سوء قصد به جان بشار جعفری در مذاکرات آستانه + جزئیات ماجرا

اخبار تایید نشده از سوء قصد به جان بشار جعفری

سوء قصد به جان بشار جعفری : منابع خبری مدعی شدند، بشار جعفری از یک سوء قصد که قرار بود یک عامل انتحاری با کمربند انفجاری آن را انجام دهد، جان به در برده است.

سوء قصد به جان بشار جعفری

به گزارش ایسنا، روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم به نقل از منابع خبری نوشت، سازمان اطلاعات روسیه یک گروه را شناسایی کرده است که به این عامل انتحاری دستور داده بود با لباس پلیس در نزدیکی مرکز سازمان اطلاعات باشد و زمانی که بشار جعفری، نماینده هیئت سوریه در مذاکرات آستانه به ورودی مرکز اطلاعات رسید خود را به جعفری نزدیک کرده و خود را منفجر کند.

سازمان اطلاعات روسیه عناصر این گروه را که وابسته به داعش هستند، بازداشت کرده و توانسته عامل انتحاری را نیز بازداشت کند که اعتراف کرده قصد داشته چنین انفجاری را صورت دهد.

با اجازه قزاقستان روسیه متهمان را از قزاقستان به روسیه منتقل کرده تا تحقیقات را در آنجا تکمیل کند و شبکه‌هایی را که با آن همکاری دارند، فاش سازد و بفهمد چطور به قزاقستان رفته‌اند.

براساس این تحقیقات مشخص شده است، آنها از طریق عراق و اردن وارد سوریه شدند و از آنجا با ویزاهای عادی به مسکو و از مسکو به آستانه رفته‌اند.

حتما بخوانید :  درگیری در نشست خبری فیلم قاتل اهلی + عکس و جزئیات

تعداد اعضای این گروه پنج تن است که در حال حاضر تحت تحقیقات عمیق و شدید هستند تمام موبایل‌های آنها برای اطلاع از تماس‌هایشان در روسیه، قزاقستان و قبل از آن در عراق، سوریه و اردن مصادره شده است.

هنوز برای این روزنامه صحت این اخبار تایید نشده است. اما مقامات قزاقستان اقدام به تفتیش غیرمنتظره هیئت مخالفان قبل از ورود به سالن مذاکرات کردند.

سوء قصد به جان بشار جعفری در مذاکرات آستانه + جزئیات ماجرا


حتما بخوانید :  سبد کالا سال 96 کی توضیع می شود؟ زمان توضیع و جزئیات