دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )

دواین جانسون از یک فوتبالیست معمولی به گرانترین بازیگر هالیوود تبدیل شد

راک بازیگر : در دنیای پر زرق و برق هالیوود بازیگران و هنرپیشه های زیادی حضور دارند که هر یک در ژانری خاص به فعالیت می پردازند. به عنوان مثال، تام کروز را همواره در فیلم های اکشن دیده ایم. در میان بازیگران و چهره هایی که نامی برای خود دست و پا کرده اند، اسم یک نفر بیش از پیش خودنمایی می کند: دواین جانسون یا همان راک مشهور.

در مورد راک بازیگر

Dwayne Johnson 3 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )

دواین جانسون به لطف حضور در سری فیلم های پر فروشی مانند «سریع و خشمگین»، توانسته به ثروت زیادی دست یابد. او در رده بندی سال گذشته نشریه فوربس، عنوان گرانترین بازیگر جهان را به خودش اختصاص داد. فیلم هایی که وی تا به حال در آن ها حضور داشته، مجموعا ۵٫۹ میلیارد دلار فروخته اند که رقم بسیار بالایی به شمار می رود. او قرار است به زودی با ایفای نقش شخصیت «Doc Savage» دنیای ابر قهرمانی را نیز تجربه کند.

جالب است بدانید که دواین جانسون از ابتدا در حرفه بازیگری فعالیت نداشته و راه پر پیچ و خمی را برای رسیدن به نقطه فعلی پیموده است. ما در این مقاله قصد داریم زندگی و سرگذشت راک را مورد بررسی قرار دهیم. تا پایان همراه باشید.

عکس های راک بازیگر

900 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )دواین جانسون در ۲ می سال ۱۹۷۲ میلادی در هایوارد کالیفرنیا به دنیا آمد.

901 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )کشتی گرفتن و ورزش های رزمی در خون راک بود. پدر او راکی «سول من» جانسون عضو نخستین تیم آفریقایی آمریکایی قهرمان کشتی حرفه ای بود. پیتر مایویا پدربزرگش نیز یکی از نخستین کشتی گیران ساموآ به شمار می رفت.

902 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )با این حال او به طور مستقیم به عرصه کشتی وارد نشد و نخستین بار در فوتبال آمریکایی فعالیت نمود. پس از درخشش در تیم مدرسه، او در دانشگاه برای تیم «میامی هاریکینز» بازی کرد. علی رغم تنها یک بار فیکس بودن، وی در ۳۹ بازی شرکت داشت و ۷۷ تکل را تجربه کرد. وی بخشی از تیم ملی قهرمان در سال ۱۹۹۱ میلادی بود.

903 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )وی دنی گارسیا همسر اول خود را در دانشگاه میامی ملاقات کرد. آن ها پس از ۱۰ سال از یکدیگر جدا شدند، اما نزدیکی روابطشان تغییر چندانی نیافت. این زوج پس از طلاق نیز در کارها مشارکت دارند و فرزند دختر خود را بزرگ می کنند.

904 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )اگر مصدومیت های جدی در ناحیه شانه ها و کمر برای دواین جانسون پیش نمی آمد، وی می توانست دوران حرفه ای خود را در لیگ ملی فوتبال آمریکا ادامه دهد.

905 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )راک دوران بازیکن بودن رادر لیگ کانادا به پایان رساند؛ آن هم در حالی که تنها هفته ای ۲۵۰ دلار دستمزد دریافت می کرد. وی در این رابطه می گوید: “تمام رویاهای من نقش بر آب شد. دیگر نمی خواهم به فوتبال ادامه دهم. این کار تنها وقت تلف کردن بود.”

906 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )پس از کنار گذاشتن فوتبال، وی حرفه خانوادگی خود یعنی کشتی را دنبال کرد. بعد از گذراندن چند مدت در لیگ های کوچک «WWE» دواین جانسون در لیگ بازماندگان سال ۱۹۹۶ در تلویزیون حضور یافت. وی اسم «راکی مایویا» را برای کشتی کج خود برگزید؛ ترکیبی از نام پدر و پدربزرگش.

907 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )دواین جانسون به عنوان نخستین کشتی گیر نسل سوم در مسابقات «WWE» توانست لقب یکی از بزرگترین و بهترین ورزشکاران تاریخ در این زمینه را به خود اختصاص دهد.

908 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )در طول سال های زیاد حضور در کشتی، راک به خاطر حرکاتی مانند «The People’s Elbow» و «The Rock Bottom» شهرت زیادی یافت.

حتما بخوانید :  ژست خنده دار بازیگران در مقابل دوربین خبرنگاران + تصاویر

909 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )دواین جانسون شایستگی های خود را با قهرمانی شش باره در بخش سنگین وزن ها و کسب پنج عنوان قهرمانی در کشتی حرفه ای تیمی نشان داد.

910 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )شهرت وی در کشتی کج باعث شد که او مورد توجه فعالان هالیوود قرار بگیرد. حتی با او برای شرکت در برنامه «پخش زنده شنبه شب» تماس گرفته شد که راک از این اتفاق به شدت متعجب گشت.

911 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )حضور او در این برنامه نشان داد که او تنها یک کشتی گیر معمولی نیست و می تواند واقعا حرفه بازیگری را دنبال کند. وی در برنامه یاد شده نقش انسان میمون نما را بازی کرد.

912 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )دواین جانسون در فیلم «بازگشت مومیایی» (The Mummy Returns) محصول سال ۲۰۰۱ در نقش یک حاکم خیلی بد وارد سینما شد و ۵٫۵ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد؛ بیش از تمام بازیگران در اولین نقش خود.

913 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )علی رغم درآمد خوب، دو سال طول کشید که مردم باز هم راک را به عنوان اسطوره فیلم های اکشن در عرضه سینما ببینند. وی در فیلم «به جنگل خوش آمدید» (The Rundown) بازی کرد. او استعداد زیادی در زمینه کمدی و اکشن داشت و همه از توانایی راک برای فوق ستاره شدن سخن می گفتند.

914 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )در فیلم یاد شده، آرنولد شوارتزنگر نیز به صورت افتخاری حضور داشت. رقابت او با آرنولد و ظهور به عنوان یک ستاره اکشن مسئله ای بود که کارشناسان نمی توانستند به درستی درباره آن اظهار نظر کنند.

915 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )هنگامی که دوران بازیگری راک به صورت جدی آغاز گشت، وی عنوان کرد که نام راک را از اسم خودش گرفته است. او در این رابطه اظهار داشت: “زمانی که راه خود را به سمت بازیگری تغییر دادم، می دانستم باید با نامی که به من داده شده زندگی کنم.”

916 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )او در فیلم های خانوادگی مانند «نقشه بازی» و آثار کمدی از جمله «آن یکی ها» حضور یافت و توانایی هایش را به نمایش گذاشت. راک در این رابطه گفت: “من احساس کردم که در آن جا موقعیت های بزرگتر و بهتری وجود دارد. همچنین این امکان وجود داشت که آثار مجموعه ای در ژانرهایی مانند درام، کمدی و اکشن کمدی شکل بگیرد.”

917 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )وی سرانجام در کنار وین دیزل مسیر خود را با حضور در پنجمین فیلم «سریع و خشمگین» پیدا نمود. “من وین را برای مدت زیادی می شناختم و ما همواره برای با هم کار کردن صحبت می کردیم. این فرصت بسیار مناسبی بود تا شخصیتی مقابل وی خلق شود.”

918 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )«سریع و خشمگین ۵» همچنین فرصتی بود تا دواین جانسون بار دیگر با شرکت یونیورسال همکاری کند. این کمپانی نخستین فرصت را برای ورود راک به سینما ایجاد کرد و در زمینه بازیگری کمک زیادی به وی نمود.

919 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )فیلم یاد شده بیش از ۶۷۶ میلیون دلار در جهان فروش کرد. وی در فیلم های بعدی نیز حضور چشمگیری داشت. این آثار سینمایی روی هم رفته ۱٫۵ میلیارد دلار درآمد داشتند.

920 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )«جی. آی. جو: تلافی» و «سفر ۲: جزیره اسرارآمیز» از دیگر آثار مجموعه ای راک به شمار می روند.

921 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )یکی از مواردی که دواین جانسون را از دیگر هنرپیشه ها متمایز می کند، اخلاق کاری اوست. وی برای فیلم «رنج و گنج» ۵٫۵ تا ۷ کیلوگرم عظله اضافه کرد. او و مارک والبرگ ستاره اصلی فیلم، روی هم روزی ۱۷ وعده غذا می خوردند.

922 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )راک در مصاحبه با مجله بدنسازی اظهار داشت که در رژیم او هفت وعده غذایی وجود داشته که ۴ تای آن ها نوعی ماهی بوده است.

923 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )علی رغم آنکه اوضاع بازیگری برای دواین جانسون به خوبی پیش می رود، اما وی تصمیم گرفت به دنیای کشتی باز گردد. راک اظهار داشت: “من برای پول و یا رفتن به نقاط مختلف باز نگشته ام، برگشت من به خاطر علاقه به این کار است.”

حتما بخوانید :  فیلم سینمایی ساعت 5 عصر + عکس بازیگران و داستان فیلم مهران مدیری

924 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )یکی از این رویدادها «رویال رامبل» بود. راک خودش را در وسط یکی از مسابقات حاضر کرد و به رومن رینز برای کسب جام کمک نمود.

925 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )آخرین فیلم مجموعه ای او «سن اندریاس» نام دارد. راک نقش یک خلبان ماهر را بازی کرد. قرار است قسمت های بعدی این اثر نیز ساخته شوند.

926 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )وی در سال ۲۰۱۵ میلادی در مجموعه تلویزیونی «فوتبالیست ها» ساخته «HBO» نیز حضور یافت. سریال داستان یک فوتبالیست بازنشسته که اکنون مدیر مالی است و قصد دارد ستاره های فعلی بازی را برای به خدمت گرفتن خود متقاعد نماید، روایت می کند. فصل دوم این مجموعه در سال ۲۰۱۶ پایان یافت.

927 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )راک با حضور در فیلم کمدی «اطلاعات مرکزی» نشان داد که در زمینه طنز نیز توانایی های زیادی دارد. این اثر سینمایی با درآمد ۱۱۰ میلیونی پرفروش ترین کمدی سال لقب گرفت.

928 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )راک در انیمیشن «موانا» به صدا پیشگی پرداخت و به جای مائوئی سخن گفت.

929 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )آخرین فیلم او به نام «سرنوشت خشمگین» چند روزی است که اکران شده و تماشاگران به شدت از آن استقبال کرده اند.

930 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )پیش بینی می شود اثر سینمایی جدید به موفقیت قسمت قبلی دست یابد و حتی از آن نیز فراتر برود.

931 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )«گارد ساحلی» نام فیلمی است که راک در آن همراه با زاک افرون بازی خواهد کرد. احتمال مجموعه ای شدن این فیلم سینمایی نیز وجود دارد.

932 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )فصل سوم «فوتبالیست ها» نیز تابستان امسال به نمایش در خواهد آمد.

933 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )در دی ماه نیز شاهد اکران «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» با بازی دواین جانسون خواهیم بود.

934 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )«جنگ با خانواده» عنوان فیلمی است که راک قرار است در کنار ستاره هایی مانند لینا هیدی و وینس وان در آن به ایفای نقش بپردازد. این اثر سینمایی سال میلادی آینده اکران خواهد شد.

935 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )«سن اندریاس ۲» و «سفر ۳: از زمین تا ماه» نیز کارهای آینده دواین جانسون خواهند بود.

936 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )وی همچنین قرار است نقش ابر قهرمانی «Doc Savage» را بازی کند.

937 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )نقش «بلک آدام» نیز احتمالا آینده وی در ژانر فیلم های ابر قهرمانی را رقم می زند.

938 w750 دانستی های شگفت انگیز در مورد راک ( گرانترین بازیگر جهان )شایعاتی مبنی بر حضور وی در نقش جک برتون در نسخه بازسازی شده فیلم «مشکل بزرگ در چین کوچک» وجود دارد. به نظر می رسد که راک هیچگاه استراحت نمی کند و کار کردن را ترجیح می دهد.