ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

تصاویر ساختمان پنتاگون

ساختمان پنتاگون : پنتاگون ستاد مرکزی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا بوده و در واقع یک ساختمان پنج ضلعی بسیار بزرگ است که بزرگ ترین ساختمان متعلق به یک اداره ی دولتی در سراسر جهان به شمار می آید. ساختمان پنتاگون که بیش از ۶ میلیون فوت مربع (۵۵۷٫۴۱۸ متر مربع) مساحت دارد در طی عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ صدمات شدیدی دید. قبل از حملات ۱۱ سپتامبر، این ساختمان عظیم بازسازی شده بود که همواره در رسانه های داخلی به آن پرداخته می شد. این سازه ی بسیار زیبا و فوق العاده به شکلی منحصر به فرد طراحی شده است. در ادامه قصد داریم به واقعیت های جالب و باور نکردنی در مورد ستاد مرکزی وزارت دفاع ایالات متحده اشاره کنیم. با ادامه ی متن همراه باشید.

pentagon washington dc w700 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

۱- دستشویی های مجزا برای سیاه پوستان و سفید پوستان

زمانی که ساختمان پنتاگون ساخته می شد طراحی ها طوری صورت گرفته بود که برای سیاه پوست ها و سفید پوست ها دستشویی های مجزایی ساخته شود زیرا در آن زمان نژاد پرستی در این کشور بیداد می کرد. در این سازه ی عظیم بیش از ۲۸۴ دستشویی وجود دارد.

۲- ۶۰ سال قبل از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر

World Trade Center Attack w700 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

عملیات ساخت ساختمان پنتاگون در ۱۱ سپتامبر سال ۱۹۴۱ و درست ۶۰ سال قبل از حملات ۱۱ سپتامبر آغاز گردید.

۳- دلیل پنج ضلعی بودن

170228 Axe Mak pentagon tease yhgisc w700 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

محلی که برای ساخت ساختمان پنتاگون اختصاص داده شده بود در واقع ۵ ضلع داشت و معماران به دلیل وجود جاده های اطراف این زمین چاره ای جز ساختن آن به صورت ۵ ضلعی نداشتند. روزولت بعد از دیدن طرح این ساختمان چنین گفته بود:” من این طرح را دوست دارم زیرا تاکنون چنین کاری انجام نشده است”.

۴- اتاق های سری

Robert Furman w700 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

در طول ساخت این ساختمان، چندین اتاق نیز برای ناظران در نظر گرفته شده بود. بعد از پایان مراحل ساخت این اتاق ها یکی از آن ها به همان شکل سابق باقی ماند و سروان رابرت فورمن آن را پیدا کرده و از آن استفاده نمود و بعد از اتمام ساخت ساختمان برای اقامت به این اتاقک می رفت و هزینه ای نیز پرداخت نمی کرد.

حتما بخوانید :  ربات انسان نما و عجیب در کره جنوبی افتتاح شد + تصاویر و فیلم

۵- سازه ای کاملاً بتنی

ساختمان پنتاگون طوری طراحی شده بود که زیاد بلند نباشد زیرا در آن دوره که مصادف با جنگ جهانی دوم بود فولاد به اندازه ی کافی وجود نداشت. در واقع این سازه کاملاً بتنی بوده و با استفاده از ۶۸۰٫۰۰۰ تن شن و ماسه ی رودخانه ی «پتومک» (Potomac) در شهر واشنگتن ساخته شده است. علاوه بر این به دلیل کمبود فولاد به جای بالاب رو آسانسور از پله های بتنی استفاده شده و بعدها تنها ۱۱ آسانسور در آن به کار رفت.

۶- بزرگ ترین سازمان دولتی در جهان

Pentagon1 696x392 w700 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده، بزرگ ترین سازمان اداری-دولتی در جهان است که در سراسر کشور فعالیت داشته و بیش از ۳ میلیون کارمند دارد که از آن ها می توان به ۱٫۳ میلیون نفر کارمند فعال و ۸۱۸٫۰۰۰ نفر نگهبان اشاره کرد.

۷- اتاق ملاقات فوق سری

Pentagon Hot Dog Stand 696x522 w700 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

در طول دوران جنگ سرد، اتحاد جماهیر شوروی بر این باور بود که جلسات فوق سری در اتاقی در مرکز ساختمان پنتاگون برگزار می شود به همین دلیل موشک های هسته ای خود را بر روی این ساختمان متمرکز کرده بود. در وسط حیاط ساختمان پنتاگون یک دکه ی ساندویچ فروشی قرار داشت که معمولاً کارکنان وزارت دفاع ایالات متحده برای صرف ناهار به آن جا مراجعه می کردند و به همین دلیل این دکه را «کافه ی مرکز انفجار هسته ای» (Cafe Ground Zero) نامگذاری کرده بودند.

۸- دو برابر بزرگ تر از ساختمان «امپایر استیت»

Empire State Building New York w700 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

ساختمان پنتاگون در واقع دو برابر ساختمان «امپایر استیت» (Empire State Building) فضای کاری دارد و در کل فضای داخلی و قابل استفاده ی آن ۵٫۱۰۰٫۰۰۰ فوت مربع (۴۷۳٫۸۰۶)متر مربع برآورد شده است.

حتما بخوانید :  رستوران عجیب با جدیدترین گارسون جهان + عکس های رستوران

۹- ناظر ساختمان پنتاگون

General Leslie R w700 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

سرگرد لزلی گرووز عملیات نظارت بر ساخت ساختمان پنتاگون را نیز مانند پروژه ی منهتن (عملیات ساخت اولین بمب اتمی در دوران جنگ جهانی دوم) بر عهده داشت. او همان کسی است که عملیات موفقیت آمیز ساخت اولین بمب اتمی را هدایت می کرد.

۱۰- هکر ۱۵ ساله

یک هکر ۱۵ ساله توانست کامپیوترهای ناسا را هک کند و به مدت ۲۱ روز آن ها را از کار بیندازد. وی بعدها کامپیوترهای پنتاگون را نیز هک نمود.

۱۱- حادثه ی ۱۱ سپتامبر

 ساختمان پنتاگون ( حقایق شگفت انگیز و عجیب در مورد پنتاگون )

در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، سومین هواپیمای ربوده شده خطوط هواپیمایی آمریکن ایرلانز (پرواز شماره ۷۷) به ضلع غربی ساختمان پنتاگون خورد که در جریان آن بیش از ۱۸۹ نفر (۵۹ مسافر و ۵ هواپیماربا و ۱۲۵ کارمند حاضر در ساختمان پنتاگون) کشته شدند.