دزدی از عابر بانک ( روش های جدید و روش های مقابله با آن ها )

نشانه های حک شدن عابر بانک ها

دزدی از عابر بانک : مدت زیادی است که استفاده از کارت های عابر در میان مردم رایج شده و متاسفانه برخی تبهکاران از این موقعیت استفاده کرده و به نفع خودشان کلاهبرداری می کنند. و اما سوال این جاست که چگونه خودمان را از این دزدی ها و کلاهبرداری ها حفظ کنیم.

نشانه های حک شدن عابر بانک ها

ابزارهایی که کلاهبرداران استفاده می کنند

تبهکاران برای این که بتوانند پول شما را بدزدند باید ۲ چیز را کپی کنند. ۱: اطلاعاتی که روی نوار مغناطیسی کارت شما قرار دارد و ۲: رمز کارت شماست. و برای دزدین اطلاعات کارتی شما از ۳ ابزار استفاده می کنند.

اسکیمرها: ابزاری هستند که اطلاعات روی نوار مغناطیسی کارت را می خوانند و درست بالای قسمتی که کارت را وارد می کنید نصب می شوند. وقتی شخصی کارتش را وارد دستگاه می کند اطلاعات به دستگاه الکترونیکی فرد کلاهبردار وارد می شود.

حک شدن عابر بانک ها

دورین مخفی: دوربین ها به اسکیمرها وصل هستند تا از شماره رمز شما فیلم بگیرند. گاهی اوقات دوربین ها در چند قسمت کار گذاشته می شوند. هم روی دستگاه خودپرداز (نزدیک صفحه کلید، بالای صفحه اسکرین) و هم نزدیک دستگاه. این دوربین ها به قدری کوچک هستند که به هیچ وجه متوجه آن ها نمی شوید.

حتما بخوانید :  واکنش بازیگران و هنرمندان به درگذشت هاشمی رفسنجانی + عکس

حک شدن عابر بانک ها

صفحه ای روی صفحه کلید: این صفحه برای ثبت شماره رمز کارت شما استفاده می شود. صفحه کلید تقلبی زمانی که برداشته می شود شماره رمز را ثبت کرده است.

حک شدن عابر بانک ها

چگونه ابزارهای رمزخوانی کارت را تشخیص دهیم؟

تشخیص اسکیمرها کمی سخت است. چون شکل، رنگ و جنس آن ها شباهت زیادی به اسکیمرهای خود دستگاه خودپرداز دارد. اما نشانه هایی هستند که باید مراقبشان باشید.

شکستگی، خراشیدگی و هر نشانه آسیبی که روی دستگاه ها باشد نشاندهنده تقلبی بودن آن است.

حک شدن عابر بانک ها

هر نوع ویژگی عادی و غیرضروری روی دستگاه.

حک شدن عابر بانک ها

هر نوع تفاوت رنگ، شکل، جنس یا فاصله.

حک شدن عابر بانک ها

قسمت های ناهموار و یا بیرون زده در مکان وارد کردن کارت.

حک شدن عابر بانک ها

چگونه از کلاهبردارها در امان باشیم؟

همیشه قبل از استفاده از دستگاه های خودپرداز آن را بررسی کنید اما این تنها برای در امان ماندن از کلاهبردارها کافی نیست. پس باید قوانین زیر را دنبال کنید:

کارت هایی که تراشه هوشمند دارند استفاده کنید. کلاهبردارها هیچوقت نمی توانند اطلاعات روی این کارت ها را کپی کنند.

حک شدن عابر بانک ها

پیام کوتاه کارت خود را فعال کنید. این کار باعث می شود به محض این که پولی از کارت تان برداشت شد سریع متوجه شده و اقدام کنید.

روی صفحه کلید را با دست بپوشانید تا دوربین های مخفی نتوانند آن را ثبت کنند.

حتما بخوانید :  کامیون در استکهلم مردم را زیر گرفت + عکس و جزئیات جدید

حک شدن عابر بانک ها

از خودپردازهای بانک های معتبر و آن هایی که در مکان های معروفی هستند استفاده کنید چون کلاهبرداران سخت تر می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال از خودپردازهای مناطق تاریک و فروشگاه های کوچک استفاده نکنید.