میهن هاست
صفحه اصلی گردشگری سفر ارزان به پاریس با بهترین روش های ساده و کاربردی +...

سفر ارزان به پاریس با بهترین روش های ساده و کاربردی + جزئیات

سفر ارزان به پاریس

سفر ارزان به پاریس : پاریس به خاطر جاذبه‌های خاص خودش مورد علاقه خیلی‌هاست. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ی بازدید از این جاذبه‌ها، مطالعه‌ی این ۲۲ روش را از دست ندهید. در ادامه با سایت شهر مطلب همراه باشید.

پاریس شهری است که اکثر مردم مجذوبش هستند که به خاطر معماری تاریخی آن، موسیقی فوق‌العاده، غذای خوشمزه، لباس‌های زیبای بومی و خیابان‌های سنگفرش است که شب‌هنگام در زیر چراغ‌های خیابان می‌درخشند.

ولی از طرفی پاریس هم مجذوب کیف پول مردم است! با وجود رستوران‌ها، کافه‌ها و جاذبه‌های فراوانی که دارد، اگر حواستان جمع نباشد پولتان به سرعت خرج می‌شود. البته خوشبختانه قرار نیست چنین اتفاقی بیافتد و راه‌های زیادی وجود دارد که بتوانید در عین لذت بردن از پاریس نگران خالی شدن حساب بانکی خود نباشید. در اینجا ۲۲ روش برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفرتان به این شهر زیبا ارائه می‌دهیم.

۱- از موزه لوور رایگان بازدید کنید

ورود به موزه معروف لوور اولین یکشنبه هر ماه از ماه اکتبر تا مارس به صورت رایگان است. به علاوه، برای آسوده شدن از صف‌های طولانی بلیت، از ورودی کاروسل دو لوور (Carrousel du Louvre) وارد شوید که مستقیما به باجه فروش بلیت می‌خورد. همچنین با داشتن کارت عبور موزه پاریس (Paris Museum Pass) می‌توانید بدون معطلی در صف وارد شوید.

موزه لوور

۲- در هزینه بلیت موزه اورسی (Musée d’Orsay) صرفه‌جویی کنید

بعد از ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر قیمت بلیت‌ها تنها ۸/۵۰ یورو (۳۰,۰۰۰ تومان) می‌شود (غیر از سه‌شنبه‌ها که بعد از ۶ بعد از ظهر تا ۹:۴۵ شب قیمت‌ها کاهش می‌یابد). اولین یکشنبه هر ماه نیز رایگان است. قیمت بلیت در حالت عادی برابر ۱۱ یورو (۳۸,۰۰۰ تومان) است.

موزه اورسی پاریس

۳- یک کارت عبور موزه پاریس تهیه کنید

پاریس یکی از بهترین مکان‌ها برای استفاده از کارت‌های گردشگری است. واقعا موزه‌ها و جاذبه‌های زیادی برای بازدید در پاریس وجود دارند ولی در مجموع قیمت بلیت آن‌ها واقعا مبلغ زیادی می‌شود. از این جهت کارت عبور موزه بسیار مفید خواهد بود. این کارت ورود به ۶۰ موزه و اثر تاریخی پیرامون شهر را رایگان می‌کند یا قیمت بلیت آن‌ها را کاهش می‌دهد و از صف‌های طولانی بلیت نیز آسوده می‌شوید. قیمت آن‌ها به این صورت است: ۴۲ یورو (۱۵۰,۰۰۰ تومان) (دو روزه)؛ ۵۶ یورو (۲۰۰,۰۰۰ تومان) (چهار روزه)؛ ۶۹ یورو (۲۴۰,۰۰۰ تومان) (۶ روزه). بعد از بازید از چند جاذبه گردشگری مبلغ پرداختی را جبران می‌کند.

کارت عبور موزه

۴- اولین یکشنبه ماه اکثر موزه‌ها رایگان است

اگر احیانا اولین یکشنبه ماه را در پاریس بودید، اکثر موزه‌های بزرگ پاریس را می‌توانید رایگان بازدید کنید. تنها عیبی که دارد، شلوغی زیاد است.

صف موزه لوور

۵- از فرودگاه شارل دو گل (Charles de Gaulle) به شهر، از حمل و نقل عمومی استفاده کنید

استفاده از حمل و نقل عمومی در این شهر باعث کم شدن هزینه‌ها می‌شود. برای این کار شما دو گزینه دارید:

  • از «PER B» (قطار محلی) استفاده کنید: هزینه این مورد ۹/۵۰ یورو (۳۳,۰۰۰ تومان) بوده و بسته به مقصدتان و اینکه از قطار سریع‌السیر استفاده کنید، ۲۵ تا ۵۰ دقیقه طول می‌کشد. وقتی که به شهر رسیدید می‌توانید با استفاده از مترو به مقصد خود عزیمت کنید.
  • سوار اتوبوس شوید: برای اتوبوس «رویسی باس» (RoissyBus) به ازای هر نفر ۱۰ یورو (۳۵,۰۰۰ تومان) می‌پردازید و ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.فرودگاه شارل دو گل
حتما بخوانید :  بهترین کشورهای جهان از لحاظ شادی و امنیت و رفاه + تصاویر

۶- سوار تاکسی نشوید

خط مترو پاریس بسیار وسیع است و با آن می‌توانید به هر نقطه شهر بروید. پول خود را صرف تاکسی‌ها که قیمت بالایی هم دارند، نکنید.

تاکسی پاریس

۷- پک ۱۰ تایی بلیت مترو/ اتوبوس بخرید

قیمت هر بلیت مترو و اتوبوس ۱/۷۰ یورو (۶,۰۰۰ تومان) است. می‌توانید یک «کارنه» (carnet) بخرید که یک پک ۱۰ تایی بلیت است و قیمت آن ۱۳/۷۰ یورو (۵۰,۰۰۰ تومان) است. با این کار ۳/۳۰ یورو (۱۲,۰۰۰ تومان) کمتر پول می‌پردازید. مبلغ زیادی نیست ولی بهتر از هیچ چیز است.

بلیت مترو اتوبوس

۸- ولیب (Vélib) بگیرید

در پاریس بیش از ۲۰,۰۰۰ دوچرخه در ۱۸۰۰ ایستگاه دوچرخه برای استفاده شهروندان وجود دارد که سرتاسر شهر را پوشش می‌دهد. با پرداخت ۱/۷۰ یورو (۶,۰۰۰ تومان) برای یک روز یا ۸ یورو (۲۸,۰۰۰ تومان) برای یک هفته می‌توانید عضو این برنامه شوید.

دوچرخه پاریس

۹- در مهمانخانه‌ها اقامت کنید

مهمانخانه‌ها برای آن‌هایی که می‌خواهند سفر کم‌هزینه داشته باشند، اقامتگاه مناسبی است. قیمت خوابگاه‌ها در پاریس از ۱۵ یورو (۵۲,۰۰۰ تومان) شروع شده و اتاق‌های خصوصی در مهمانخانه‌ها حدودا از ۵۰ یورو (۱۸۰,۰۰۰ تومان) آغاز می‌شوند.

مهمانخانه

۱۰- نوشیدنی‌ها را از مهمانخانه تهیه کنید

حتی اگر تمایل ندارید که در مهمانخانه‌ها اقامت کنید، در کافه‌های آن‌ها نوشیدنی میل کنید. با قیمت‌های پایین در حدود ۲ یورو (۷,۰۰۰ تومان) برای نوشیدنی می‌توانید لحظات خوشی را در آنجا سپری کنید.

مهمانخانه

۱۱- کوچ سرف (Couchsurf) کنید

هیچ چیز ارزان‌تر از جای خواب رایگان نیست. با این کار ارتباطتان با بومی‌هایی برقرار می‌شود که نه تنها مکان خواب مجانی برای شما مهیا می‌کنند، بلکه یک راهنمای تور بومی که بهترین مکان‌های دیدنی را به شما معرفی می‌کند، نیز هست.

کوچسرف

۱۲- از مکان‌های مجانی دیدن کنید

این شهر جاذبه‌های فراوانی دارد که شامل موزه‌هایی مثل موزه‌ی د آرت مدرن (Musée d’Art Moderne)، میسون دو بالزاک (Maison de Balzac) و میسون دو ویکتور هوگو (Maison de Victor Hugo)، اکثر کلیساها، و پارک‌هایی مثل ژاردین دو لوکزامبورگ (Jardin du Luxembourg) می‌شود. مکانه‌ای زیادی در پاریس خواهی یافت که به صورت رایگان می‌باشند.

ژاردین دو لوگزامبورگ

۱۳- به تورهای پیاده‌روی رایگان بروید

چندین شرکت گردشگری تورهای پیاده‌روی رایگان به مکانه‌ای مرکزی پاریس ارائه می‌کنند. تور مورد علاقه من تور پیاده‌روی نیو یوروپ (New Europe) هست. علاوه بر آن، تور پاریس گریترز (Paris Greeters) نیز هست که در آن بومی‌ها شما را به تور رایگان از شهرشان می‌برند. این برنامه از یک چنین توری در نیویورک تقلید شده است. حتما در مورد راهنماهای این تورها پرس‌وجو کنید.

تور پاریس

۱۴- به خاطر داشته باشید که آب رایگان است

وقتی در رستورانی آب سفارش می‌دهید، آب شیر سفارش دهید زیرا که آن‌ها سعی می‌کنند آب بطری برایتان بیاورند تا مبلغ آن را بپردازید ولی آب شیر هم رایگان است و هم سالم.

آب خوری پاریس

۱۵- برای وعده نهار از منوی آماده سفارش دهید

اگر بیرون غذا می‌خورید، در وعده نهار این کار را کرده و از منوی غذاهای آماده پریکس فیکسی (prix fixe ) که دو یا سه نوع غذای ثابت با قیمت ثابت است، سفارش دهید. در سراسر شهر رستوران‌ها این منو را به هنگام نهار ارائه می‌کنند و قیمت آن بین ۱۰ یورو تا ۲۰ یورو (۳۵,۰۰۰ تا ۷۰,۰۰۰ تومان) است.

حتما بخوانید :  بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه + 5 جاذبه گردشگری ترکیه

غذای آماده

۱۶- نهارتان را از فروشگاه‌ها تهیه کنید

پاریس شهر فروشگاه‌ها است و در سرتاسر شهر مغازه‌های اغذیه‌فروشی را می‌بینید. اگر می‌خواهید صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های تغذیه بکنید، به یکی از این مغازه‌ها رفته و کمی پنیر، نوشیدنی، نان، گوشت یا هر چیزی که دلتان می‌خواهد بخرید و در یکی از پارک‌ها به پیک‌نیک بروید. مشاهده خواهید کرد که افراد محلی نیز همین کار را می‌کنند، و این روش یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای چشیدن مزه واقعی غذای فرانسوی است.

مردم پاریس

۱۷- مواد اساسی را از خواربارفروشی تهیه کنید

برای تهیه غذاهای اصلی و همچنین گوشت‌های آماده، خرید از خواربار فروشی روش مناسبی است. آن‌ها تمام مواد لازم را دارند.

خواروبار

۱۸- از جشنواره‌های تابستانی رایگان لذت ببرید

در طول تابستان، تقریبا هر شب می‌توانید یک سرگرمی رایگان پیدا کنید، از جمله فستیوال جاز پاریس (Paris Jazz Festival) و تماشای فیلم در سطح شهر مثل سینما اون پلین ایر (Cinéma en Plein Air).

سینمای شهری

۱۹- از WiFi رایگان استفاده کنید

در کافه‌ها، فست فودها، پارک‌ها و موزه‌ها می‌توان WiFi مجانی پیدا کرد. فهرست مکانه‌ای این‌چنینی در یوروچیپو (Eurocheapo) موجود هست.

وای فای پاریس

۲۰- از ایربی‌ان‌بی (Airbnb) استفاده کنید

اگر مایل نیستید در خانه غریبه‌ها یا در مهمانخانه‌ها اقامت کنید، ارزان‌ترین انتخاب دیگری که دارید برای شما ایر بی ‌ان ‌بی است. این سایت امکان اجاره اتاق یا کل آپارتمانی در پاریس را ممکن می‌کند. شما از تمام لوازم خانه می‌توانید استفاده کنید. قبلا دیده‌ام که می‌توان کل آپارتمان را شبی ۷۰ یورو (۲۵۰,۰۰۰ تومان) اجاره کنید. برای اولین اقامت از طریق این سایت ۳۵% تخفیف بگیرید.

airbnb

۲۱- بطری آبتان را پر کنید

در سراسر شهر پاریس بیش از ۸۰۰ جایگاه آبخوری وجود دارد که می‌توانید بطری آب خود را پر آب کنید.

آب

۲۲- از خرید خودداری کنید

به خاطر مالیات بالا و هزینه‌های زیاد کار، در پاریس همه‌چیز از آن قیمتی که باید گران است. چیزی را نمی‌توانید بیابید که مشابه آن در کشور خودتان با قیمت کم موجود نباشد. پول خود را ذخیره کنید و آن را به جای کالا برای تجربه خرج کنید.

خرید پاریس