سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

مقایسه شتاب صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان

سرعت صفر تا صد : شتاب خودروهای جهان از صفر تا صد که زیر ۵ ثانیه میباشند را مقایسه می کنیم که در انتها متوجه می‌شویم آنها در صدم ثانیه با هم رقابت می کنند. یکی از اعداد خوشگل در صنعت خودروسازی، شتاب صفر تا صد ماشین‌هاست. در این مقاله قصد داریم با پرشتاب ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷ آشنا شویم.

شاید ارزیابی دقیق شتاب خودروها کمی دشوار باشد؛ چرا که بعضی از شرکت‌هاي خودروسازی در اعلام رقم دقیق شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت محصولات خود اغراق می کنند. از سوی دیگر متغیرها و عوامل فراوانی میباشند که در آزمون شتاب عملی موثر میباشند و به همین علت هیچ استاندارد جهانی در این مورد وجود ندارد

و تنها راه برای فهمیدن این که کدام خودرو سریع‌تر از دیگری هست، آزمایش همزمان آن‌ها در کنار یکدیگر و در شرایط یکسان خواهد بود.در ادامه پرشتاب ترین خودروهای جهان در حال حاضر را معرفی می کنیم و گرچه تمامی اعداد و ارقام اعلام شده با استناد به شتاب اعلامی از سوی سازندگان ذکر شده هست.

آئودی آر ۸ وی ۱۰ پلاس ۲۰۱۶ «Audi R8 V10 Plus»

شتاب صفر تا صد: ۳.۲ ثانیه

آئودی آر ۸ وی ۱۰ پلاس به پیشرانه ۵.۲ لیتری وی ۱۰ تنفس طبیعی مجهز شده که قدرت ۶۱۰ اسب بخار را ارائه می دهد. این سوپراسپورت آلمانی می تواند در مدت ۳.۲ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حدود ۱۳۵ هزار پوند قیمت دارد.

326077441 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

فراری لافراری ۲۰۱۴ «Ferrari LaFerrari»

شتاب صفر تا صد: کمتر از ۳ ثانیه

این خودروی شگفت‌انگیز ایتالیایی که یک میلیون دلار قیمت دارد در آزمایش‌هاي شتابی، رقم کمتر از ۳ ثانیه را برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسانده هست.

664178588 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

پورشه ۹۱۱ توربو اس ۲۰۱۶ «Porsche 911 Turbo S»

شتاب صفر تا صد: ۲.۹ ثانیه

۹۱۱ توربو اس یکی از نفیس‌ترین محصولات پورشه هست که همواره مورد تحسین قرار گرفته و با پیشرانه ۳.۸ لیتری ۶ سیلندر توئین توربو خود، قدرت ۵۶۰ اسب بخار و شتاب ۲.۹ ثانیه را ارائه داده هست. این خودروی دوست داشتنی نزدیک به ۱۴۶ هزار پوند قیمت دارد.

1714511576 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

لامبورگینی اوراکان پرفورمانته ۲۰۱۷ «Lamborghini Huracan Performante»

شتاب صفر تا صد: ۲.۹ ثانیه

پرفورمانته نسخه ویژه‌اي از لامبورگینی اوراکان هست که به منظور عملکرد بهتر در پیست‌ها توسعه پیدا کرده و با زمان ۶ دقیقه و ۵۲ ثانیه، سریع‌ترین خودروی پیست نوربرگ رینگ لقب گرفته هست. هر چند عملکرد مفید این خودرو در پیست عمده ارتباطی به شتاب آن ندارد، اما باز هم اوراکان پرفورمانته رقم ۲.۹۹ ثانیه را برای شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ثبت کرده هست.

حتما بخوانید :  سانتافه 2018 با تیپ و ظاهر متفاوت رونمایی می شود + تصاویر سانتافه 2018

1572288706 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

فورد جی تی ۲۰۱۷ «Ford GT»

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۸ ثانیه

سرانجام پس از چند سال وقفه، فورد مدل افسانه‌اي GT را احیا کرد و نسل اخیر این سوپر اسپورت افتخارآفرین در مسابقات لمانز را با قیمت ۴۵۰ هزار پوند عرضه کرد. فورد جی تی شتاب فوق‌العاده ۲.۸ ثانیه را ارائه می کند.

198324158 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

کوئینگزگ رگرا ۲۰۱۶ «Koenigsegg Regera»

شتاب صفر تا صد: ۲.۸ ثانیه

کوئینگزگ رگرا همواره با اعداد شگفت‌انگیزی همراه هست. قدرت عجیب ۱۵۰۰ اسب بخار، گشتاور ۲ هزار نیوتن متر و حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت در کنار شتاب صفر تا صد ۲.۸ ثانیه، بیان‌گر ویژگی‌هاي این ابرخودرو میباشند.

628953095 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

مک لارن پی وان ۲۰۱۴ «McLaren P1»

شتاب صفر تا صد: ۲.۸ ثانیه

مک لارن پی ۱ با پیشرانه‌اي به قدرت ۹۱۵ اسب بخار، حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت و شتاب ۲.۸ ثانیه، نمایش فوق‌العاده‌اي در جاده خواهد داشت و گرچه رقبای آن نیز بیکار ننشسته‌اند.

340101597 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

لامبورگینی اونتادور اس وی ۲۰۱۶ «Lamborghini Aventador SV»

شتاب صفر تا صد: ۲.۸ ثانیه

یکی دیگر از پرشتاب ترین خودروهای جهان و احتمالا یکی از برترین خودروهای ساخت شده توسط لامبورگینی، اونتادور SV نام دارد. این خودروی باشکوه میتواند در مدت ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد و تنها پس از گذشت ۵.۸ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

1477796301 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

پورشه ۹۱۸ اسپایدر ۲۰۱۴ «Porsche 918 Spyder»

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: کمتر از ۲.۸ ثانیه

پورشه ۹۱۸، ضلع سوم مثلث ابرخودروهای هیبریدی این برند هست که شتاب کمتر از ۲.۸ ثانیه را برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت ارائه میدهد. ممکن هست شتاب صفر تا صد این خودرو، یک یا دو دهم ثانیه اکثر از این رقم اعلامی باشد.

48630982 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

هنسی ونوم جی تی ۲۰۱۱ «Hennessey Venom GT»

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۷ ثانیه

هنسی ونوم GT مدت‌هاست که با بوگاتی ویرون و حالا هم شیرون بر سر عنوان سریع ترین خودروی جهان رقابت می کند. به گفته سازندگان، سرعت این خودرو به ۴۳۵ کیلومتر در ساعت می رسد اما این رکورد به صورت رسمی تایید نشده هست. با این حال، ونوم جی تی با شتاب ۲.۷ ثانیه یکی از پرشتاب ترین خودروهای جهان به شمار میرود.

37436292 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

آریل اتم ۳.۵ آر ۲۰۱۴ «Ariel Atom 3.5R»

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۶ ثانیه

شرکت آریل از دو دهه پیش به ساخت خودروهای سریع و عجیب می‌پرازد و معمولا خودروهای تولیدی این برند، شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت زیر ۳ ثانیه‌اي دارند. اتم ۳.۵R مجهز به پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندری هست که میتواند ظرف ۲.۶ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد و برای رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت به تنها ۶ ثانیه زمان نیاز دارد.

حتما بخوانید :  وسایل عجیب و غریب آرایش و زیبایی در قدیم + عکس

1494472794 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

تسلا مدل اس پی ۱۰۰ دی ۲۰۱۶ «Tesla S P100D»

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۵ ثانیه

مدل اس پی ۱۰۰ دی تسلا، یکی دیگر از پرشتاب ترین خودروهای جهان هست. این سدان تمام الکتریکی میتواند در مدت ۲.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد.

1231605202 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

بوگاتی ویرون سوپراسپورت ۲۰۱۰ «Bugatti Veyron Super Sport»

شتاب صفر تا صد: ۲.۵ ثانیه

این خودروی سوپراسپورت دیگر نیازی به معرفی ندارد. هیولای بوگاتی یعنی بوگاتی ویرون به جز شتاب وحشتناکی که دارد، سرعت ۴۳۱۱ کیلومتر در ساعت را نیز به ثبت رسانده و رسما بعنوان سریع‌ترین خودروی تولیدی جهان شناخته میشود.

830150797 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

بوگاتی شیرون ۲۰۱۷ «Bugatti Chiron»

شتاب صفر تا صد: کمتر از ۲.۵ ثانیه

شیرون نیز آمده تا فلسفه بوگاتی را دنبال کند و در عین حال معیارهای این برند را بالا برده و ویژگی‌هاي منحصربه‌فردی را به نمایش بگذارد. هنوز به صورت رسمی شتاب بوگاتی شیرون اعلام نشده اما تنها تایید شده که شتاب آن نسبت به ویرون بهبود یافته هست.

241030589 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت

دوج چلنجر اس آر تی دیمن ۲۰۱۸ «Dodge Challenger SRT Demon»

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر: ۲.۳ ثانیه

به گزارش پارس ناز دوج چلنجر اس آر تی دیمن با قدرت ۸۲۹ اسب بخار در زمان معرفی خود جنجالی به پا کرد. این ابر خودرو، پرشتاب ترین خودروی حال حاضر جهان شناخته شده و در زمان شتاب‌گیری، چرخ‌هاي جلوی آن از زمین بلند می شود. این هیولای آمریکایی تنها در ۲.۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد.

670795806 parsnaz com سرعت صفر تا صد سریع ترین خودروهای جهان + تصاویر و مقایسه سرعت