سفر روحانی به سیستان و بلوچستان ( تصاویر و جزئیات و برنامه های سفر )

عکس سفر روحانی به سیستان و بلوچستان

سفر روحانی به سیستان و بلوچستان : رییس جمهور، صبح امروز سه شنبه به منظور افتتاح و بهره برداری از چند طرح و پروژه زیربنایی و عمرانی در استان سیستان و بلوچستان وارد زاهدان شد.

وحانی در بدو ورود به سیستان و بلوچستان

امیدوارم همه وعده های سفر استانی عملی شود

رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد که همه وعده‌های داده شده در سفر استانی به سیستان و بلوچستان تحقق یاید.

به گزارش ایسنا، روحانی در بدو ورود به زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگاران و تشریح اهداف سفر به استان سیستان و بلوچستان، گفت: بسیار خوشحالم که توفیق داریم بار دیگر میهمان مردم غیور استان مرزی مهم کشور باشیم.

رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: در جریان این سفر طرح‌های مهمی مخصوصاً پروژه انتقال گاز به زاهدان که از آرزوهای بزرگ مردم این استان بوده، تحقق خواهد یافت.

روحانی اظهار امیدواری کرد همه وعده‌هایی که در سفر استانی کاروان تدبیر و امید به مردم این استان داده شده، هر چه سریعتر محقق شوند.

رییس‌ جمهوری تصریح کرد: براساس گزارش مسئولان، تاکنون ۵۵ طرح و پروژه‌ای که در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان به مردم وعده داده شده بود، تکمیل شده اند که این گام بزرگی در تحقق وعده‌ها است و باید مسئولان در راستای اجرای کامل همه وعده‌ها و پروژه‌های استان تلاش بیشتری داشته باشند.

بهره برداری از پروژه مهم گازرسانی از ایرانشهر به زاهدان و افتتاح باند دوم فرودگاه زاهدان و بهره برداری از چند پروژه دیگر عمرانی و زیربنایی در سطح استان سیستان و بلوچستان از جمله برنامه های سفر یک روزه رییس جمهوری به این استان است.

عکس های سفر روحانی به سیستان و بلوچستان

بهره برداری از پروژه های زیربنایی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان

پنجاه و ششمین مجمع سالیانه بانک مرکزی با حضور رییس جمهور

برنامه های سفر روحانی به سیتان و بلوچستان

رییس جمهوری صبح سه شنبه از طریق ویدئو کنفرانس، پروژه های زیربنایی، عمرانی و اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان را افتتاح کرد.

حتما بخوانید :  درگیری‌ تماشاگران در مازندران + تصاویر درگیری در بازی نساجی و خونه به خونه

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح همزمان پروژه های زیربنایی و اقتصادی از طریق ویدئو کنفرانس، دستور آغاز بهره برداری از باند دوم فرودگاه زاهدان، افتتاح کارخانه و معدن مس چهل کوره، بهره برداری از قطعه یک بزرگراه زاهدان-زابل ، بزرگراه زابل – زاهدان (قطعه ۷) و بزرگراه زاهدان –بم (قطعه یک) ، آغاز به کار خط هوایی تفتان و بهره برداری از طرح های مخابراتی و ارتباطاتی و نسل سه و چهار تلفن در سطح استان را صادر کرد.

رییس جمهوری در فرمان بهره برداری از پروژه های زیربنایی، عمرانی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان ضمن اظهار امیدواری از اینکه این طرح ها و پروژه ها موجب توسعه استان و اشتغال جوانان شود، گفت: به حول و قوه الهی و توسل به روح فاطمه اطهر(سلام الله علیها) عملیات بهره برداری از پروژه های استان را آغاز کنید.

  • افتتاح باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان

عملیات اجرایی ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان به طول ۴ هزار و ۲۶۵ متر و عرض ۶۰ متر، از شهریور سال ۹۳ همزمان با هفته دولت با مشارکت استانداری سیستان و بلوچستان و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آغاز و با اعتباری بالغ بر ٦٠٠ میلیارد ریال، به بهره برداری رسید.

افزایش ایمنی پروازها و ظرفیت هواپیماهای پهن پیکر، کاهش تاخیر پرواز و ارائه خدمات به پروازهای عبوری از مهمترین ویژگی های توسعه زیر ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان است.

  • معدن و کارخانه مس چهل کوره زاهدان

معدن و کارخانه مس “چهل کوره” یکی از ٣٣ طرح کشور در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که براساس پتانسیل‌های معدنی استان سیستان و بلوچستان و با سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال و ٨.٢ میلیون یورو توسط شرکت ملی صنایع مس ایران ایجاد شده است.

این معدن و کارخانه فرآوری مس در منطقه “چهل کوره” بخش “نصرت‌آباد” از توابع شهرستان زاهدان واقع شده است

حتما بخوانید :  قبرستان سنی ها در زاهدان ( تصاویر قبرستان اهل سنت در زاهدان )

ذخیره معدن مس”چهل کوره” بیش از ١٥ میلیون تن تخمین زده شده که تامین کننده مواد اولیه کارخانه فرآوری مس احداث شده در جوار این معدن محسوب می شود.

همچنین حجم استخراج پیش‌بینی شده در این معدن سالانه ۳۰۰ هزار تن بوده و ماده معدنی “کانسار” مس در این معدن از طریق ۲ تونل عمودی و افقی تا عمق ۲۴۰ متری قابل برداشت می باشد.

عیار مس این معدن ۱.۳۹ است که بالاترین عیار در بین معادن مس سطح کشور محسوب می‌شود.

  • بهره برداری از پروژه های راه استان سیستان و بلوچستان

قطعه یک بزرگراه زابل-زاهدان بطول ۲۸ کیلومتر از سمت شهر زاهدان تا کوله سنگی با صرف ۶۹۰ میلیارد ریال ، قطعه هفت بزرگراه زابل-زاهدان بطول ۲۱ کیلومتر از سمت شهر زابل تا منطقه لوتک با ۳۱۵ میلیارد ریال و قطعه یک بزرگراه زاهدان-بم بطول ۳۲ کیلومتر از سمت شهر زاهدان تا منطقه تله سیاه با ۲۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.