رزمایش ولایت ۹۵ نیروی دریایی ارتش + جزئیات و تصاویر رزمایش

آغاز مرحله نهایی رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش

رزمایش ولایت ۹۵ : مرحله نهایی رزمایش بزرگ ولایت ۹۵ نیروی دریایی ارتش آغاز شد.

مرحله نهایی رزمایش بزرگ ولایت ۹۵ نیروی دریایی ارتش از صبح امروز در منطقه عمومی جنوب کشور و آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و شمال اقیانوس هند، آغاز شد.

رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵

امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش پس از اعلام رمز “یا زهرا” و صدور فرمان آغاز مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ در بندر عباس، در جمع خبرنگاران حاضر و جزئیات این رزمایش را تشریح کرد.

رزمایش ارتش

بر اساس این گزارش، در رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ که در محدوده ای به وسعت ۲ میلیون کیلومتر مربع از تنگه هرمز، دریای عمان، شمال اقیانوس هند و تنگه باب المندب تا مدار ۱۰ درجه در حال برگزاری است، یگان‌های شناور زیرسطحی و سطحی نیروی دریایی راهبردی ارتش با به همراه داشتن بالگردهای دریایی در قالب ناوگروه‌های دفاعی در عمق و در محورهای مشخص شده مستقر و ماموریت های محوله را برابر برنامه های تدوین شده اجرا می کنند.

فیلم طارق ایران، کابوس جدید ناوشکن‌های غول‌پیکر امریکایی

همچنین بصورت همزمان تیپ‌های تکاور دریایی و عملیات ویژه در سرتاسر سواحل مکران تا فاصله ۲۴ مایل دریایی معادل ۴۴ کیلومتر مستقر و در راستای دفاع از آبهای سرزمینی تمرینات مربوطه را به اجرا می گذارند.

علاوه بر بالگردهای دریایی مستقر در یگانهای شناور، سایر یگانهای پروازی نیروی دریایی راهبردی ارتش شامل هواپیماهای گشت شناسایی، هواناوها و پهپادها نیز ضمن گسترش نسبت به رصد کلیه تحرکات در منطقه اقدام می کنند.

در همین راستا سامانه های مصونیت بخش به شناورهای نیروی دریایی راهبردی ارتش اعم از انواع رادارهای پیشرفته، سامانه های سوناری نوین و سامانه های چف که از دستاوردهای بومی حاصل خلاقیت و نوآوری مجموعه جهادخودکفایی ارتش و صنایع دفاعی داخلی محسوب می شود در طول مدت رزمایش مورد ارزیابی قرار می گیرد.

همچنین سامانه های بهداشت و درمان سیار، بیمارستان های صحرایی و مجموعه های آمادی و پشتیبانی بمنظور تامین نیازمندیهای رزمندگان مستقر در منطقه رزمایش و همچنین اقدامات مردم یاری اعم از ارائه خدمات رایگان پزشکی شامل رادیولوژی، سونوگرافی، دندانپزشکی، ویزیت بیماران، عمل جراحی و توصیه ها و آموزش های بهداشتی مرتبط با حفاظت از محیط زیست به هموطنان ساکن در سواحل مکران اقدام می کنند.

رزمایش ولایت ۹۵ نیروی دریایی ارتش + جزئیات و تصاویر رزمایش

جدیدترین اژدر ارتش از زیردریایی غدیر شلیک شد +عکس

تصویر جدیدترین اژدر ارتش از زیردریایی غدیر شلیک شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، در روز پایانی رزمایش دریایی ولایت ۹۵، زیردریایی های اعزامی به منطقه عمومی رزمایش و مستقر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از ساحل با بهره گیری از سامانه های شناسایی نسبت به کشف و رهگیری اهداف شناور سطحی اقدام و با شلیک اژدرهای ضد سطحی عملیات انهدام یگان های شناور هدف را با موفقیت انجام دادند.

حتما بخوانید :  شکار کردن مارادونا در اینترنت جنجالی شد + عکس شکار غیر مجاز

براساس این گزارش، طی این عملیات، اژدر والفجر جدیدترین اژدر نیروی دریایی راهبردی ارتش برای اولین بار با موفقیت از زیردریایی غدیر شلیک و هدف شناورش را منهدم کرد.

فیلم لحظه شلیک اژدر

همچنین در این روز از رزمایش، بالگردهای ضد زیردریایی یگان هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در طول گشت زنی با بهره گیری از سامانه های ردگیری زیردریایی ها، ضمن کشف اهداف زیرسطحی مستقر در محدوده رزمایش با پرتاب اژدرهای بهینه سازی شده توسط جهاد خودکفایی این نیرو نسبت به انهدام آنها اقدام کردند.

همزمان یک فروند بالگرد دریایی که به دو سامانه راکت انداز و مسلسل تجهیز گردیده است نسبت به تیراندازی و پرتاب راکت علیه اهداف شناور اقدام کرد.

در این مرحله از رزمایش انواع پهپادهای ساحل پایه و دریاپایه نیروی دریایی راهبردی ارتش طی عملیات های روزانه و شبانه با اشراف کامل به منطقه عمومی رزمایش از تنگه هرمز، دریای عمان، شمال اقیانوس هند و تنگه باب المندب تا مدار ۱۰ درجه نسبت به شناسایی تمامی یگان های دشمن فرضی در خارج از آب های سرزمینی اقدام و اطلاعات کسب شده را در اختیار یگان های مربوطه قرار دادند.

رژه یگان‌های مختلف نیروی دریایی ارتش بر پهنه آبهای آزاد

337214_748.jpg

یگان‌های مختلف نیروی دریایی ارتش در آخرین روز از رزمایش دریایی ولایت ۹۵ بر پهنه آب‌های آزاد شمال اقیانوس هند رژه رفتند.

به گزارش شهر مطلب به نقل از ایسنا، ده‌ها فروند یگان شناور اعم ناوشکن‌های رزمی، ناوهای موشک انداز، ناوهای پشتیبانی، زیردریایی های سنگین و سبک، هواناوها، هواپیماهای بال ثابت و بالگردهای نیروی دریایی راهبردی ارتش از مقابل ناوشکن تمام ایرانی “جماران” رژه رفتند.

سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و امیر سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، که بر عرشه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران حضور داشتند از یگان های رژه رونده سان دیدند.

پرش چتربازان زبده نداجا از هواپیماهای بال ثابت F-27

در دومین روز از رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش برای اولین بار در کشور، عملیات پرش چترباز از هواپیماهای بال ثابت F27 را با موفقیت انجام شد.

به گزارش ایسنا، هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش با دستیابی به توانمندی پرش چترباز از هواپیماهای بال ثابت F-27 خود قادر است بصورت آفندی و پدافندی تعداد چشمگیری چترباز را در محل های مورد نظر پیاده کند.

بر اساس این گزارش، تمامی اقدامات و آماده سازی تجهیزات برای اجرای این عملیات توسط کارکنان توانمند هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش به عمل آمده و آمادگی ارائه آموزش به سایر یگانهای هم طراز خود در نیروهای دیگر را دارد.

اجرای “عملیات مین روبی” توسط بالگردهای مین‌روب نیروی دریایی ارتش

123.jpg

در دومین روز از رزمایش ولایت ۹۵، عملیات ترکیبی مین روبی بصورت صوتی و مغناطیسی توسط بالگردهای مین روب یگان هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در منطقه رزمایش با موفقیت انجام شد.

حتما بخوانید :  پیاده روی اربعین در آمریکا + تصاویر پیاده روی اربعین در شهر نیویورک

این تکنولوژی که تا پیش از این تنها در انحصار استکبار جهانی بود اکنون به دست کارکنان توانمند هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در اختیار کشور جمهوری اسلامی ایران نیز قرار گرفته است.

عملیات مین روبی در دریا از سخت ترین انواع عملیات‌ها توسط بالگرد بوده و در ابعاد مختلف با حساسه های متفاوت بصورت تکی و ترکیبی تمامی مین های کاشته شده در دریا را منهدم و بسترهای ایجاد آبراه امن جهت تردد ناوهای جنگی و شناورهای تجاری را فراهم می کند.در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵، یگانهای شناور مستقر در منطقه عمومی رزمایش در فواصل دور دست تا مدار ۱۰ درجه نسبت به تامین امنیت خطوط کشتیرانی و اسکورت شناورهای تجاری و نفتکش عبوری در منطقه اقدام کردند.

بطور همزمان در محدوده ای به وسعت ۲ میلیون کیلومتر مربع در شمال اقیانوس هند تمرینات مرتبط با تامین ایمنی شناورهای عبوری بویژه مبارزه با پدیده دزدی دریایی انجام شد.

همچنین ناوشکن چند منظوره جمهوری اسلامی ایران جماران در قالب یکی از ناوگروه های مستقر در مدار ۲۰ درجه شمالی به ماموریت می پردازد که دارای قابلیت های کشف، شناسایی و انهدام همزمان اهداف سطحی، زیرسطحی و پروازی است.

تست موشک ضد شناور دهلاویه

در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش دریایی «ولایت ۹۵» نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که از شرق تنگه هرمز تا دریای عمان و شمال اقیانوس هند در حال برگزاری است، تیپ‌های تکاوران دریایی و عملیات ویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش عملیات‌های دفاع از آب‌های سرزمینی و سواحل مشرف بر دریا را در سواحل مکران با موفقیت اجرا کردند.

شلیک جدیدترین موشک کروز ایرانی/ آزمایش موشک ضد شناور دهلاویه توسط نداجا+عکس

بزرگترین ناو منطقه غرب آسیا که تجهیزاتی نظیر یک قبضه توپ ۷۶م.م، ۴قبضه توپ ۲۳م.م دو لول، ۲قبضه توپ ۲۰ م.م تک لول و ۴ قبضه تیربار ۱۲.۷ م.م را برروی خود دارد، در سال ۱۳۵۶ (۱۹۷۷ میلادی) در انگلستان ساخته و ۷ سال بعد به ایران تحویل داده شد.

غول 33هزار تُنی ارتش به دریا برگشت