ساخت شمع با میوه درخت کاج ( ایده جالب و جدید برای ساخت شمع )

روش درست کردن شمع با میوه درخت کاج

ساخت شمع با میوه درخت کاج : اگه دنبال یک هدیه یا یک تزئین متفاوت هستید پیشنهاد می کنم شمع با مخروط کاج درست کنید. درست کردن این شمع هم سرگرم کننده ست هم راحت و بی دردسر. چیز زیادی هم برای درست کردنش نیاز ندارید. استفاده از این شمع ها بیشتر برای داخل شومینه مناسبه.

روش درست کردن شمع با میوه درخت کاج

مواد لازم:

موم سویا

رنگ

مخروط کاج

کاغذ روغنی

طناب

شمع با میوه درخت کاج

موم ها را داخل ظرفی بریزید و آن را داخل قابلمه بزرگی که پر از آب کرده اید قرار دهید. سپس گاز را روشن کرده و موم ها را ذوب کنید. در این مرحله دائم موم ها را هم بزنید. مقدار موم بستگی به تعداد مخروط ها دارد.

شمع با میوه درخت کاج

رنگ را به موم اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا موم ها رنگ بگیرد.

شمع با میوه درخت کاج

در این مرحله رنگ را تست کنید. یک کاغذ روغنی بردارید و مقداری از موم را روی آن بریزید. صبر کنید خشک شود تا ببینید رنگ دلخواهتان هست یا نه.

اگر دوست دارید رنگ آن تیره تر باشد کمی دیگر رنگ به آن اضافه کنید. دوباره رنگ را تست کنید اگر رنگ دلخواهتان بود موم را از روی گاز بردارید.

شمع با میوه درخت کاج

طناب را از انتهای مخروط بپیچانید و همینطور از وسط مخروط رد کنید. انقدر طناب را بچرخانید تا به انتهای دیگر مخروط برسید. در آخر یک گره محکم بزنید و طناب را قیچی کنید. چند سانتیمتر از طناب برای روشن کردن باید اضافه روی مخروط بماند.

حتما بخوانید :  طراحی ابرو بادی لباس های جین + آموزش ابر و بادی کردن لباس های جین

شمع با میوه درخت کاج

مخروط ها را چند بار داخل موم رنگی گذاشته و بردارید تا کاملا موم روی آن را بپوشاند. قبل از این کار گاز را حتما خاموش کرده باشید. ضخامت موم روی مخروط ها سلیقه ای است.

شمع با مخروط کاج

مخروط ها را روی یک کاغذ روغنی قرار دهید تا خشک شود. خشک شدن مخروط ها حدود ۲۴ ساعت طول می کشد.شمع با مخروط کاج

در آخر فتیله شمع را روشن کنید و آن را داخل شومینه قرار دهید.


حتما بخوانید :  راهنمای گام به گام خرید جهیزیه برای زوج‌های جوان (بخش اول)