رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی

چرا دختران هندی به رنگ قرمز بسیار علاقمند هستند؟

رنگ مورد علاقه دختران : اگر دقت کرده باشید، دختران و زنان هندی علاقه بسیار زیادی به بهره گیری از رنگ قرمز دارند و لباسهای آنها به این رنگ خوشگل هست. رنگ قرمز در هندوستان رنگ مقدس و مهمی می باشد این رنگ بر خلاف بقیه رنگ ها در هندوستان جایگاه خاص و ویژه اي دارد برای هندی ها این رنگ معنا و مفهوم خاصی دارد و باعث شده هست

که به یک رنگ مقدس در هندوستان تبدیل شود اگر از طرفداران سینمای بالیوود باشید شاید این موضوع نظر شما را به خود جلب کرده باشد که عروس هاي هندی در مراسم سنتی ازدواج خود برخلاف سایر زنان جهان به جای رنگ سفید، لباس عروس قرمز به تن کرده اند. آنها دامن هاي قرمز رنگ به تن دارند. رنگ قرمز تا امروز همواره یار و همراه عروس ها و زنان هندی بوده هست، اما علت این موضوع چیست؟!

چرا قرمز برای زنان هندی قداست دارد و ارزشمند هست؟

رنگ قرمز رابطه محکمی با مناسبت هاي خوشحال در فرهنگ و آداب و رسوم کهن هند دارد. رنگ قرمز، رنگ شادی، سعادت و سرشار از زندگی هست. در هند رنگ قرمز نماد زندگی اخیر هست. دختری که ازدواج می‌کند در حال آغاز یک زندگی اخیر هست. زندگی جدیدی که برای او شادی و شعف به همراه دارد.

853611315 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندیرنگ قرمز با آیین هندوان رابطه تنگاتنگی دارد. قرمز رنگ آیینی مردم هند که اغلب هندو میباشند به شمار میرود. به طور کلی رنگ ها جایگاه خاصی در جهان بینی مردم هند دارند و این امر در جشنواره هاي رنگ هند از جمله “هولی” به وضوح قابل لمس هست که رنگ ها را به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند.

حتما بخوانید :  معماری در طراحی لباس + عکس لباس های جالب شبیه به معماری

1675562693 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندیقرمز در فرهنگ مردم هند، نمادی از عشق، عاطفه و احساس ، زایش و شکوفایی هست و نماد زنان متأهل هست. زنی که قرمز میپوشد بی شک متأهل هست و همسر دارد.

قرمز رنگ آیین هندو هست؛ به همین علت هست که عروس هاي هندی لباسهای عروسی قرمز می‌پوشند حتی کفش ها، زینت آلات آنها هم قرمز هست و با حنای قرمز بر روی دست ها و پاهای خود نقش و نگارهای زیبایی عرف میکنند. در قبیله “تیلیگو” هند نارگیل هایي راکه برای تزیین جشن ازدواج بهره گیری می‌کنند با رنگ قرمز رنگ آمیزی می نمایند.

1403829327 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی

1833317803 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندیعلت مقدس بودن رنگ قرمز برای زنان هندی

1606120792 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی1486925881 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندیدر این میان لازم به ذکر هست که مراسم ازدواج و لباس و زینت زنان هندی همواره مورد دقت بوده هست. در زمانهای قدیم زیبایی عروس هاي هندی بدون Solah Singar یا اصول شانزده گانه زیبایی کامل نبود. در این روش عروس پیش از مشاهده همسر خود برای انچه که «ماه شدن» می نامیدند باید از فرق سر تا نوک پای خود را در یک فرآیند شانزده

مرحله اي با لباس ها و زینت هاي مخصوصی هندی و با کمک دیگران می آراست. زنان هندی در عصر مغولان برگ هاي فوفل «نخل هندی» را برای قرمز شدن لب ها و پیشگیری از پوسیدگی دندان می جویدند.

حتما بخوانید :  آرایش صورت پاییزی 2017 + جدیدترین مدل های آرایش صورت برای پاییز

1653671977 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی به گزارش شهر مطلب جشنواره راکشا باندهان هند دهلی به طور معمول در ماه اوت در دهلی اتفاق میوفتد، اما هر سال تاریخ اخیر آن محاسبه و اعلام می‌شود. این جشنواره در بین هندوهای در سراسر جهان مورد احترام هست و جشن گرفته می‌شود. این جشنواره به مناسبت عشق و محبت بین خواهر و برادر هست.

و در این جشن خواهران هندی که اغلب لباس قرمز به تن دارند مچ بندهایی را به دست برادران خود می بندند و برای برادران خود دعا میکنند.

26339935 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی1786024123 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی521474078 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی1866005985 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی807166032 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی1439105211 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی1325519060 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی360708734 parsnaz com رنگ مورد علاقه دختران هندی چیست؟ دلیل علاقه به این رنگ در دختران هندی