ریزش ساختمان در خیابان گیشا + جزئیات و دلیل حادثه ریزش ساختمان چهار طبقه در خیابان گیشا

ریزش ساختمان در خیابان گیشا

ریزش بخشی از ساختمان چهار طبقه ساختمان اداری خیابان گیشا به علت گودبرداری غیر اصولی

سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفت و گو با ميزان: ۴۰ نفر در ساختمان که محیطی آموزشی بود حضور داشتند

سیدجلال ملکی در این باره گفت: در ساعت ۹:۴۷ امروز سه شنبه حادثه ریزش ساختمان قدیمی درخیابان ۳۶ گیشا به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن، ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ۳ ایستگاه را به محل حادثه اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل اظهار کرد: محل حادثه یک ساختمان ۴ طبقه قدیمی با کاربری اداری بود که در آن آموزشگاه موسیقی، گالری و… قرار داشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اضافه کرد: پس از حضور آتش‌نشانان مشاهده شد که در مجاورت این ساختمان و در ضلع شرقی آن قطعه زمینی به مساحت تقریبی ۲۵۰ متر مربع قرار گرفته که در آن گودبرداری انجام شده و ساختمان نیز از همین قسمت دچار ریزش شده است.

ملکی با اشاره به عملیات آتش‌نشانان افزود: هنگام وقوع حادثه حدود ۴۰ نفر در ساختمان وجود داشتند که حدود ۲۰ نفرشان را عوامل آتش‌نشانی خارج کرده و به محل امن انتقال دادند، همچنین ۲۰ نفر باقیمانده نیز از محل ریزش آوار خودشان خارج شده بودند.

حتما بخوانید :  شب قدر عامل نجات مردم در حادثه آتش سوزی برج لندن + تصاویر و حاشیه ها

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه گفته می‌شود که یک نفر در زیر آوار است، به ایسنا گفت: در حال حاضر جست‌وجوها برای یافتن این فرد در زیر آوار وجود دارد، اما تاکنون امدادگران به این فرد نرسیده‌اند.

ملکی در پاسخ به این سوال که آیا گودبرداری به غیر شکل اصولی انجام شده یا خیر اظهار کرد: این موضوع باید بررسی شود اما براساس شواهد موجود اثری از شمع‌بندی در دیواره‌های این ساختمان دیده نمی‌شود.

حسن عباسی، سخنگوی اورژانس تهران نیز دراین‌باره به ایسنا گفت: پس از وقوع این حادثه دو دستگاه آمبولانس به محل اعزام شده و تاکنون زنی ۳۵ ساله از زیر آوار خارج شده است که به بیمارستان منتقل شده است.

عکس های ریزش ساختمان در گیشا

Image result for ‫ریزش ساختمان‬‎

نجات ۴۰ تن از ریزش ساختمان ۴ طبقه در گیشا

ریزش ساختمان در گیشا

 


حتما بخوانید :  وسایل و اسیاء باقیمانده از حادثه پلاسکو + تصاویر