رنگ سال مردانه ۹۶ ( بهترین ایده ها برای لباس مردانه به رنگ سبز ۲۰۱۷ )

رنگ سال ۲۰۱۷ سبز گرینری در لباس های آقایان

رنگ سال مردانه ۹۶ : رنگ سال ۲۰۱۷ از سوی مؤسسه‌ی پنتون انتخاب شد. سبز گرینری (Greenery) رنگ جدیدی است که قرار است همه جا غوغا کند. شاهد جلوه‌ی این رنگ در ظاهر بسیاری افراد هستیم. از کت و شلوار گرفته تا پیراهن‌ها و چینوهای سبز رنگ، می‌توان گفت در فصل جاری این رنگ بیشترین میزان استفاده را خواهد داشت. بهار آتی با افزودن رنگ سبز به لباس و البته اثاث خانه با طبیعت همراه شد. در این مقاله افزودن رنگ سبز به سبک مد و ظاهر آقایان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

طیف سبز در سالی که گذشت

طیف سبز در سالی که گذشتبهار و تابستان سال گذشته در ظاهر مردان، رنگ سبز جلودار بقیه بود. از ریچارد جیمز و پاول اسمیث و باربوری گرفته تا ارمس، برلوتی و کریگ گرین؛ همه و همه رنگ سبز را در طراحی‌های خود دخیل کردند. سبز پررنگ (شویدی، جنگلی)، سبز ملایم (نعنایی)، سبز روشن (گرمسیری و مغزپسته‌ای) و سبز متمایل به آبی (خزه‌ای و سبز دودی).

هر فصل تنها چند (حدود ۵) گرایش، جریان اصلی مد را هدایت می‌کند و سبز یکی از آنهاست. بدون شک با انتخاب رنگ گرینری به عنوان رنگ سال شاهد خودنمایی بیشتر این رنگ در ادامه‌ی سال خواهیم بود. زمستان امسال رنگ سبز تیره در کاپشن‌ها، پالتوهای بلند، تی‌شرت‌ها و پلیورها بیشتر فروشگاه‌ها را درنوردید.

بدون شک بهار و تابستان نیز این رویه با قدرت و هماهنگ‌سازی لباسها با فصل پیش‌رو، نظیر پارچه‌های پنبه‌ای و کتانی ادامه خواهد داشت. جدای از اینکه سبز تیره را برای ست کردن با رنگ‌های خنثی دیگر همانند سرمه‌ای، بژ، خاکستری و مشکی انتخاب کرده یا از سبز روشن‌تری استفاده کنید؛ این رنگ در فصل آتی شما را به‌روز نگه می‌دارد.

رنگ سبز را می‌توان در لباسهای روزمره مانند کاپشن‌های آستردار، پیراهن‌ها یا شلوارهای چینو و همچنین در لباسهای رسمی به عنوان متممی برای رنگهای خاکستری و سرمه‌ای به کار برد. در ادامه چگونگی پوشیدن رنگ سبز را در بهار و تابستان بررسی می‌کنیم.

رنگ سال و کت و شلوار مردانه

رنگ سال و کت و شلوار مردانهکت و شلوار های محل کار عموماً رنگ سرمه‌ای، خاکستری و مشکی هستند. اما همیشه هم این طور نیست و بر اساس تن‌خور و جنس ساخت، می‌توانند برای موارد عمومی هم مورد استفاده قرار بگیرند. البته اشتباه برداشت نکنید، هیچ چیز بهتر از یک کت و شلوار سرمه‌ای خوش ساخت با تن‌خور مناسب نیست. اما گاهی اوقات، شاید کمی ماجراجویی شاید بد نباشد. جدای رنگ سال یا همان گرینری رنگ های خنثی و روشن‌تر، رگه‌ های آبی، شرابی یا سبز (سبز جنگلی یا زیتونی) گزینه‌های مناسبی به شمار می‌روند.

شاید تصور کنید رنگ سبز برای اتاق جلسه و جلسات رسمی زیاد مناسب نباشد. در صورتی که رنگ غالب محل کار شما سرمه‌ای و خاکستری است، به این معنا نیست که شما نمی‌توانید از رنگ سبز استفاده کنید. کافی است ارزیابی مناسبی از محیط کار خود داشته و اطمینان حاصل کنید که لباس شما به اندازه‌ی کافی رسمی است. در صورتی که برای محل کار به این رنگ دل باخته‌اید، به نظر می‌رسد رنگ زیتونی بهترین گزینه برای شما باشد.

کت و شلوار سبز زیتونی

کت و شلوار سبز زیتونیبا کمی اغماض می‌توان این رنگ را بین تمامی کت و شلوارهای سبز، پرکاربردتر دانست. سبز زیتونی را در یک ظاهر رسمی و غیر رسمی می‌توان استفاده کرد. با اینکه جلوه‌ی سرمه‌ای و خاکستری را ندارد. اما با رنگ‌های خاکی، قهوه‌ای و قهوه‌ای روشن قابل قیاس است. به عنوان یک رنگ خنثی عموماً در محل‌های غیررسمی استفاده می‌شود اما بدون شک در صورت استفاده در محل کار نیز جذابیت شما را به رخ همکارانتان خواهد کشید.

جایلز فارنهام رییس استودیوی مد ریور آیلند در این خصوص می‌گوید:

«سبز زیتونی جایگزینی ایده‌آل برای رنگ‌های سرمه‌ای و خاکستریِ مرسوم است.»
رنگهایی که در کنار زیتونی می‌توان استفاده کرد شامل سفید، آبی (آسمانی و سرمه‌ای)، خاکستری، مشکی، کرمی و صورتی روشن است. جنس کت و شلوارهای زیتونی می‌تواند ۱۰۰ درصد پشم، ترکیب پشم و پلی‌استر، ۱۰۰ درصد پنبه، کتان و یا کتان-پنبه باشد. پنبه و مخصوصاً کتان در طول تابستان گزینه‌های خنک‌تری به شمار می‌روند اما در طول استفاده‌ی مداوم مقداری زود چروک می‌شوند.

کت و شلوار سبز تیره

کت و شلوار سبز تیرهبا اینکه این رنگ بیشتر به عنوان یک سبک زمستانی مطرح است اما می‌توان در فصل گرما نیز از آن استفاده کرد. کلید بهره‌وری از این رنگ در کت و شلوار، ترکیب آن با سایر بخش‌های استایل و اکسسوری‌های متناسب با فصل گرماست. این کت و شلوارها عمدتاً از جنس پشم و سبک وزن هستند که ظاهری باکیفیت و بادوام بدون بازتاب نور را تداعی می‌کنند. با اینکه به اندازه‌ی نوع زیتونی پرکاربرد نیست. اما این نوع کت و شلوار را می‌توان برای برخی اجتماعات رسمی، مراسم‌های رسمی و نظایر آنها استفاده کرد.

کت و شلوار سبز روشن

کت و شلوار سبز روشناین نوع کت و شلوار عمدتاً از الیاف سبک‌تری (مانند کتان و پنبه) ساخته می‌شود. برخلاف نوع تیره، این کت و شلوار بسیار بهتر خود را با فصل‌های متفاوت تطبیق می‌دهد. بنابراین می‌توانید آن را به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب در نظر داشته باشید.
هر رنگی از جمله پاستیلی، مغزپسته‌ای یا نظیر آنها را انتخاب می‌کنید، پیراهن و اکسسوری متناسب با آن را فراموش نکنید. پیراهن‌های سفید، آبی کبریتی و رنگ‌های خنثی همگی با این کت و شلوار همخوانی دارند. بیشتر به تجربه و البته سلیقه‌ی شما برمی‌گردد که کدام پیراهن بهترین تطبیق را با این سبک دارد. از طرفی پیراهن‌های یقه برگردان گزینه‌ی مناسبی برای بازسازی سبک دهه‌ی۱۹۷۰ به شمار می‌روند. البته کت و شلوارهای با رنگ سبز روشن و باکیفیت در کمتر جایی پیدا می‌شوند. بنابراین باید خوب جستجو کنید.

حتما بخوانید :  ست کردن لباس زمستانی برای خانم ها با معرفی بهترین ترکیب رنگ ها + عکس

چگونه کت و شلوار سبز بپوشیم؟

پیش از این در مورد سبک های کت و شلوار مردانه صحبت کردیم. جدای از نوع رنگ سبز، سعی کنید بیشتر به سمت تن‌خوری بروید که بسیار تنگ و کوچک نباشد. کفش‌های کتانی و رسمی، هردو مناسب این نوع کت و شلوارها هستند. مطمئن شوید که آزادی عمل کامل داخل لباس خود دارید تا شاهد پارگی ناخودآگاه آن نباشید. در ضمن برای این سبک، کت‌های یقه بریده و یقه چاک گزینه ی بهتری به شمار می‌روند.
چگونه کت و شلوار سبز بپوشیم؟ (3)ترکیب کت و شلوارهای سبک وزن کتانی با تی‌شرت پنبه‌ای ایده‌آل است و به همراه کتانی سفیدرنگ، ترکیب همگونی خواهد ساخت.

چگونه کت و شلوار سبز بپوشیم؟ (2)برای ظاهری درخور و رسمی‌تر، به جای کتان از کت و شلوار پنبه‌ای استفاده کنید. و اگر می‌پرسید با انتخاب رنگ زیتونی چه لباسی را با آن ست کنید باید بگوییم رنگ‌های روشن نظیر آبی آسمانی (یا سفید، کرمی، خاکستری و صورتی روشن) تطابق زیادی با این کت و شلوار خواهد داشت. با افزودن یک کراوات خال‌خالی و کفش جیر قهوه‌ای به این ست، ترکیب بسیار زیبایی خواهید ساخت. در اوایل بهار و انتهای تابستان که هوا رو به سردی می‌رود، می‌توانید از یک ژاکت کشمیری برای این استایل استفاده کنید.

چگونه کت و شلوار سبز بپوشیم؟ (1)کت و شلوار سبز زمردی را می‌توان با یک پیراهن سفید، کراوات باریک مشکی (ترجیحاً مخملی) و یک جفت کفش آکسفورد درخشان پوشید. شاید حتی بشود کراوات را نیز نادیده گرفت ولی در نهایت یک ترکیب ایده‌آل به سبک رسمی و سنتی است.
به یاد داشته باشید که رنگ سبز به هر کسی نمی‌آید. در صورتی که با استایل شما همخوانی ندارد و یا با رنگ چهره‌تان سازگار نیست، شاید بهتر باشد از آن اجتناب کنید. اما بدترین حالت این است که کلاً آن را نادیده گرفته و حتی یک بار هم امتحان نکنید. اگر در کت و شلوار سبز راحت نیستید، ابتدا با یک کت تک شروع کنید.

کت‌ های سبز

کت‌ های سبزکت‌ های سبز بسیار راحت‌ پیدا می‌شوند، نسبت به کت و شلوار ارزان‌تر بوده و بیشتر در دسترس هستند. بنابراین راحت می‌توانید یکی از آنها را تهیه کرده و در صورت تمایل بپوشید. از طرفی کت‌های سبز نسبت به رقبای خاکستری و سرمه‌ای خود کمتر متداول هستند. خوبی طیف تیره تر رنگ سال این است که تقریباً با هر چیزی ست می‌شود. جین‌های سفید، آبی، تیره و مشکی و همچنین شلوار دوخته شده از پارچه چینو (Chino cloth) و به رنگ بندی سفید، بژ، خاکستری، آبی و سرمه‌ای گزینه‌های مناسبی برای این کت به شمار می‌روند. ترکیب این انتخاب‌های متعدد برای هر استایلی از تیپ دانشگاهی گرفته تا فشن جوابگو خواهد بود.

تفاوت کت تک‌ (Blazer) و کت و شلوار (Suit Jacket) در این است که چنین کت هایی به همراه شلوار عرضه می‌شوند. اما کت تک همیشه به تنهایی به فروش می‌رسد. معمولاً کت تک تنوع رنگ بیشتری نیز دارند؛ سبز شویدی، آووکادو، زیتونی و لجنی. در کل هردوی کت و کت تک را می‌توان با شلوارهای جین و چینوی متعددی پوشید.

کت تک مغز پسته‌ای

کت تک مغز پسته‌ایاگر به دنبال گزینه‌ای روشن‌تر و البته جسورانه‌تر می‌گردید، سبز مغزپسته‌ای برای شما ساخته شده است. این نوع کت تک در دو گونه‌ی براق و کم‌رنگ یافت می‌شوند. شاید باب میل هرکسی نباشند. اما در صورت تمایل و پوشیدن آنها دقیقاً همان عملکردی را روی بالاتنه‌ی شما خواهند داشت که چینوهای قرمز رنگ برای پایین تنه‌ی شما دارند؛ ظاهری که جلب توجه می کند.

نحوه‌ی پوشیدن کت تک به رنگ سال

نحوه‌ی پوشیدن کت تک به رنگ سال (2)نحوه‌ی پوشیدن کت تک به رنگ سال (1)ظاهری غیر رسمی بهاره یا تابستانی زیبا را می‌توان با ترکیب کت تک زیتونی سبک وزن، شلوار چینوی سفید، تی‌شرت خاکستری یقه گرد و یک جفت کفش جیر خاکستری به وجود آورد. برای سبک نیمه رسمی نیز یک کت تک ضخیم تر، پیراهن آکسفورد (بدون دکمه روی یقه)، شلوار جین تیره و یک جفت کفش چرم کلاسیک به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد ایده‌آل خواهد بود. در صورت تمایل یک کراوات به ظاهر خود اضافه کرده و به جای کفش‌ چرم از کفش‌ لوفر استفاده کنید.

نحوه‌ی پوشیدن چینوی سبز

نحوه‌ی پوشیدن چینوی سبز (3)به مرور که هوا رو به گرمی و تابستان برود دیگر شلوار جین گزینه‌ی مناسبی نخواهد بود. در این صورت شلوارهای چینو جایگزین خوبی به شمار می‌روند. برتری پارچه چینو این است که به همان اندازه که با پیراهن و کت تک سازگاری دارند با تیشرت و سویشرت نیز منطبق است. از آنجایی که پوشیدن آن کار بسیار ساده‌ای است و از قیمت نسبتاً خوبی هم برخوردار است، بیشتر افراد یک یا دو عدد از آن را در کمد خود دارند. پس چرا یکی از آنها سبز نباشد؟

جایلز فارنهام رییس استودیوی مد ریور آیلند می‌گوید:

رنگهای خنثی به سادگی با هر کفشی از کتانی سفید گرفته تا کفش‌های لوفر تطبیق می‌یابند.

حتما بخوانید :  لباس زمستانی دخترانه + 128 مدل (مخصوص دختران خوش تیپ)

نحوه‌ی پوشیدن چینوی سبز (1)چینوهای سبزرنگ به هیچ عنوان تنها مخصوص تابستان نیستند. اما فصل تابستان عموماً تقاضا برای رنگ‌های روشن و جسورانه بیشتر است. سبز آووکادو و سبز زیتونی هم گزینه‌های مناسبی برای چینو به شمار می‌رود که در تصویر مشاهده می‌کنید.

اگر به اداره می‌روید یا برای یک قرار شام آماده می‌شوید، سبک رسمی خود را بر پایه‌ی یک چینوی سبز روشن تنظیم کرده و آن را با یک پیراهن سفید و یک جفت کفش راحتی جیر خاکستری هماهنگ کنید. در صورت نیاز می‌تانید یک کراوات و کت تک سرمه ای نیز به آن بیفزایید. زیاد افراط نکنید و اصل سادگی را با الهام گرفتن از سبک پیتی اومو (Pitti Uomo) رعایت کنید.

نحوه‌ی پوشیدن چینوی سبز (2)کت‌های جین به لحاظ بافت تضاد رنگ بسیار زیبایی با چینوهای زیتونی دارند. یک تی‌شرت راه‌راه و کتانی سفید هم در نهایت شما را برای یک دیدار شام خودمانی آماده می‌کند؛ ظاهری آراسته و ساده برای تابستان.

با پیراهن سبز چه بپوشیم

با پیراهن سبز چه بپوشیم (3)پیراهن سبز در صورتی که به شیوه‌ای مناسب ست نشود، ظاهری ناهمگون ایجاد می‌کند. اگر بی برنامه سبز بپوشید، ظاهر نهایی به مانند جک نیکلسون در نقش جوکر خواهد بود. اما در صورتی که دیگر اجزای پوشش شما بی‌نقص باشد، نتیجه‌ی مناسبی حاصل می‌شود.

زیاد به سمت رنگ روشن نروید، رگه‌ی کمرنگی از سبز پاستیلی یا سبز زیتونی و شویدی گزینه‌های مناسبی به شمار می‌روند. در ضمن خود را به رنگ سبز خالص منحصر نکنید. الگوهایی مانند راه‌راه، چهارخانه و خال‌خال هم می‌تواند همین کار را برایتان انجام دهد. در این تصویر سبک رسمی و روزمره را برای الهام گرفتن مشاهده می‌کنید.

با پیراهن سبز چه بپوشیم (1)ترکیب کت و شلوار خاکستری با پیراهن سبز بسیار خوب جواب می‌دهد. در این تصویر ترکیب پیراهن چهارخانه‌ی شویدی با کراوات سبز را می‌بینید و البته پیراهن سبز کمرنگ و کراوات سرمه‌ای هم جوابگوست. کت و شلوار اسلیم‌فیت عمدتاً برای بیشتر سایزها جوابگوست. اما مطمئن شوید سایز آن کاملاً اندازه است. چراکه هیچ عذری برای آستینی که بلندتر از حد نیاز است، قابل قبول نیست. این سبک با یک جفت کفش جیر مشکی به خوبی هماهنگ می‌شود.

با پیراهن سبز چه بپوشیم (2)با پیراهن سبز زیتونی، چینوی جذب خاکستری روشن و یک جفت کفش قایقی قهوه‌ای از اوقات فراغت خود خارج از محیط اداری لذت ببرید.

رنگ سال و افراد صاحب سبک و مشهور

رنگ سال و افراد صاحب سبک و مشهوراگر به نظرتان نمی‌شود با رنگ سال خوش تیپ جلوه کرد، نمونه‌هایی از سبک افراد مشهور را مشاهده کنید.

نگاهی کوتاه به آنچه در دو بخش رنگ سال برای مردان خواندید:

نگاهی کوتاه به آنچه در این دو بخش مقاله خواندیدمحل کار خود را ارزیابی کنید و در صورت امکان، در محیط کار از رنگ سبز استفاده کنید.

  • برای انتخاب کت و شلوار سبز در فصل تابستان انواع خنک (کتانی و پنبه‌ای) را مدنظر داشته باشید.
  • سبز زیتونی متداول‌ترین نوع کت و شلوار محسوب شده و با بیشتر رنگ‌های خنثی همخوانی دارد.
  • کت و شلوار سبز آووکادو با کراوات مشکی بسیار خوب هماهنگ می‌شود.
  • کت و شلوار سبز براق جلب توجه می کند و به باور برخی زیباست. در صورت انتخاب چنین طیف رنگی، بقیه‌ی اجزای لباس را کمرنگ انتخاب کنید.
  • مغز پسته‌ای برای هرکسی مناسب نیست. در صورت انتخاب، باید اعتماد به نفس لازم را داشته باشید.
  • شلوارهای چینوی سبز به همراه پیراهن و کت تک ، ظاهری زیبا خواهد ساخت.
  • در خصوص پیراهن‌های سبز، می‌توان نوع ساده‌ی آن را برگزید. اگر به فکر تنوع بیشترید، به طرح های چهارخانه، خال‌خالی و راه‌راه نیز فکر کنید.

رنگ گرینری به عنوان رنگ سال ۲۰۱۷ انتخاب شده است. اما همه چیز به سلیقه و انتخاب شما برمی‌گردد. از دید ما این رنگ، رنگ طبیعت بوده و حدأقل افزودن رگه‌هایی از آن، جدای تغییر روحیه می‌تواند تنوع جسورانه‌ای هم به سبک ما ببخشد.

سبک و ست مورد علاقه‌ی شما کدام است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سخن آخر

سبز گرینری رنگ سال متفاوتی است. در مطالب آینده راجع به پوشیدن کت تک و شلوار های چینو با این طیف رنگی خواهیم پرداخت. نظر شما راجع به رنگ سال چیست؟ به نظر شما می توان با چنین طیف رنگی در مناسبت های خاص حاضر شد؟