رزمایش بیت المقدس ۲۹ نزاجا آغاز شد + تصاویر ، جزئیات و حاشیه های رزمایش

آغاز رزمایش بیت‌المقدس ۲۹ نزاجا

رزمایش بزرگ بیت‌المقدس ۲۹ نیروی زمینی ارتش در منطقه نصرآباد اصفهان و همزمان با سالروز سوم خرداد آغاز شد. همزمان با سوم خرداد سالروز حماسه عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر رزمایش بیت‌المقدس ۲۹ با حضور یگان‌های پیاده، زرهی، توپخانه، واکنش سریع، تیپ ۶۵، پهپادی و بالگردهای هوانیروز آغاز شد.

رزمایش

این رزمایش در منطقه نصرآباد اصفهان به منظور عملیاتی کردن تجهیزات و سلاح‌های جدید صنعت دفاعی کشور و سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش صورت می‌گیرد. جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش نیز از این رزمایش پشتیبانی خواهند کرد.

رزمایش بیت المقدس ۲۹ نیروی زمینی ارتش آغاز شد

امیر سرتیپ نوذر نعمتی ، فرمانده رزمایش بیت المقدس ۲۹ نیروی زمینی ارتش ساعت ۰۹:۰۰ صبح با حضور در قرارگاه عملیاتی بین المقدس ۲۹ و با رمز مقدس یا علی بن ابیطالب(ع) دستور آغاز این رزمایش را صادر کرد.

براساس این گزارش با صدور دستور آغاز رسمی این رزمایش یگان های پیاده، توپخانه، واکنش سریع، تیپ ۶۵ نیروی مخصوص، پهباد، بالگردهای هوانیروز با پشتیبانی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش وارد منطقه برگزاری رزمایش شدند.

همچنین یگان های زرهی و مکانیزه نیز با پشتیبانی آتش بالگردهای هوانیروز و توپخانه نیروی زمینی ارتش وارد منطقه رزمایش شدند که بعد از عملیات هلی برن توسط یگان های دشمن فرضی، یگان های زرهی و پیاده نیروی زمینی ارتش عملیات ضد هلی بر را به منظور پاکسازی منطقه آغاز کردند.

حتما بخوانید :  کودک 24 انگشتی در خراسان به دنیا آمد + تصاویر و جزئیات

رزمایش بیت المقدس ۲۹ با حضور تمام رسته های نیروی زمینی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت گروهی و در قالب دو گروه خودی و دشمن فرضی در حال انجام و برگزاری است.

انجام طرح ریزی های دو طرفه در مراحل تمرین شامل استقرار در منطقه پراکندگی، اجرای عملیات پدافند در سطح، طرح ریزی و اجرای عملیات مقابله با هلی برن دشمن، اجرای تک محدود شبانه و روزانه و اجرای عملیات ضد تروریستی از مهم ترین برنامه ها در اجرای این رزمایش بزرگ و تخصصی نظامی عنوان شده است.

۳۵ سال پیش در روز سوم خرداد ۱۳۶۱، خرمشهر قهرمان در جریان عملیات بیت ‌المقدس‌ پس از ۵۷۸ روز اشغال از چنگال دژخمیان بعثی آزاد شد.

خرمشهر مقاوم که بعد از ۳۴ روز پایداری و مقاومت در چهار آبان ماه ۱۳۵۹ به اشغال دشمن در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ماه) در تاریخ سوم خرداد ۱۳۶۱ بار دیگر به آغوش میهن اسلامی بازگشت.


حتما بخوانید :  تيزر سريال شهرزاد 2 رونمایی شد + فیلم و عکس تيزر فصل دوم شهرزاد