سفر روحانی به مسکو + تصاویر و حاشیه ها و اهداف سفر

عکس روحانی وارد مسکو شد

سفر روحانی به مسکو : دکتر حسن روحانی ، عصرروز دوشنبه که برای دیداری رسمی و به دعوت رییس جمهوری روسیه،عازم این کشور شده بود، دقایقی قبل وارد فرودگاه مسکو شد

روحانی و نخست‌وزیر روسیه دیدار کردند

149063502581126100.jpg

رئیس‌جمهور کشورمان که به مسکو سفر کرده، با نخست‌وزیر روسیه دیدار و طی آن، روابط دو کشور را رو به توسعه خواند و تاکید کرد که تهران از گسترش و تعمیق روابط با همسایگان منطقه‌ای از جمله مسکو استقبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دوشنبه شب در دیدار «دمیتری مِدوِدِف» گفت: امیدوارم در این سفر شاهد تحول جدیدی در روند توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و مسائل بین‌المللی باشیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به همکاری‌های ایران و روسیه در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی اظهار کرد: بی‌تردید همکاری‌های دو کشور در روند ثبات و امنیت منطقه و بین‌الملل، تاثیرات مثبتی برجای خواهد گذاشت.

دمیتری مِدوِدِف نخست‌وزیر روسیه نیز در ابتدای این دیدار با تبریک نوروز به رئیس‌جمهور و ملت ایران گفت: مسکو مصمم به گسترش روابط خود در همه حوزه‌ها با جمهوری اسلامی ایران است.

نخست‌وزیر روسیه با بیان اینکه “این سفر برای توسعه روابط دو کشور بسیار مهم است”، اظهار کرد: در حال حاضر فضای خوبی در روابط حسنه میان دو کشور حاکم است و تردیدی نیست که این سفر کمک شایانی به تعمیق روابط تهران – مسکو خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی که به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین – رئیس‌جمهور روسیه – عصر دوشنبه وارد مسکو شده است، فردا مذاکرات رسمی با همتای روس خود خواهد داشت و روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین روز سه‌شنبه دکترای افتخاری دانشگاه دولتی مسکو به رئیس‌جمهور کشورمان اعطا و دکتر روحانی در جمع اساتید و دانشجویان این دانشگاه در خصوص مهمترین مسایل بین‌المللی سخنرانی خواهد کرد

حتما بخوانید :  شیشه های رنگی در معماری ایرانی و جهانی + بناهای تاریخی با شیشه رنگی