زنان جنگجو که با داعش مبارزه می کنند + تصاویر زنان کرد

تصاویر زنانی که با داعش می‌ جنگند

زنان جنگجو : همین که داشتم از زنان مبارز با داعش عکاسی می‌کردم، این احساس به من دست داد که هنوز هم عدالتی در جهان وجود دارد؛ داعش در این چند سال کاملا بی‌رحمانه به زنان تجاوز و حتی کودکان را کشته است. اما دخترانی از همان ابتدا حضور داشتند که جلوی این گروه تروریستی ایستادگی کردند. این دختران برای من به منزله عدالت بین خیر و شر و یا بین نور و تاریکی هستند.

عکاسی از شجاعت این زنان در عین زیبایی‌شان برایم جذاب بود. این تصاویر نشان می‌دهند که هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد.

زنان جنگجوی کرد

زنان جنگجو دنیای خاص خودشان را دارند. آن‌ها در مقایسه با مبارزان جنس مخالفشان تمیزتر و سازماندهی شده‌تر عمل می‌کنند. این را حتی می‌توان از روی میدان نبرد و اقامتگاه‌هایشان متوجه شد. زنان و مردان در میدان جنگ در کنار یکدیگر می‌جنگند و هرزگاهی شاید بتوان آن‌ها را در حال شوخی با یکدیگر مشاهده کرد. البته مردان به شوخی به زنان می‌گویند که آن‌ها تک‌تیراندازهای خوبی نیستند اما این مسئله چندان باب میلشان نیست.

یکی از اهداف این زنان از شکست کامل داعش این است که انتقام تمام زنانی که داعش به آن‌ها تجاوز کرده را بگیرند. زن در جوامع کرد در مقایسه با جوامع عرب از نقش کلیدی‌تری برخوردار است.

حتما بخوانید :  دختران برده جنسی داعش بعد از آزادی جایزه گرفتند + تصاویر

تصاویر زنان جنگجو

روژین، 19 ساله، از اعضای نیروهای دموکراتیک سوریه

روژین، ۱۹ ساله، از اعضای نیروهای دموکراتیک سوریه

شیرین، 25 ساله، از اعضای یگان‌های مدافع زنان در فاصله 40 کیلومتری از نیروهای داعش

شیرین، ۲۵ ساله، از اعضای یگان‌های مدافع زنان در فاصله ۴۰ کیلومتری از نیروهای داعش

یکی نیروی زن داعشی در 50 کیلومتری شمال رقه

یکی نیروی زن داعشی در ۵۰ کیلومتری شمال رقه
منبع : فرادید