سقوط هواپیمای ترکیه‌ در ایران + تصاویر و حاشیه های این حادثه

جعبه سیاه و قطعات هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای در ایران

در تصاویر زیر هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای در محل دورک استان چهارمحال و بختیاری را می‌بینید.

سقوط هواپیمای ترکیه‌ در ایران : در تصاویر زیر هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای در محل دورک استان چهارمحال و بختیاری را می‌بینید.

هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای

هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای

قطعات هواپیمای متلاشی شده ترکیه‌ای در ایران

هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای

لاشه هواپیمای متلاشی شده ترکیه‌ای

هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای

قطعات هواپیمای متلاشی شده ترکیه‌ای

همچنین ببینید: جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای

– در عکس زیر تصویری از جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده ترکیه ای در شهرکرد را مشاهده می کنید.این هواپیما متعلق به خانواده سرشناس باشاران در ترکیه بود که در حین عبور از آسمان ایراندر شهرکرد سقوط کرد. تمام ۱۱ سرنشین این هواپیما که زن بودند، کشته شدند.

هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای

جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای

درباره پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای ترکیه بیشتر بدانید

معاون سیاسی امنیتی استاندارچهار محال و بختیاری اعلام کرد جعبه سیاه هواپیمای ترکیه‌ای که دیروز عصر در این استان سقوط کرده بود پیدا شده است.

جعفر مردانی افزود اجساد ۱۰ تن از یازده سرنشین این جت شخصی شناسایی شده‌ و با بالگرد به شهر کرد انتقال داده شده‌اند.

این هواپیما که شارجه در امارات متحده عربی را به مقصد استانبول ترک کرده بود، در حوالی شهرکرد سقوط کرد.

جت مسافربری خصوصی در زمان عبور از ایران در ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه از صفحه رادار محو می‌شود و بر اساس شواهد به دست آمده در جنوب غرب اصفهان در بین منطقه دورک و دره‌عشق و بر روی کوه هلن سقوط می‌کند.

منطقه هلن در شهرستان‌های اردل و لردگان و کیار از توابع چهار محال و بختیاری در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

به گزارش شبکه خبر۷ ترکیه «ملکه قوّت» خلبان زن این هواپیما در آخرین تماس خودبا برج مراقبت، مدتی پس از پرواز «درخواست فرود» داده بود و درخواست وی در دستگاههای برج مراقبت ثبت شده است.

هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای در چهار محال و بختیاری

پس از این ارتباط خلبان، ارتباط وی با برج مراقبت قطع شده و احتمال می رود که پساز درخواست فرود و کاهش ارتفاع توسط خلبان، مشکل فنی و یا برخورد با پرنده اتفاق افتاده است.

وی که از نخستین خلبانان زن خطوط هوایی ترکیه محسوب می‌شد، پس از اتمام خدمت رسمی، به استخدام شرکت خصوصی « باشاران یاتیریم هولدینگ» در آمده بود و خلبانی هواپیمای شخصی این شرکت را بر عهده داشت.

به گزارش رشت پرس، «مینا باشاران» دختر «حسین باشاران» تاجر معروف ترک و مالک «باشاران یاتیریم هولدینگ»به همراه ۷ دوست دخترش برای سپری کردن تعطیلات راهی امارات شده بودند اما در بازگشت به سوی استانبول هواپیمای آنان سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان باختند.

حسین باشاران سرمایه دار ترکیه‌ای در پی سقوط هواپیمای شخصی اش در ایران بامداد امروز وارد کشور شد.در این سانحه هوایی دختر وی و هفت دوستش به همراه کادر پروازی جان باختند

جزئیاتی درباره هواپیمای ترکیه‌ای که در ایران سقوط کرد

اطلاعات به دست آمده درباره هواپیمای متعلق به یکی از خطوط هواپیمایی ترکیهکه غروب امروز در نزدیکی شهرکرد سقوط کرد حاکی از آن است که این هواپیما متعلق به شرکتی ترکیه‌ای به نام باشاران بوده است.

این جت شخصی ترکیه‌ای که در ارتفاعات استان چهارمحال و بختیاری با کوه برخورد کردهو آتش گرفته است از شارجه در امارات به سمت استانبول در پرواز بوده که از صفحه رادار خارج شده است.یک شرکت خصوصی که امور روابط عمومی فرودگاه شارجه را برعهده دارد، از بیان جزئیات اینحادثه و یا هواپیمای سقوط کرده خودداری می‌کند.

جزئیاتی درباره هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای

با این حال خبرگزاری دوگان ترکیه اعلام کرده که این هواپیما یک جت بمباردیه مدل CL۶۰۴ بودهکه نام اختصاصی آن روی دم هواپیما TC-TRB بوده است.وزارت حمل و نقل ترکیه می‌گوید این هواپیما متعلق به شرکتی به نام هلدینگ باشاران بوده است. تلاش‌های رسانه‌ها برای دسترسی به مسئولان این شرکت تاکنون ناکام مانده است.گزارش‌ها حاکی از آن است که مینا باشاران، خانم ۲۸ ساله‌ای که عضو هیات مدیره شرکتفوق بوده و از اعضای اصلی مدیریت این شرکت ترکیه‌ای محسوب می‌شود در روزهای اخیر تصاویری را در صفحه اختصاصی خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردهکه به نظر می‌رسد مربوط به میهمانی ویژه وی در دوبی بوده است. در میان این تصاویر عکسی از هواپیمای سقوط کرده نیز وجود دارد که سه روز قبل منتشر شده است.

آخرین ویدئوهایی که از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهدکه خانم باشاران به همراه دوستانش در کنسرت یک خواننده انگلیسی در دوبی شرکت کرده بودند.سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از سقوط یک فروند جت شخصی ترکیه در حریم هوایی ایران خبر داد.مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی گفته است که این هواپیما ۱۱ سرنشین داشته که ۸ نفر از آنها مسافر و ۳ نفر دیگر خدمه پرواز بوده‌اند.