رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

عجیب ترین رکوردهای کتاب گینس

رکوردهای گینس : تلاش برای عبور از محدودیت ها یکی از ویژگی های ما انسان هاست . فرقی نمی کند این تلاش ، برای کسب مدال المپیک باشد یا انجام یک چالش شخصی در حیات خانه .هر سال در کتاب گینس ، رکوردهای جدیدی ثبت می شود .در این لیست سعی نکرده ایم که فقط بلندترین ، کوتاه ترین ، بزرگترین و … رکوردهای این کتاب را جمع آوری کنیم ، بلکه سعی ما این بوده که رکوردهای این لیست ، عجیب ترین رکوردهای کتاب گینس باشند .

در این مطلب ۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس را با هم بررسی می کنیم .

رکوردهای گینس


بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان !

بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان - رکورد گینساین ساندویچ با وزنی نزدیک ۷۵ کیلوگرم ، بزرگ ترین ساندویچ قابل خرید در جهان است .

با پرداخت مبلغ ۴۰۰ دلار می توانید این ساندویچ را در یکی از رستوران های میشیگان خرید کرده و میل کنید !


بزرگ ترین کفش جهان !

بزرگ ترین کفش جهان ، رکورد گینساین کفش با ارتفاع ۱.۸۳ متر و طول ۵.۵ متر در ترکیه ، رکورد بزرگ ترین کفش جهان را در اختیار دارد .

بیش از ۳۰ نفر در فضای چرمی داخل این کفش جا می شوند .

رکوردهای گینس عجیب


بیشترین تعداد نی در دهان !

بیشترین تعداد نی در دهان ، رکورد گینسدر سال ۲۰۰۹ ، سیمون المور آلمانی ، با قرار دادن ۴۰۰ نی در دهان خود برای مدت ۱۰ ثانیه توانست رکورد بیشترین تعداد نی در دهان را به نام خود ثبت کرد .


بیشترین تعداد قاشق روی صورت !

بیشترین تعداد قاشق روی صورت ، رکورد گینسآرون کایسی از کانادا ، توانسته است به صورت همزمان ۱۷ قاشق را روی صورت خود نگه دارد !


درازترین بینی جهان !

درازترین بینی جهان ، رکورد گینسدرازترین بینی جهان ، متعلق به مهمت اوزیورک از ترکیه با طول ۸.۸ سانتی متر است .

این شخص توانست در یک برنامه تلویزیونی در سال ۲۰۱۰ این رکورد را به نام خود ثبت کند !

رکورد گینس


بزرگترین کلکسیون کرک ناف !

بزرگترین کلکسیون کرک ناف ، رگورد گینسیک فرد استرالیایی اخیرا توانست رکورد بزرگ ترین کلکسیون کرک ناف را به نام خود ثبت کند ، این فرد کرک ناف خود را از ۲۶ سال پیش جمع آوری کرده است .

وزن این کلکسیون حال به هم زن ، ۲۲.۱ گرم است !


شکستن بیشترین بلوک سیمانی با یک تخم مرغ خام در دست !

شکستن بیشترین بلوک سیمانی با یک تخم مرغ خام در دستجو الکساندر از آلمان ، توانست ۲۴ بلوک سیمانی را در حالی که یک تخم مرغ خام در دستش بود ، بشکند .

وی این کار را با آرنج خود انجام داد !

رکوردهای گینس

بیشترین زمان چت کردن !

بیشترین زمان چت کردن ، رکورد گینسنورمن پرز از کالیفورنیا با ۹۶ ساعت (۴ روز) چت کردن مداوم ، نام خود را برای این رکورد ثبت کرده است .

بر اساس قانون گینس ، پرز هر یک ساعت اجازه داشته است که ۵ دقیقه استراحت کند ! کار سختی نیست ، یک جوان ایرانی می تواند دو برابر این زمان را ثبت کند ، این گوی و این میدان !


بیشترین تعداد حلزون روی صورت !

بیشترین تعداد حلزون روی صورت ، رکورد گینسدر سال ۲۰۰۷ فین کهلر ، توانست با قرار دادن ۴۷ حلزون به صورت همزمان روی صورت خود ، رکورد قبلی خود یعنی ۳۶ حلزون روی صورتش را بشکند !


گران ترین بیمه مو !

گران ترین بیمه مو ، رکورد گینستروی پولامالو ، بازیکن یکی از تیم های رگبی آمریکا ، اخیران موهای خود را با قیمت باورنکردنی ۱ میلیون دلار بیمه کرده است !


طولانی ترین زمان زنده به گور شدن !

طولانی ترین زمان زنده به گور شدن، رکورد گینسزدنک زاهرادکا اهل جمهوری چک ، ۱۰ روز تمام را بدون آب و غذا درون تابوتی زیر خاک زنده مانده است .

تنها یک لوله برای رساندن هوا از سطح زمین به درون تابوت متصل بوده است .

فرد قبلی دارنده رکورد تواسنته بود ۴ روز را زیر خاک دوام بیاورد .

معرفی رکوردهای گینس


متعجب ترین چشم های دنیا !

متعجب ترین چشم های دنیا ، رکورد گینسکیم گودمن در یک برنامه تلویزیونی توانسته است چشم های خود را ۱.۱ سانتی متر از حدقه خارج کند .


بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم !

بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم ، رکورد گینس۱ سپتامبر ۲۰۰۴ ، در یکی از هتل های ترکیه ، ایلکر یلماز توانست با استفاده از چشم خود ، شیر را تا فاصله نزدیک ۳ متر پرتاب کند .


سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم !

سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم ، رکورد گینسیک فرد استرالیایی ، در سال ۲۰۰۹ توانست در یک برنامه زنده تلویزیونی ، وزنه ۴۱۱ کیلویی را با کاسه چشم خود بکشد !

رکوردهای گینس


بلندترین ریش جهان !

بلندترین ریش جهان ، رکورد گینسدر سال ۲۰۰۸ یک فرد کانادایی ، با ریشی به اندازه ۲.۳۳ متر توانست نام خود را به عنوان دارنده بلندترین ریش جهان ثبت کند !


سریع ترین دونده ۱۰۰ متر به صورت چهار دست و پا !

سریع ترین دونده 100 متر به صورت چهار دست و پا ، رکورد گینسکنیچی اتو سریع ترین دونده جهان به صورت چهار دست و پاست ، در سال ۲۰۰۸ او توانست مسافت صد متر را در ۱۸.۸۵ ثانیه طی کند !


بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ !

رکورد گینس بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخویم هاف هلندی که لقب مرد یخی را به دلیل توانایی خارق العاده خود در تحمل سرما ، به دوش می کشد ، در سال ۲۰۰۹ توانست مدت یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه ، بدن خود را در تماس مستقیم با یخ قرار داده و این رکورد را به نام خود ثبت کند .

جالب ترین رکوردهای گینس


کشسان ترین پوست !

کشسان ترین پوست ، رکورد گینسگری ترنر اهل انگلستان ، به دلیل مبتلا بودن به بیماری نادر سندروم اهلرز-دانلوس ، قادر است پوست خود را بیش از ۱۵ سانتی متر بکشد !


بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان !

بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان ، رکورد گینسدر آپریل ۲۰۰۴ ، جیم وندیک توانست ۲۲۷ تیشرت را روی هم پوشیده و رکورد بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان را با موقیت به نام خود ثبت کند !

رکوردهای گینس ثبت شده


بلندترین ناخن های جهان !

بلندترین ناخن های جهان ، رکورد گینساین یکی از آن رکوردهایی است که برای ثبت ان باید چند دهه صبر کرد ، اما ملوین بوث و لی ردموند فداکاری کرده و این رکورد را به نام خود ثبت کردند .

طول ناخن های هر دو دست این افراد روی هم به ترتیب ۹.۰۵ و ۸.۶۵ متر است .

ناخن‌های ۶۲ ساله مرد هندی

مرد ۷۸ ساله‌ای که از سر لجبازی با معلم از ۱۶ سالگی ناخن‌هایش را کوتاه نکرده است، تصمیم دارد آنها را به موزه اهدا کند!

به گزارش فراردید، شریدهار چیلال مرد ۷۸ ساله هندی که با داشتن بلندترین ناخن های جهان نامش در گینس به ثبت رسید، اعلام کرده است که بلندترین ناخن های جهان را به موزه اهدا می کند.

این مرد که الان ناخن هایش از دو متر فراتر رفته است، از سن ۱۶ سالگی یعنی سال ۱۹۵۲ ناخن های دست چپش را کوتاه نمی کند. او گرچه توانست نام خود را در گینس به ثبت برساند اما در طول چند دهه از کسب شغل و موقعیت مناسب به خاطر ناخن هایش بازمانده است.

آنطور که شریدهار به دیلی میل گفته است، ماجرای بلندکردن ناخن هایش به زمانی بازمی گردد که او در مدرسه تحصیل می کرده و یک بار به خاطر اینکه یکی از بچه های کلاس، ناخن معلم را می شکند، معلم کل کلاس را تنبیه می کند.

وقتی شاگردان اعتراض می کنند که چرا همه برای شکستن یک ناخن باید تنبیه شوند، معلم می گوید: «شما هیچ وقت نمی فهمید کار او چقدر بد بود چون هیچ وقت نمی فهمید بلند نگه داشتن یک ناخن چقدر سخت است».

استدلال معلم باعث می شود چیلال ۱۶ ساله وارد چالش بلندکردن ناخن شود و برای رد حرف معلمش تصمیم بگیرد دیگر ناخن های دست چپش را کوتاه نکند؛ لجبازی ای که ۶۲ سال با وجود سختی ها ادامه پیدا می کند.

ناخن های 62 ساله

او در این مدت به خاطر ناخن هایش نتوانسته موقعیت شغلی باب میلش را به دست آورد و همیشه با سرزنش دیگران مواجه می شود اما حاضر نمی شود ناخنش را کوتاه کند.

رکورد گینس طویل‌ترین باگت جهان

رونمایی از درازترین باگت دنیا +(تصاویر)

طویل‌ترین باگت دنیا امروز در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ در رو در نزدیکی میلان پخته و به نمایش گذاشته شد.

شصت نانوای فرانسوی و ایتالیایی حدود هفت ساعت وقت صرف کردند و این باگت ۱۲۲ متری را پختند. نماینده گینس نیز ثبت رکورد جدید جهانی را تایید کرد.

رکورد قبلی متعلق به یک سوپرمارکت مارکت زنجیره‌ای فرانسوی بود که باگتی به طول ۱۱۱ متر پخته بود.

رونمایی از درازترین باگت دنیا +(تصاویر)

رکورد گینس طویل‌ترین باگت جهان

عجیب‌ترین رکوردهای گینس

دیروز در تفلیس پایتخت گرجستان یک مرد ۳۷ ساله برای ثبت رکورد در کتاب گینس جان خود را به خطر انداخت و زیر چرخ های ماشین خوابید؛ البته کار این مرد تازگی نداشت چون خیلی ها پیش از او نیز برای گینسی شدن دست به مخاطره زده بودند.

به گزارش فرادید، مرد ۳۷ ساله گرجستانی “نوریک یاجیان” برای ثبت نام خود در کتاب گینس و به دست آوردن جایزه نقدی آن زیر ماشین خوابید و دست، کمر و پاهای خود را زیر چرخ های ماشین قرار داد. پیش از این مرد گرجستانی هم افراد بسیار که علاقمند به ثبت رکورد جهانی در کتاب گینس بودند کارهای عجیب و غریب و گاه خطرناک انجام داده اند.

مردی که موهای گوشش را برای سال ها کوتاه نکرد یا کسی که تلاش کرد بیشرین تعداد نی پلاستیکی را در دهانش جای دهد یا زنی که ناخن هایش به اندازه ای بلند نگه داشت که زندگی برایش سخت شده بود عجیب ترین علاقمندان رکورد زنی هستند که البته در میان رکوردداران گینس موارد معمولی به حساب می آیند. در زیر شماری از عجیب ترین رکوردها را می بینید.

رکوردهای گینس

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

“باچپایی” مرد هندی رکورددار بلندترین موهای گوش با ۱۳ سانتی متر

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

فرانسیسکو دومینگو ژاکیوم ۲۰ ساله اهل آنگولا توانست در مسابقه پهن ترین دهان جهان در رم با گذاشتن یک قوطی کوکا کولا در دهان خود با ۱۷ سانتی متر پهنا رکورد پهن ترین دهان جهان را بشکند.

در مسابقه برگزار شده در رم همه با استفاده از فنجان قهوه ، بطری آب جو و چیزهای دیگر سعی کردن عنوان پهن ترین دهان جهان را از آن خود کنند ولی هیچکس نتوانست مانند فرانسیسکو که از نظر هیبت مانند یک فک آنگولایی می باشد یک بطری کوکا کولا را در دهان خود جای دهد.

رکوردهای گینس

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

کوچکترین اتومبیل جهان

تنها ۱۰۴٫۱۴ سانتی متر بلندا،۱۲۹٫۵۴ سانتی متر طول و ۶۶٫۴ سانتی متر پهنای آن می باشد.

این اتومبیل کوچک را مخترع بریتانیایی پری واتکینز ( Perry Watkins ) ساخته است که در کتاب گینس به عنوان کوچک ترین اتومبیل جهان درج شد.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

دانشجویان دانشگاه آلبرتادر کانادا توانستند بار دیگر رکورد بزرگترین بازی وسطی جهان را بشکنند.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

فن ویپنگ از چین،۱۰۲ کاسه را در یک برنامه تلویزیونی به نام در میلان ایتالیا با یک انگشت در یک دقیقه در ۱۱ آوریل ۲۰۰۹ شکست و این رکورد را از آن خود کرد.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

ملوین بوث دارنده درازترین ناخن های انگشت یک جفت دست بود.هنگامی که در ۳۰ می ۲۰۰۹ ناخن های وی در شهر تروی ایالت میشیگان آمریکا اندازه گیری شد،درازای آنها ۹ متر و ۵۸ سانتی متر بود.

بزرگترین زبان جهان از رکوردهای گینس عجیب

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

شانل تیپر دختر دانش آموز اهل کالیفرنیای آمریکا، با زبانی به درازای ۹٫۷۵ سانتی متر دارای درازترین زبان در جهان می باشد.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

سنگین‌ترین موتورسیکلت جهان از رکوردهای گینس

هازر بایک اشمید نام دارد که به دست تیلو و ولفرد نیبل از آلمان ساخته شد و هنگامی که در ۲۳ نوامبر ۲۰۰۷ وزن شد،۴٫۷۴۹ تن بود.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

بزرگترین شاخ گاو در جهان و از عجیب ترین رکوردهای گینس

با محیط ۹۵٫۲۵ سانتی متر متعلق به یک گاو واتوسی آفریقایی به نام لارچ بود که توسط جینیس ولف آمریکایی در گاسویل ایالت آرکانزاس نگهداری می شد.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

بزرگترین تفنگ گلوله زنی جهان

که کار هم می کند دارای ۱۰٫۱۸ متر دراز می باشد که متعلق به آقای جیمز ای دی کین می باشد.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

دختر تایلندی سوپاترا ساسوفان با توجه به روش اندازه گیری برای هیرسوتیسم در ۴ مارچ سال ۲۰۱۰ در یک برنامه رکورد در ایتالیا پر مو ترین نوجوان جهان شد.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

تونی جمیجنانی توانست ۵۰۰ گرم خمیر پیتزار را به مدت دو دقیقه بچرخاند.پهنای این خمیر ۸۳ سانتی متر اندازه گیری شد.

وی این کار را در مرکز خرید آمریکا در مینیاپولیس، مینه سوتا در خلال یک فیلم برداری رکوردهای جهانی گینس برای کانال جهانی خوراک در ۲۰ آپریل ۲۰۰۶ انجام داد.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

جین سونگائو مرد چینی در ۳ ژانویه ۲۰۱۱ در هون‏آن با ۲ ساعت ماندن در یخ توانست رکورد طولانی‏ ترین حمام یخ را بشکند.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

رامجیت راگهو یک پیرمرد ۹۴ ساله هندی که با همسر ۵۹ ساله خود در شهر از ایالت هاریانا زندگی می کند،با به دنیا آمدن نوزاد پسر خود،پیرترین پدر دنیا می باشد. رکوردهای گینس

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس“رام سینگ” با سبیل های ۴ متری دارنده بلندترین سبیل های جهان و از رکوردهای گینس عجیب است

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

“کیم گودمن” زنی که می تواند چشمانش را بیش از هرکسی از حدقه بیرون بزند.

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

“کریستینا والتون” زن امریکایی ساکن “نوادا” صاحب رکورد بلندترین ناخن های دو دست در میان زنان

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

“وانگ ویبو” دارنده رکورد حفظ تعادل بر روی چهار انگشت

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

“هاربور” رکورددار بلندترین گوش در میان سگ ها با ۳۱ سانتی متر

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

رکورد دار سنگین ترین تخم یک پرنده در مزرعه “کریستینا سالین” در سوئد با ۲.۵ کیلوگرم وزن

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

“زیوز” دارنده رکورد بلندترین پاهای یک سگ با ۱.۱۸ متر از عجیب ترین رکوردهای گینس

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

“پاگی” دارنده درازترین زبان در میان سگ ها با ۱۱ سانتی متر

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

برادران “کومار مهر” هندی سازنده بزرگترین ریموت کنترل جهان

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

رکوردار بلندترین مار پیوتن دیده شده در “میسوری” امریکا با ۷.۶۷ متر طول

تصاویر/ عجیب ترین رکوردداران گینس

“نوریک یاجیان” مرد ۳۷ ساله گرجستانی که با خوابیدن زیر ماشین موفق به ثبت رکورد تازه شد.

سنگین‌ترین دوچرخه جهان و رکوردهای گینس باحال

 

فرانک دواز ۴۹ سال سن دارد، او به مدت سه ماه روی طرح و ساخت دوچرخه‌اش کار کرد تا سرانجام توانست از سنگین‌ترین دوچرخه جهان رونمایی کند.

فرانک از چرخ‌های یک کودپخش‌کن قراضه استفاده کرده و برای مابقی اجزای دوچرخه‌اش در حدود چهار هزار و هفتصد دلار خرج کرده است.

heaviest-bicycle-600x337

سنگین ترین دوچرخه جهان در آلمان

فرانک و همسرش آسترید از این اختراع حال خوبی دارند و آسترید می‌گوید از اینکه می‌بیند تلاش‌های همسرش نتیجه داده، خیلی خوشحال است و حالا می‌توانند رکورد قبلی این سازه را بشکنند.

رکورد این دوچرخه مربوط به جف پیترس از بلژیک بود که دوچرخه‌ای با وزن ۸۶۰ کیلوگرم ساخته بود، اما دوچرخه فرانک بیش‌تر از یک تُن وزن دارد و با اینکه روند ثبت رسمی در کتاب گینس کمی طول می‌کشد، اما فرانک خوشحال و راضی است و می‌گوید حالا که به نتیجه رسیده، می‌تواند این زمان را تحمل کند!

فرانک چند روز قبل دوچرخه‌اش را جلوی چشمان پنج هزار نفر به حرکت درآورد تا نشان دهد با آن می‌توان حرکت هم کرد، البته سرعت دوچرخه‌اش تنها ۵ کیلومتر بر ساعت است که با توجه به جثه بزرگی دارد، معقولانه به نظر می‌رسد.

heaviest-bicycle2-600x332

رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر