رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

عجیب ترین رکوردهای کتاب گینس

رکوردهای گینس : تلاش برای عبور از محدودیت ها یکی از ویژگی های ما انسان هاست . فرقی نمی کند این تلاش ، برای کسب مدال المپیک باشد یا انجام یک چالش شخصی در حیات خانه .هر سال در کتاب گینس ، رکوردهای جدیدی ثبت می شود .در این لیست سعی نکرده ایم که فقط بلندترین ، کوتاه ترین ، بزرگترین و … رکوردهای این کتاب را جمع آوری کنیم ، بلکه سعی ما این بوده که رکوردهای این لیست ، عجیب ترین رکوردهای کتاب گینس باشند .

در این مطلب ۲۰ مورد از عجیب ترین رکوردهای گینس را با هم بررسی می کنیم .

stretchyskin large 1200x520 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

رکوردهای گینس


بزرگ ترین همبرگر قابل خرید جهان !

hamburger رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویراین ساندویچ با وزنی نزدیک ۷۵ کیلوگرم ، بزرگ ترین ساندویچ قابل خرید در جهان است .

با پرداخت مبلغ ۴۰۰ دلار می توانید این ساندویچ را در یکی از رستوران های میشیگان خرید کرده و میل کنید !


بزرگ ترین کفش جهان !

shoe رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویراین کفش با ارتفاع ۱.۸۳ متر و طول ۵.۵ متر در ترکیه ، رکورد بزرگ ترین کفش جهان را در اختیار دارد .

بیش از ۳۰ نفر در فضای چرمی داخل این کفش جا می شوند .

رکوردهای گینس عجیب


بیشترین تعداد نی در دهان !

straws رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویردر سال ۲۰۰۹ ، سیمون المور آلمانی ، با قرار دادن ۴۰۰ نی در دهان خود برای مدت ۱۰ ثانیه توانست رکورد بیشترین تعداد نی در دهان را به نام خود ثبت کرد .


بیشترین تعداد قاشق روی صورت !

spoons رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرآرون کایسی از کانادا ، توانسته است به صورت همزمان ۱۷ قاشق را روی صورت خود نگه دارد !


درازترین بینی جهان !

nose رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویردرازترین بینی جهان ، متعلق به مهمت اوزیورک از ترکیه با طول ۸.۸ سانتی متر است .

این شخص توانست در یک برنامه تلویزیونی در سال ۲۰۱۰ این رکورد را به نام خود ثبت کند !

رکورد گینس


بزرگترین کلکسیون کرک ناف !

navelfluff رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویریک فرد استرالیایی اخیرا توانست رکورد بزرگ ترین کلکسیون کرک ناف را به نام خود ثبت کند ، این فرد کرک ناف خود را از ۲۶ سال پیش جمع آوری کرده است .

وزن این کلکسیون حال به هم زن ، ۲۲.۱ گرم است !


شکستن بیشترین بلوک سیمانی با یک تخم مرغ خام در دست !

concrete رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرجو الکساندر از آلمان ، توانست ۲۴ بلوک سیمانی را در حالی که یک تخم مرغ خام در دستش بود ، بشکند .

وی این کار را با آرنج خود انجام داد !

رکوردهای گینس

بیشترین زمان چت کردن !

textmessage رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرنورمن پرز از کالیفورنیا با ۹۶ ساعت (۴ روز) چت کردن مداوم ، نام خود را برای این رکورد ثبت کرده است .

بر اساس قانون گینس ، پرز هر یک ساعت اجازه داشته است که ۵ دقیقه استراحت کند ! کار سختی نیست ، یک جوان ایرانی می تواند دو برابر این زمان را ثبت کند ، این گوی و این میدان !


بیشترین تعداد حلزون روی صورت !

snails رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویردر سال ۲۰۰۷ فین کهلر ، توانست با قرار دادن ۴۷ حلزون به صورت همزمان روی صورت خود ، رکورد قبلی خود یعنی ۳۶ حلزون روی صورتش را بشکند !


گران ترین بیمه مو !

insuredhair رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرتروی پولامالو ، بازیکن یکی از تیم های رگبی آمریکا ، اخیران موهای خود را با قیمت باورنکردنی ۱ میلیون دلار بیمه کرده است !


طولانی ترین زمان زنده به گور شدن !

buriedalive رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرزدنک زاهرادکا اهل جمهوری چک ، ۱۰ روز تمام را بدون آب و غذا درون تابوتی زیر خاک زنده مانده است .

تنها یک لوله برای رساندن هوا از سطح زمین به درون تابوت متصل بوده است .

فرد قبلی دارنده رکورد تواسنته بود ۴ روز را زیر خاک دوام بیاورد .

معرفی رکوردهای گینس


متعجب ترین چشم های دنیا !

eyepop رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرکیم گودمن در یک برنامه تلویزیونی توانسته است چشم های خود را ۱.۱ سانتی متر از حدقه خارج کند .


بیشترین فاصله پرتاب شیر با چشم !

milksquirt رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر۱ سپتامبر ۲۰۰۴ ، در یکی از هتل های ترکیه ، ایلکر یلماز توانست با استفاده از چشم خود ، شیر را تا فاصله نزدیک ۳ متر پرتاب کند .


سنگین ترین وزن کشیده شده با کاسه چشم !

eyesockets رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویریک فرد استرالیایی ، در سال ۲۰۰۹ توانست در یک برنامه زنده تلویزیونی ، وزنه ۴۱۱ کیلویی را با کاسه چشم خود بکشد !

رکوردهای گینس


بلندترین ریش جهان !

longestbeard رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویردر سال ۲۰۰۸ یک فرد کانادایی ، با ریشی به اندازه ۲.۳۳ متر توانست نام خود را به عنوان دارنده بلندترین ریش جهان ثبت کند !


سریع ترین دونده ۱۰۰ متر به صورت چهار دست و پا !

allfours رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرکنیچی اتو سریع ترین دونده جهان به صورت چهار دست و پاست ، در سال ۲۰۰۸ او توانست مسافت صد متر را در ۱۸.۸۵ ثانیه طی کند !


بیشترین زمان سپری شده در ارتباط مستقیم با یخ !

ice رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرویم هاف هلندی که لقب مرد یخی را به دلیل توانایی خارق العاده خود در تحمل سرما ، به دوش می کشد ، در سال ۲۰۰۹ توانست مدت یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۲۲ ثانیه ، بدن خود را در تماس مستقیم با یخ قرار داده و این رکورد را به نام خود ثبت کند .

جالب ترین رکوردهای گینس


کشسان ترین پوست !

stretchyskin رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویرگری ترنر اهل انگلستان ، به دلیل مبتلا بودن به بیماری نادر سندروم اهلرز-دانلوس ، قادر است پوست خود را بیش از ۱۵ سانتی متر بکشد !

حتما بخوانید :  مسابقه کشتی عجیب با بدن های روغنی در ترکیه + تصاویر و حاشیه ها

بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان !

tshirts رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویردر آپریل ۲۰۰۴ ، جیم وندیک توانست ۲۲۷ تیشرت را روی هم پوشیده و رکورد بیشترین تیشرت پوشیده شده به صورت همزمان را با موقیت به نام خود ثبت کند !

رکوردهای گینس ثبت شده


بلندترین ناخن های جهان !

fingernails رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویراین یکی از آن رکوردهایی است که برای ثبت ان باید چند دهه صبر کرد ، اما ملوین بوث و لی ردموند فداکاری کرده و این رکورد را به نام خود ثبت کردند .

طول ناخن های هر دو دست این افراد روی هم به ترتیب ۹.۰۵ و ۸.۶۵ متر است .

ناخن‌های ۶۲ ساله مرد هندی

مرد ۷۸ ساله‌ای که از سر لجبازی با معلم از ۱۶ سالگی ناخن‌هایش را کوتاه نکرده است، تصمیم دارد آنها را به موزه اهدا کند!

به گزارش فراردید، شریدهار چیلال مرد ۷۸ ساله هندی که با داشتن بلندترین ناخن های جهان نامش در گینس به ثبت رسید، اعلام کرده است که بلندترین ناخن های جهان را به موزه اهدا می کند.

این مرد که الان ناخن هایش از دو متر فراتر رفته است، از سن ۱۶ سالگی یعنی سال ۱۹۵۲ ناخن های دست چپش را کوتاه نمی کند. او گرچه توانست نام خود را در گینس به ثبت برساند اما در طول چند دهه از کسب شغل و موقعیت مناسب به خاطر ناخن هایش بازمانده است.

آنطور که شریدهار به دیلی میل گفته است، ماجرای بلندکردن ناخن هایش به زمانی بازمی گردد که او در مدرسه تحصیل می کرده و یک بار به خاطر اینکه یکی از بچه های کلاس، ناخن معلم را می شکند، معلم کل کلاس را تنبیه می کند.

وقتی شاگردان اعتراض می کنند که چرا همه برای شکستن یک ناخن باید تنبیه شوند، معلم می گوید: «شما هیچ وقت نمی فهمید کار او چقدر بد بود چون هیچ وقت نمی فهمید بلند نگه داشتن یک ناخن چقدر سخت است».

استدلال معلم باعث می شود چیلال ۱۶ ساله وارد چالش بلندکردن ناخن شود و برای رد حرف معلمش تصمیم بگیرد دیگر ناخن های دست چپش را کوتاه نکند؛ لجبازی ای که ۶۲ سال با وجود سختی ها ادامه پیدا می کند.

635794863263059665 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

او در این مدت به خاطر ناخن هایش نتوانسته موقعیت شغلی باب میلش را به دست آورد و همیشه با سرزنش دیگران مواجه می شود اما حاضر نمی شود ناخنش را کوتاه کند.

رکورد گینس طویل‌ترین باگت جهان

230633 206 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

طویل‌ترین باگت دنیا امروز در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ در رو در نزدیکی میلان پخته و به نمایش گذاشته شد.

شصت نانوای فرانسوی و ایتالیایی حدود هفت ساعت وقت صرف کردند و این باگت ۱۲۲ متری را پختند. نماینده گینس نیز ثبت رکورد جدید جهانی را تایید کرد.

رکورد قبلی متعلق به یک سوپرمارکت مارکت زنجیره‌ای فرانسوی بود که باگتی به طول ۱۱۱ متر پخته بود.

230634 635 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

رکورد گینس طویل‌ترین باگت جهان

عجیب‌ترین رکوردهای گینس

دیروز در تفلیس پایتخت گرجستان یک مرد ۳۷ ساله برای ثبت رکورد در کتاب گینس جان خود را به خطر انداخت و زیر چرخ های ماشین خوابید؛ البته کار این مرد تازگی نداشت چون خیلی ها پیش از او نیز برای گینسی شدن دست به مخاطره زده بودند.

به گزارش فرادید، مرد ۳۷ ساله گرجستانی “نوریک یاجیان” برای ثبت نام خود در کتاب گینس و به دست آوردن جایزه نقدی آن زیر ماشین خوابید و دست، کمر و پاهای خود را زیر چرخ های ماشین قرار داد. پیش از این مرد گرجستانی هم افراد بسیار که علاقمند به ثبت رکورد جهانی در کتاب گینس بودند کارهای عجیب و غریب و گاه خطرناک انجام داده اند.

مردی که موهای گوشش را برای سال ها کوتاه نکرد یا کسی که تلاش کرد بیشرین تعداد نی پلاستیکی را در دهانش جای دهد یا زنی که ناخن هایش به اندازه ای بلند نگه داشت که زندگی برایش سخت شده بود عجیب ترین علاقمندان رکورد زنی هستند که البته در میان رکوردداران گینس موارد معمولی به حساب می آیند. در زیر شماری از عجیب ترین رکوردها را می بینید.

رکوردهای گینس

43011 792 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

“باچپایی” مرد هندی رکورددار بلندترین موهای گوش با ۱۳ سانتی متر

43012 468 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

فرانسیسکو دومینگو ژاکیوم ۲۰ ساله اهل آنگولا توانست در مسابقه پهن ترین دهان جهان در رم با گذاشتن یک قوطی کوکا کولا در دهان خود با ۱۷ سانتی متر پهنا رکورد پهن ترین دهان جهان را بشکند.

در مسابقه برگزار شده در رم همه با استفاده از فنجان قهوه ، بطری آب جو و چیزهای دیگر سعی کردن عنوان پهن ترین دهان جهان را از آن خود کنند ولی هیچکس نتوانست مانند فرانسیسکو که از نظر هیبت مانند یک فک آنگولایی می باشد یک بطری کوکا کولا را در دهان خود جای دهد.

رکوردهای گینس

43013 733 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

کوچکترین اتومبیل جهان

تنها ۱۰۴٫۱۴ سانتی متر بلندا،۱۲۹٫۵۴ سانتی متر طول و ۶۶٫۴ سانتی متر پهنای آن می باشد.

این اتومبیل کوچک را مخترع بریتانیایی پری واتکینز ( Perry Watkins ) ساخته است که در کتاب گینس به عنوان کوچک ترین اتومبیل جهان درج شد.

43014 913 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

دانشجویان دانشگاه آلبرتادر کانادا توانستند بار دیگر رکورد بزرگترین بازی وسطی جهان را بشکنند.

43015 244 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

فن ویپنگ از چین،۱۰۲ کاسه را در یک برنامه تلویزیونی به نام در میلان ایتالیا با یک انگشت در یک دقیقه در ۱۱ آوریل ۲۰۰۹ شکست و این رکورد را از آن خود کرد.

حتما بخوانید :  دختر ترامپ قبل از عمل و بعد از عمل زیبایی ( عکس از تغییر شگفت انگیز )

43016 829 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

ملوین بوث دارنده درازترین ناخن های انگشت یک جفت دست بود.هنگامی که در ۳۰ می ۲۰۰۹ ناخن های وی در شهر تروی ایالت میشیگان آمریکا اندازه گیری شد،درازای آنها ۹ متر و ۵۸ سانتی متر بود.

بزرگترین زبان جهان از رکوردهای گینس عجیب

43017 807 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

شانل تیپر دختر دانش آموز اهل کالیفرنیای آمریکا، با زبانی به درازای ۹٫۷۵ سانتی متر دارای درازترین زبان در جهان می باشد.

43018 636 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

سنگین‌ترین موتورسیکلت جهان از رکوردهای گینس

هازر بایک اشمید نام دارد که به دست تیلو و ولفرد نیبل از آلمان ساخته شد و هنگامی که در ۲۳ نوامبر ۲۰۰۷ وزن شد،۴٫۷۴۹ تن بود.

43019 534 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

بزرگترین شاخ گاو در جهان و از عجیب ترین رکوردهای گینس

با محیط ۹۵٫۲۵ سانتی متر متعلق به یک گاو واتوسی آفریقایی به نام لارچ بود که توسط جینیس ولف آمریکایی در گاسویل ایالت آرکانزاس نگهداری می شد.

43020 292 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

بزرگترین تفنگ گلوله زنی جهان

که کار هم می کند دارای ۱۰٫۱۸ متر دراز می باشد که متعلق به آقای جیمز ای دی کین می باشد.

43021 991 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

دختر تایلندی سوپاترا ساسوفان با توجه به روش اندازه گیری برای هیرسوتیسم در ۴ مارچ سال ۲۰۱۰ در یک برنامه رکورد در ایتالیا پر مو ترین نوجوان جهان شد.

43022 871 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

تونی جمیجنانی توانست ۵۰۰ گرم خمیر پیتزار را به مدت دو دقیقه بچرخاند.پهنای این خمیر ۸۳ سانتی متر اندازه گیری شد.

وی این کار را در مرکز خرید آمریکا در مینیاپولیس، مینه سوتا در خلال یک فیلم برداری رکوردهای جهانی گینس برای کانال جهانی خوراک در ۲۰ آپریل ۲۰۰۶ انجام داد.

43024 594 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

جین سونگائو مرد چینی در ۳ ژانویه ۲۰۱۱ در هون‏آن با ۲ ساعت ماندن در یخ توانست رکورد طولانی‏ ترین حمام یخ را بشکند.

43025 714 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

رامجیت راگهو یک پیرمرد ۹۴ ساله هندی که با همسر ۵۹ ساله خود در شهر از ایالت هاریانا زندگی می کند،با به دنیا آمدن نوزاد پسر خود،پیرترین پدر دنیا می باشد. رکوردهای گینس

43026 462 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر“رام سینگ” با سبیل های ۴ متری دارنده بلندترین سبیل های جهان و از رکوردهای گینس عجیب است

43027 215 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

“کیم گودمن” زنی که می تواند چشمانش را بیش از هرکسی از حدقه بیرون بزند.

43029 606 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

“کریستینا والتون” زن امریکایی ساکن “نوادا” صاحب رکورد بلندترین ناخن های دو دست در میان زنان

43030 852 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

“وانگ ویبو” دارنده رکورد حفظ تعادل بر روی چهار انگشت

43031 479 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

“هاربور” رکورددار بلندترین گوش در میان سگ ها با ۳۱ سانتی متر

43032 183 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

رکورد دار سنگین ترین تخم یک پرنده در مزرعه “کریستینا سالین” در سوئد با ۲.۵ کیلوگرم وزن

43033 348 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

“زیوز” دارنده رکورد بلندترین پاهای یک سگ با ۱.۱۸ متر از عجیب ترین رکوردهای گینس

43035 815 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

“پاگی” دارنده درازترین زبان در میان سگ ها با ۱۱ سانتی متر

43036 793 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

برادران “کومار مهر” هندی سازنده بزرگترین ریموت کنترل جهان

43039 447 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

رکوردار بلندترین مار پیوتن دیده شده در “میسوری” امریکا با ۷.۶۷ متر طول

43040 333 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

“نوریک یاجیان” مرد ۳۷ ساله گرجستانی که با خوابیدن زیر ماشین موفق به ثبت رکورد تازه شد.

سنگین‌ترین دوچرخه جهان و رکوردهای گینس باحال

 

فرانک دواز ۴۹ سال سن دارد، او به مدت سه ماه روی طرح و ساخت دوچرخه‌اش کار کرد تا سرانجام توانست از سنگین‌ترین دوچرخه جهان رونمایی کند.

فرانک از چرخ‌های یک کودپخش‌کن قراضه استفاده کرده و برای مابقی اجزای دوچرخه‌اش در حدود چهار هزار و هفتصد دلار خرج کرده است.

heaviest bicycle 600x337 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

سنگین ترین دوچرخه جهان در آلمان

فرانک و همسرش آسترید از این اختراع حال خوبی دارند و آسترید می‌گوید از اینکه می‌بیند تلاش‌های همسرش نتیجه داده، خیلی خوشحال است و حالا می‌توانند رکورد قبلی این سازه را بشکنند.

رکورد این دوچرخه مربوط به جف پیترس از بلژیک بود که دوچرخه‌ای با وزن ۸۶۰ کیلوگرم ساخته بود، اما دوچرخه فرانک بیش‌تر از یک تُن وزن دارد و با اینکه روند ثبت رسمی در کتاب گینس کمی طول می‌کشد، اما فرانک خوشحال و راضی است و می‌گوید حالا که به نتیجه رسیده، می‌تواند این زمان را تحمل کند!

فرانک چند روز قبل دوچرخه‌اش را جلوی چشمان پنج هزار نفر به حرکت درآورد تا نشان دهد با آن می‌توان حرکت هم کرد، البته سرعت دوچرخه‌اش تنها ۵ کیلومتر بر ساعت است که با توجه به جثه بزرگی دارد، معقولانه به نظر می‌رسد.

heaviest bicycle2 600x332 رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر

رکوردهای گینس که شما با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد + تصاویر