیگر و کارگردان سینمای ایران درگذشت + بیوگرافی

لوون هفتوان بازیگر و کارگردان تئاتر و سینمای کشورمان درگذشت.

بازیگر و کارگردان تئاتر و سینمای کشورمان، صبح امروز ۱۹ اسفندماه بر اثر سکته قلبی درگذشت.جزئیات درگذشت لوون هفتوان را در ادامه مشاهده میکنید.

درگذشت لوون هفتوان

او متولد ۶ فروردین ۱۳۴۵ در تهران بود. از جمله کارهای سینمایی او «دراکولا» به کارگردانی رضا عطاران است.او سال گذشته نمایش «بازی یالتا» را هم به صحنه برد.

این بازیگر همچنین تجربه بازی در فیلم های سینمایی چون «کوپال» و «پرویز» را دارد.او همچنین، یکی از مهمانان رامبد جوان در برنامه خندوانه بود.

درباره درگذشت لوون هفتوان بیشتر بدانید

«لوون هفتوان» بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر در سن ۵۱ سالگی درگذشت. به نظر می‌رسدوی سر صحنه فیلمبرداری دچار سکته قلبی شده و پس از اعزام به بیمارستان دار فانی را وداع می‌گوید.

لوون هفتوان

لوون هفتوان

این بازیگر در حال بازی در پروژه فیلم «عروسک تاریک» بوده است و به بیمارستان مدرس منتقل می‌شود.

هتفتوان متولد ۱۳۴۵ بود و دارای مدرک لیسانس رشته کارگردانی تئاتر از آکادمیهنرهای نمایشی روسیه است. او با کار خود را در سینمای ایران با ایفای نقش در فیلم سینمایی«در کوچه‌های عشق» در سال ۱۳۶۹ آغاز کرد.

آثار لوون هفتوان بازیگری که امروز درگذشت

«لرزاننده چربی» سال ۱۳۹۱،«پرویز» سال ۱۳۹۱، «مردی که اسب شد» سال ۱۳۹۳،«غیر مجاز» سال ۱۳۹۴، «یک دزدی عاشقانه» سال ۱۳۹۴، «کوپال» سال ۱۳۹۴،«دراکولا» سال ۱۳۹۵ و «کارکثیف» سال ۱۳۹۶ از جمله آثاری است که وی اخیراً در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

درباره لوون هفتوان بازیگر تازه درگذشته بیشتر بدانید

لوون خانکلدیان هفتوان بازیگر سینما و تئاتر ۶ فروردین ۱۳۴۵ در خانواده‌ای ارمنی در محله حشمتیه به دنیا آمد.

وی دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه ساهاکیان و متوسطه را در دبیرستان فیروز بهرام گذراند.در سال ۱۳۶۳ در رشته هنرهای نمایشی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۶۹ نمایش اسب نوشته محمد چرمشیر را به عنوان پایان‌نامه خود در رشته بازیگری و کارگردانی به اجرا درآورد.

بازی در نقش کوتاهی در فیلم سینمایی «در کوچه‌های عشق» ساخته خسرو سیناییاز دیگر کارهای او در این دوران است. وی وقتی در سال ۱۹۹۱ برای شرکت در یک جشنواره تئاتر در ارمنستان به سر می‌برد،پاسپورتش را گم کرد و نتوانست به ایران برگردد. در پی این اتفاق به مسکو رفت و فوق لیسانسخود را در رشته کارگردانی تئاتر از آکادمی هنرهای نمایشی روسیه دریافت کرد.

 

لوون هفتوان در سال ۱۳۷۴ به کانادا مهاجرت کرد و با تأسیس کمپانی تولیدات هنری «لماز»و گروه تئاتری «ریرا» در شهر تورنتو نمایشنامه‌های متعددی را کارگردانی و اجرا کرد.وی به عنوان بازیگر علاوه بر ایفای نقش در چندین نمایش در برخی از آثار سینماییهمچون «صدای تاریک» ساخته بهروز افخمی نیز حضور داشته است.

 

وی در تابستان ۱۳۸۹ پس از ۱۹ سال دوری به ایران بازگشت. او در ایران نیز به عنوان کارشناستئاتر همکاری‌هایی با جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در زمینه داوری و انتخاب نمایشنامه‌هایایرانی و غیر ایرانی را آغاز کرد و در همین زمان پیشنهاد بازی در فیلم «لرزاننده چربی» و سپس «پرویز» را دریافت کرد و دور جدیدی از فعالیتهای او در ایران آغاز شد.

حضور لوون هفتوان در برنامه خندوانه

هفتوان در برنامه «خندوانه» درباره علت دوست داشتن ایران گفته بود: مردم ایران گرم،صمیمی و پر انرژی هستند. من همیشه می‌گویم ایرانی و ارمنی هستم. ابتدا نام ایران را می آورم؛ چرا که در ایران بزرگ شدم؛ درس خواندم، به دانشگاه رفتم. در ایران با همه تنوع فرهنگی و قومیتی، مذاهب در آرامش و صلح همه کنار هم هستند.

لوون هفتوان

لوون هفتوان در خندوانه

گفتنی است؛ لوون هفتوان در فیلمهای سینمایی «کار کثیف»، «هجوم»، «کوپال»،«غیر مجاز»، «دراکولا»، «یک دزدی عاشقانه»، «مردی که اسب شد»، «پرویز»، «لرزاننده چربی»، «صدای تاریک»، و «در کوچه‌های عشق» ایفای نقش کرده است.

درباره بیوگرافی لوون هفتوان بازیگر کشورمان بدانید

لوون هفتوان متولد ۶ فروردین ۱۳۴۵ – ۱٩ اسفند ۱٣٩۶ در محله حشمتیه تهران در خانواده‌ایارمنی به دنیا آمد. لوون خانکلدیان هفتوان دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه ساهاکیانو متوسطه را در دبیرستان فیروز بهرام گذراند. سال ۱۳۶۳ در رشته هنر‌های نمایشی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۶۹ نمایش اسب نوشته محمد چرمشیر را به عنوان پایان نامه خود در رشته بازیگری و کارگردانی به اجرا درآورد. بازی در نقش کوتاهی در فیلم در کوچه‌های عشق ساخته خسرو سینایی از دیگر کار‌های او در این دوران می‌باشد.

وی وقتی در سال ۱۹۹۱ برای شرکت در یک جشنواره تئاتر در ارمنستان به سر می‌برد پاسپورتش را گم کرد و نتوانست به ایران برگردد. در پی این اتفاق به مسکو رفت و فوق لیسانس خود را در رشته کارگردانی تئاتر از آکادمی هنر‌های نمایشی روسیه دریافت کرد.

در سال ۱۳۷۴ به کانادا مهاجرت کرد و با تأسیس کمپانی تولیدات هنری”لماز” و گروه تئاتری”ریرا”در شهر تورنتو تا به امروز نمایشنامه‌های متعددی را کارگردانی و اجرا کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به:«آهای کی اونجاست؟» (ویلیام سارویان)، «عاشق» (هارولد پینتر)، «دارم خواب می‌بینم. نمی‌بینم؟» (لوئیجی پیراندلو)، «مرغ دریایی» (آنتوان چخوف)، «شاید رؤیا» (لوئیجی پیراندلو) و «یکشنبه» (هارچ تارونیان) اشاره کرد.