سه طلاقه کردن زنان به شیوه ای عجیب در بین مسلمانان + جزئیات

سه طلاقه کردن در هند

سه طلاقه کردن زنان به شیوه ای عجیب در بین تعدادی از مسلمانان هند وجود دارد که باعث تضییع حقوق زنان می شود و بر خلاف قوانین اسلام است.
00براساس سنتی که در بین مسلمانان هند رایج است ، مرد تنها با گفتن سه بار کلمه طلاق ،بدون پذیرش هیچ گونه مسئولیت وتکلیفی درقبال همسر و کودکان، آنها را ترک وهمسر دیگری اختیار می کند.

در سالهای اخیر با رشد فناوری ارتباطی بسیاری از مردان حتی به خود زحمت گفتن سه بار طلاق را هم نمی دهند و با فرستادن ایمیل ،پیامک و یا ارسال پیام از طریق شبکه های اجتماعی به زندگی مشترک خود پایان می دهند.

سازمان “بهارراتا مسلم مهیلا اندولن”با جمع آوری ۵۰ هزار امضا از زنان ،خواستار تجدید نظر در این نوع طلاق شده است.

هزاران نفر از زنان مسلمان هندی، طلاق های یکجانبه را باعث سست شدن بنیان خانواده می دانند و خواستار تدوین طلاق بر مبنای اسلام هستند.

در بخشی از این طومار آمده است این نوع طلاق عملی غیر اسلامی است و باید هرچه زودترممنوع شود.

زکیا سومان از فعالان اجتماعی با بیان اینکه هزاران نفر از زنان در ایالت های گجرات، مهاراشترا،مادیاپرادش ،تامیل نادو ، وبیهار این تومار را امضا کرده اند گفت که این نوع طلاق کیان خانواده را به خطر می اندازد.

صفیه اختر از فعالان حقوق زنان می گوید در سال ۲۰۱۴ از ۲۳۵ موردی که به عدالتخانه های شریعت رفته اند،۸۰ درصد مربوط به طلاق شفاهی بوده است.

وی می افزاید:۹۳ درصد از زنان که مورد پرسش قرار گرفتند ، با اجرای داوری قبل از طلاق موافق بوده اند .

به گفته وی ،حدود ۸۳ درصد نیز معتقدند که نوشتن قانون خانواده برای مسلمانان به بهبود این شرایط کمک می کند.

این پژوهشگرمی گوید تعدادی از مسلمانان هند در برابر نوشتن قانون فردی برای طلاق مقاومت می کنند و آن را دخالت در دین می دانند.

سه طلاقه کردن عجیب زنان