ساحل مخفی ماریتا در مکزیک ( ساحل زیبا و شگفت انگیز ) + عکس

ساحل مخفی جزیره ماریتا – مکزیک

ساحل مخفی : یكی از جاذبه های عجیب و جالب طبیعی است كه كمتر كسی از آن اطلاع دارد. این ساحل كه تقریبا ده ها متر دور تر از ساحل اصلی قرار گرفته یك مكان دنج برای تفریح به شمار می آید.

مجمع الجزایر ماریتا آیلندز در پورتو والارتا مکزیک قرار دارد و قرن‌ها پیش به واسطه فعالیت‌های آتشفشانی این ساحل جالب و دیدنی شکل گرفته است و بصورت ساحلی سقف دار و مخفی می باشد.

دیواره های این ساحل بعنوان موج شکن عمل می کنند.درون چاله ای قرار گرفته وبر روی سطح زمین قرار ندارد.این ساحل مخفی با تونلی به دریا ارتباط پیدا می کندوبه اقیانوس آرام متصل می شودو گردشگران باید از این تونل شنا کنند و به داخل این ساحل بیایند.

تصاویر ساحل مخفی ماریتا

عکس های ساحل زیبای ماریتا

عکس ساحل مخفی ماریتا در مکزیک

البته لازم به ذکر است که عمق این تونل زیاد نیست که احتیاجی به وسایل مجهز شنا باشد.ت این جزیر ه خالی از سکنه است و گردشگران تنها با استفاده از قایق‌های مجاز می توانند شاهد شگفتی‌های طبیعی این منطقه باشند.

جالب است که بدانید ایرانیان مقیم قاره آمریکا و کانادا معمولا برای اینکه پول مازاد بر نیاز خود را صرف مالیات نکنند به تفریح در مکانهای جذاب مکزیک روی آورده اند. این ساحل یکی از این مکانهاست.

حتما بخوانید :  زیباترین تصاویر نشنال جئوگرافیک در سال 2016 با موضوع سفر

ساحل مخفی در جزیره زیبا

دولت مکزیک در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی با توجه به خالی از سکنه بودن ماریتا آیلندز از این منطقه برای انجام آزمایش‌ها و مانورهای نظامی استفاده می کرد. پس از سال‌ها پژوهش و تلاش‌های صورت گرفته در راستای حفاظت قانونی از این مجمع الجزایر، تیمی از دانشمندان به رهبری “ژاک کوستو”، مقام‌های مکزیکی را متقاعد کردند تا ماریتا آیلندز را یک منطقه حفاظت شده در برابر ماهیگیری، شکار و دیگر فعالیت‌های مخرب انسان اعلام کنند.


حتما بخوانید :  کشور کوچک ( 10 کشور بسیار کوچک در جهان که شما را شگفت زده می کند )