سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + ۱۰ عکس

مجموعه تصاویرقبل و بعد از زمین لرزه و سونامی ۲۰۱۱ ژاپن

سونامی ژاپن : ماه مارس ۲۰۱۷ مصادف با ششمین سالگرد زمین لرزه و سونامی ۲۰۱۱ توهوکو (Tōhoku) در استان میاگی در شمال شرقی ژاپن است که منجر به تخریب شدید جاده‌ ها، راه‌ آهن و ایجاد آتش‌ سوزی در برخی مناطق و همچنین، منفجر شدن سه راکتور هسته‌ ای در پی انباشته شدن گاز هیدروژن و از کار افتادن تعدادی از ژنراتورها الکتریکی در این کشور شد.

عکس سونامی ژاپن

5 67 1024x502 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکس

گفته می شود، فاجعه هسته ای فوکوشیما دایچی پس از حادثه چرنوبیل یکی از مخرب ترین حوادث سرزمین آفتاب بوده است. همچنین بر اساس آمار و گزارش ها، این زمین لرزه، قوی‌ ترین زلزله در ژاپن و پنجمین در جهان از زمان آغاز ثبت شدت زلزله‌ ها از سال ۱۹۰۰ میلادی عنوان شده‌ است و از آن به عنوان بدترین و سخت‌ ترین بحران ژاپن پس از پایان جنگ جهانی دوم یاد می شود.

با اینکه این حادثه هسته ای در زمان وقوع، هیچ تلفات جانی به دنبال نداشت اما رویدادهای ویرانگر پس از آن موجب کشته شدن ۱۸ هزار نفر و تخلیه بیش از یکصد هزار نفر از نیروگاه هسته ای فوکوشیما داییچی شد.

در زیر ۱۰ عکس از قبل و بعد از سونامی ۲۰۱۱ توهوکو درج شده که می توانید خرابی های حاصل از زمین لرزه ۹٫۰ ریشتری را به خوبی در آن ها دیده و عمق فاجعه را لمس کنید.

تصاویر قبل و بعد از سونامی ژاپن

2 76 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسزمین لرزه در ۱۱ مارس ۲۰۱۱ با قدرت ۹٫۰ ریشتر در ساعت ۱۴ و ۴۶ دقیقه به وقت محلی در نزدیکی سندای در استان میاگی در شمال شرقی ژاپن رخ داد. شهر میاگی در نتیجه این حادثه به طور کامل تخریب شده و به ساحل قایق های ماهی گیری در هم شکسته تبدیل شد.3 74 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسفقط یک ساعت پس از زمین لرزه، سونامی ساحل را با خاک یکسان کرد.4 67 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسدر جریان این حادثه تلخ، بیشترین آسیب شامل حال شهر ناتوری در استان میاگی شد. البته پیش از این رویداد، کارشناسان ژاپنی در مورد وقوع چنین لرزه ای در ابعاد کوچک تر هشدار داده بودند اما به هیچ عنوان پیش بینی نمی کردند که به دنبال آن یک سونامی با این ابعاد بخشی از کشور را ویران کند.5 66 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسدر ریکوزنتاکاتا در ایواته، امواجی با ارتفاع ۱۳ متر به شهر آسیب رسانده و ۱۷۰۰ نفر خانه و زندگی خود را ازدست دادند.6 65 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسدر برخی مناطق، ارتفاع امواج به ۴۰ متر نیز رسیده بوده.7 62 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسسونامی ۲۰۱۱ حتی دیوارهایی که در ساحل به منظور پیشگیری از سونامی کشیده شده بود را نیز در هم شکسته و تخرب کرده بودند.8 55 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسدر خلال روزهای ۱۲ تا ۱۵ مارس ۲۰۱۱، سه انفجار هسته ای بزرگ در سایت صورت پذیرفته و سونامی باعث شده بود تا سیستم خنک کننده نیروگاه از کار بیفتد. پس از سونامی، بیشترین میزان تلفات و خسارت در سه استان ایواته، میاگی و فوکوشیما گزارش شده بود.9 51 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسنزدیک تر از نیروگاه فوکوشیما به مرکز زمین لرزه، نیروگاه هسته ای اوناگاوا بوده که به دلیل داشتن دیوار محافظ در ساحل به ارتفاع ۱۴ متر، از شدت طوفان و طغیان تا حدی در امان مانده بود.10 35 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکسدر سال ۲۰۱۳، نیروگاه برق توکیو گزارش کرد که روزانه حدود ۳۰۰ تن آب آلوده به رادیوکتیو به اقیانوس آرام نشت می کند.

حتما بخوانید :  افزایش فالوور در اینستاگرام و محبوب شدن ( 30 روش کاربردی و جالب)

11 29 سونامی ژاپن و عکس های قبل و بعد از سونامی + 10 عکساین سونامی مخرب، فاجعه جهانی به دنبال داشت به طوری که باعث شکسته شدن کوه های یخ در قطب جنوب و ایجاد امواج بلندی شد که تا آلاسکا، هاوایی و شیلی می رسید.