سفر روحانی به کردستان ( تصاویر ، حاشیه ها و برنامه ها )

رئیس‌جمهور وارد استان کردستان شد

سفر روحانی به کردستان : رئیس‌جمهور برای افتتاح چند پروژه اقتصادی و عمرانی استان کردستان وارد این استان شد.

حسن روحانی همزمان با پنجمین روز از سال جدید برای افتتاح و بهره‌برداری از چند پروژه اقتصادی و عمرانی وارد شهر سنندج مرکز استان کردستان شد.

بهر‌ه‌برداری از پتروشیمی کردستان با بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال‌زایی برای ۷۰۰ نفر، کارخانه لاستیک بارز با اعتبار ۶۲۷ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۹۶۰ نفر و تولید کنسانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور و شرکت کیمیا کاشت اطبا از جمله طرح‌های شاخصی است که با حضور روحانی امروز در استان کردستان افتتاح می‌شود.

بهره‌برداری بخشی از کریدور شمال به جنوب در حد فاصل باقرآباد و روستای زاغه به طول ۱۸ کیلومتر، ۳۰ کیلومتر راه روستایی در سطح استان به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان و افتتاح یک هزار و ۹۰۰ واحد مسکن مهر با ۱۰۴ میلیارد تومان هزینه از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در استان است.

این سفر دوم روحانی به استان کردستان است و چند وزیر از جمله وزیر جهاد کشاورزی، وزیر کار، وزیر نفت و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وی را همراهی می‌کنند.

سفر روحانی به کردستان ( تصاویر ، حاشیه ها و برنامه ها )

مجتمع پتروشیمی کردستان افتتاح شد

بازدید خبرنگاران از طرح ها و مجتمع های پتروشیمی عسلویه

مجتمع پتروشیمی کردستان، بزرگترین پروژه صنعتی این استان در نخستین روز کاری سال جدید با حضور رئیس جمهوری و وزیر نفت به طور رسمی افتتاح شد.

حتما بخوانید :  گوشت فاسد در کبابی تجریش حاشیه ساز شد + تصاویر و جزئیات

پتروشیمی کردستان امروز (شنبه، پنجم فروردین ماه ٩٦) با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری و مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت به طور رسمی به بهره برداری رسید.

مجتمع پتروشیمی کردستان از طرح های دوازده گانه اقتصاد مقاومتی در صنعت پتروشیمی است که علاوه بر توسعه بخش پایین دستی صنایع پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش سبب ایجاد بازارهای جدید صادراتی، اشتغالزایی و ارزش افزوده بیشتر در کشور به ویژه در مناطق غرب و شمال غرب ایران می شود.

مجتمع پتروشیمی کردستان با دریافت خوراک از خط لوله اتیلن غرب با تولید سالانه ٣٠٠ هزار تن پلی اتیلن سبک سبب گسترش زنجیره صنایع تکمیلی در این استان می شود.

عملیات ساخت پتروشیمی سنندج (کردستان) سال ٨٤ آغاز شد و پس از وقفه‌ای ۶ ساله، سال ٩٠ از سر گرفته شد و امروز در نخستین روز کاری از سال ٩٦ که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، افتتاح شد.

پتروشیمی کردستان در زمینی به مساحت ١٢٩ هکتار و با سرمایه گذاری ارزی ٢٥٧ میلیون یورو و (٣٨٠٠ میلیارد ریال) ساخته شده است، به کارگیری تجهیزات و کالاهای با کیفیت در مجتمع پتروشیمی کردستان یکی از ویژگی های بارز در این طرح به شمار می آید که نیاز صنایع پایین دستی در کردستان و نیز استان های همجوار را تکمیل می کند.

حتما بخوانید :  سفر به روسیه بدون ویزا برای ایرانی ها آزاد شد + جزئیات

این مجتمع سالانه ٣١٠ هزار تن اتیلن از خط لوله اتیلن غرب و ١,٥ هزار تن پروپیلن از پتروشیمی تبریز یا ایلام را به عنوان خوراک دریافت خواهد کرد. کاربرد اصلی محصول پتروشیمی کردستان خوراک واحدهای پایین دستی، تولیدکننده انواع فیلم پلی اتیلن، فوم پلی اتیلن، روکش سیم و کابل، قطعات پلاستیکی و … است.