سوختن پای نوزاد در بیمارستان ( عکس و جنجال جدید اشتباه پرستار )

سوختن پای نوزاد به خاطر اشتباه پرستار

سوختن پای نوزاد : مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت درباره ماجرای آسیب دیدگی پای یک نوزاد توضیحاتی را ارائه کرد.

به دنبال انتشار تصویر پای آسیب دیده نوزادی در یک بیمارستان دولتی در فضای مجازی و خبرگزاری ها که پدر وی عنوان کرده بود که پای نوزادش به دلیل خطای کادر درمانی و تزریق اشتباه سرم دچار سوختگی شده است، مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت در این باره توضیح داد.

عکس سوختن پای نوزاد

سوختن پای نوزادسوختن پای نوزاد در بیمارستان

در این رابطه سید سجاد رضوی عنوان کرد:این نوزاد در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بستری بود و چون رگ گیری در نوزادان کار سختی است آنژیوکت سرم از رگ خارج شده و مواد سرم زیر پوست تزریق شده و باعث ایجاد نکروز شده است.

به گزارش وزارت بهداشت، وی ادامه داد:مشاوره های تخصصی نوزادان، عفونی، ارتوپدی و جراحی پلاستیک برای نوزاد انجام شده و خوشبختانه این ضایعه، عوارض استخوانی، تاندونی و عفونی نداشته است و طی بازرسی به عمل آمده حال عمومی نوزاد خوب، هوشیاری کامل، تنفس طبیعی، علائم حیاتی نرمال، فاقد تب بوده و ضایعه موجود کوچکتر شده و فاقد علائم عفونی است.

حتما بخوانید :  سفر به روسیه بدون ویزا برای ایرانی ها آزاد شد + جزئیات

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه معمولاً کلسیم و آنتی بیوتیک را از طریق سرم به نوزاد تجویز می کنند خارج شدن آنژیوکت باعث نشت سرم محتوی این مواد زیر جلد نوزاد شده و عارضه زیر جلدی نکروز تا دو هفته دیگر بهبود می یابد.

وزیر بهداشت بروز خطای پزشکی در بیمارستان امام خمینی را تایید کرد.

وزیر بهداشت در این باره گفت :

خطای رخ داده واضح است و در این موارد نباید روی زخمی نمک ریخت.

به وضعیت این بیمارستان رسیدگی جدی خواهد شد و مقصران عزل می‌شوند.

هیئتی به منظور بررسی موضوع قصور پزشکی تشکیل شده تا ابعاد و زویای مختلف این اتفاق را بررسی و با تصمیم‌گیری درست از ضایع شدن حق افراد جلوگیری کند.

این نوزاد تا سه بار تا حد مرگ رفته بود و به وسیله تیم پزشکی احیا شد.

سرمی که به نوزاد وصل شده بود ، نشتی داشته و همین مسئله سبب سوختگی شده است.

در مسائل پزشکی از کوچک‌ترین مسئله نباید چشم‌پوشی کرد تا حوادث بزرگتری به دنبال نداشته باشد.

جزئیات سوختن پای نوزاد با سهل انگاری پرستار


حتما بخوانید :  عکس های پروفایل حادثه تروریستی تهران برای ابراز همدردی + تصاویر