سوزاندن کالری با ورزش ، با این ورزش در هر ساعت چقدر کالری می سوزد؟

بهترین راهکارهای سوزاندن کالری در یک ساعت

سوزاندن کالری با ورزش : اهمیت وزن، قد و جنسیت

14

واقعا بهترین راه برای سوزاندن کالری کدام است؟ اینکه راهکاری را انتخاب کنید که به آن علاقه هم داشته باشید تاثیر بیشتری خواهد داشت.اگر بدانید هر کدام از فعالیت ها تا چه اندازه کالری را در بدن تان خواهند سوزاند شاید بتوانید در انتخاب یکی از این روش ها، توفیق بیشتری داشته باشید.در واقع اینکه تصور کنید تنها با ورزش و انجام فعالیت بدنی وزن کم خواهید کرد، تصور نادرستی است. بهترین راه این است که از یک پزشک مشورت گرفته تا سلامت ترین راه را، از حذف شکر یا وعده های حجیم غذایی و سایر راهکارها را برای تان برگزیند.البته اینکه بدانید در هر ساعت و با انجام هر ورزش چه مقدار کالری می سوزانید، می تواند مقیاس خوبی به شمار آید. «کلینیک مایو» اخیرا پژوهشی را در انجمن ملی سلامت آمریکا به ثبت رسانده و در آن بر روی برخی از فعالیت ها و ورزش ها تحقیقاتی را انجام داده که حدود کالری را که بر اثر انجام یک ساعت از آن ورزش در بدن سوزانده می شود را به صورت فهرستی درآورده باشد.البته این میزان سوزاندن کالری برای فردی با وزن حدود ۹۰ کیلوگرم است. باید در نظر داشت که با تغییر وزن، قد و نیز جنسیت این میزان را با نوساناتی همراه خواهد بود.این را به خاطر داشته باشید که اعداد برشمرده در این متن تقریبی هستند. همچنین، اینکه انجام فعالیت بدنی باعث سوزاندن کالری می شود به این معنا نیست که بهترین راه باشد.این را هم از یاد نبرید که از میان تمام فعالیت ها و ورزش ها هم، اولیت با آنی است که لذت بیشتری از انجامش می برید. اگر می خواهید بدانید که هر کدام از ورزش ها چند کالری می سوزانند، این نوشته را دنبال کنید:

حتما بخوانید :  سارا خادم الشریعه و حرکت انسان دوستانه اش که همه را شگفت زده کرد + عکس

کالری سوزی با ورزش

00این نوع از یوگا که «هاتا یوگا» نامیده می شود با حالتی خاص در نشستن همراه است و در فرد حدود ۹۰ کیلوگرم و در یک ساعت حدود ۲۲۸ کالری می سوزاند.

000ره رفتن آرام/۲۵۵ کالری در ساعت

3بولینگ/۲۷۳ کالری در ساعت4«تای چی» یکی از ورزش های رزمی چینی است که عمدتا با حرکات آرام همراه است و حدود ۲۳۷ کالری در ساعت می سوزاند.5قایق سواری/۳۱۹ کالری در ساعت6دوچرخه سواری آرام/۳۶۴ کالری در ساعت090والیبال/۳۶۴ کالری در ساعتدر این نوع از یوگا یعنی «یوگای قدرتی» در مقایسه با «هاتا یوگا» انرژی بیشتری به کار برده می شود، حدود ۳۶۴ کالری در ساعت سوزانده می شود.7گلف به همراه حمل وسایل آن/۳۹۱ کالری8اسکی در سراشیبی/۳۹۱ کالری در ساعت9پیاده روی سریع/۳۹۱ کالری در ساعت10ایروبیک ملایم/۴۵۵ کالری در ساعت0دویدن روی الپتیکال/۴۵۵ کالری در ساعت11وزنه برداری/۴۵۵ کالری در ساعت12بیسبال یا سافتبال/۴۵۵ کالری در ساعت13شنا کردن سبک یا ملایم/۵۲۸ کالری در ساعت14پیاده روی/۵۶۴ کالری در ساعت15پارو زدن با وسیله ورزشی/۵۴۶ کالری در ساعت16اسکی روی آب/۵۴۶ کالری در ساعت17اسکی کراس کانتری/۶۱۹ کالری در ساعت18پیاده روی با کوله پشتی/۶۳۷ کالری در ساعت19اسکی رویخ/۶۳۷ کالری در ساعت20راکت بال/۶۳۷ کالری در ساعت21ایروبیک سنگین/۶۶۴ کالری در ساعت22اسکیت/۶۸۳ کالری در ساعت23بسکتبال/۷۲۸ کالری در ساعت24فلگ فوتبال/۷۲۸ کالری در ساعت25تنیس/۷۲۸ کالری در ساعت26دوی ۴ مایل در ساعت/۷۵۵ کالری در ساعت27بالارفتن بسیار سریع روی پله/۸۱۹ کالری در ساعت28شنای قدرتی/۸۹۲ کالری در ساعت29تکواندو/۹۳۷ کالری در ساعت30طناب زدن/۱٫۰۷۴ کالری در ساعت77دوی ۸ مایل بر ساعت/۱٫۰۷۴ کالری در ساعتو اما سایر فعالیت های ورزشی چطور؟

حتما بخوانید :  بهترین ترکیب های غذایی برای لاغری و کاهش وزن + معرفی غذاها

بسیاری دیگر از ورزش ها در این فهرست نیامده اند و ممکن است که عده ای هم به آنها علاقه داشته باشند.دوچرخه زدن با دستگاه می تواند در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری در هر جلسه بسوزاند.مثلا گفته می شود پیلاتس قادر به سوزاندن ۴٫۰ تا ۷٫۵ کالری در هر دقیقه است. این می تواند بدان معنا باشد که با افزایش سرعت آن چیزی حدود ۲۴۰ تا ۴۵۰ کالری در ساعت را بسوزاند.و یا اگر به ورزشی چون زومبا علاقه دارید، ۳۹ دقیقه از آن برای یک خانم سلامت و با وزن نرمال، ۳۶۰ کالری در ساعت را خواهد سوزاند.

سوزاندن کالری با ورزش