سردار آزمون ملی پوش ایرانی بهترین بازیکن جوان ۲۰۱۶ شد + عکس

سردار آزمون بهترین بازیکن جوان سال ۲۰۱۶ قاره آسیا

سردار آزمون که در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ در میان ملی پوشان ایران حضور داشت و موفق شد ۲ گل به ثمر برساند و یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی به شمار می آید.

Image result for ‫سردار آزمون‬‎

سردار آزمون ملی پوش ایرانی بهترین بازیکن جوان شد

سایت اوت ساید اوف دبوت سردار آزمون، ملی پوش ایرانی و ۲۱ ساله تیم روستوف روسیه را به عنوان برترین بازیکن جوان سال ۲۰۱۶ قاره آسیا برگزید و نام او را در ردیف دوم ۷ ستاره برتر جهان در سال جاری میلادی قرار داد. پیش از این کیتا، مهاجم ۲۱ ساله عنوان برترین بازیکن جوان سال ۲۰۱۶ قاره آفریقا انتخاب شده بود.

این سایت معتبر ورزشی ۶ بازیکن جوان دیگر را نیز در قاره های اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اقیانوسیه و همچنین برترین بازیکن جوان بخش بانوان را انتخاب خواهد کرد تا فهرست ۷ ستاره برتر جوان سال ۲۰۱۶ جهان تکمیل شود.
سایت اوت ساید اوف دبوت درباره دلیل انتخاب سردار آزمون نوشته است:سال ۲۰۱۶ میلادی برای پسر طلایی فوتبال ایران یک سال هیجان برانگیز بود. پس از دوره قرضی حضور در تیم روستوف و بقای این تیم در لیگ برتر روسیه سفر افسانه ای را آغاز کرد و جهان فوتبال را با کسب مقام دومی روستوف در این رقابت ها شگفت زده کرد.تیم روستوف برای اولین بار در تاریخ باشگاهی خود توانست به لیگ قهرمانان اروپا راه یابد.
Image result for ‫سردار آزمون‬‎

برترین بازیکن جوان قاره آسیا در سال ۲۰۱۶

این سایت انگلیسی در ادامه گزارش خود آورده است:بهترین نمایش های سردار آزمون در دیدارهای پایانی فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ میلادی لیگ برتر روسیه بود. این مهاجم ۲۱ ساله شش گل در شش بازی پایانی به ثمر رساند که باعث جهش او و ثبات تیم روستوف جهت صعود به لیگ قهرمانان اروپا شد. این سال افسانه ای یک آغاز بود و سردار آزمون و تیم روستوف سفرهای اروپایی خود را شروع کردند. به خوبی می دانستند که تکلیف آسانی را پیش رو ندارند. این تیم روسی ابتدا اندرلشت بلژیک را پیش از مصاف با آژاکس آمستردام پیش رو داشت. تیم روستوف با دو گل سردار آزمون در این مرحله توانست راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا شود.
سردار آزمون

برترین بازیکن جوان قاره آسیا در سال ۲۰۱۶

سردار آزمون

برترین بازیکن جوان قاره آسیا در سال ۲۰۱۶

سایت اوت ساید اوف دبوت با اشاره به تابستان رویایی آزمون در لیگ قهرمانان اروپا نوشت:مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به یاد ماندنی ترین سال فوتبال سردار آزمون و تاریخ باشگاه روستوف بود. روستوفی ها توانستند برابر بایرن مونیخ به عنوان قهرمان فوتبال باشگاهی آلمان سه امتیاز را با گلزنی سردار آزمون و نتیجه سه – دو به دست آورند. آزمون در دیدارهای تیم ملی ایران نیز به میدان رفت و چهار گل در ۷ بازی به ثمر رساند تا این تیم بتواند برای دومین بار متوالی شانس حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را پیدا کند.
در انتهای این گزارش آمده است:سردار آزمون به صورت بالینی پس از حضور در تیم سپاهان اصفهان انطباق خوبی با فوتبال اروپا پیدا کرده است. با تکیه بر اعتماد و اولین بازی های بین المللی خود به شهرت همگانی دست یافت و از این بابت خوشحال است.
سردار آزمون(زادهٔ ۱۱ دی ۱۳۷۳ در گنبد کاووس ) بازیکن فوتبال اهل ایران است. وی فرزند خلیل آزمون است. او در مسابقات فوتبال جام دوستی روسیه ۲۰۱۲ در ترکیب تیم ملی جوانان با به ثمر رساندن ۷ گل در ۶ بازی، به مقام آقای گلی این تورنمنت دست یافت. سردار آزمون در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین بازیکن جوان قاره آسیا انتخاب شد.

سردار آزمون بهترین بازیکن جوان سال ۲۰۱۶ قاره آسیا