سیل در پرو + تصاویر و جزئیات بارش های سیل آسا در پرو

بارش بارن‌ های سیل‌آسا در پرو ۱۱ کشته در پی داشت

سیل در پرو : بارش باران‌های شدید در پرو از پایان سال گذشته تاکنون ۶۵ کشته در پی داشته است.

به گزارش شهر مطلب به نقل از تسنیم، در پی بارش باران‌های سیل آسا و طغیان رودخانه در پرو در سه روز گذشته ۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دهها تن مجروح و ۱۱ نفر نیز ناپدید شده‌اند.

بر اساس گزارش یورونیوز، بارش باران‌های شدید در پرو از پایان سال گذشته میلادی آغاز شده است و در طول این مدت مجموعا ۶۵ نفر کشته و ۶۲ هزار تن در ۲۰ استان از ۲۵ استان این کشور آواره شده اند.

تنها در روز شنبه طغیان رودخانه یک مینی بوس را با ۲۲ سرنشین واژگون کرد؛ به گفته مقامات پرو در این حادثه ۱۵ نفر کشته شدند.

تصاویر سیل پرو

یکی از سیل‌زدگان می‌گوید: “همه چیز غیرقابل استفاده شده، اسباب و اثاثیه از بین رفته‌اند؛ هیچ چیز نداریم. همه جا را آب گرفته.”

فرد دیگری می‌افزاید: “همه مدرسه ها در منطقه ما تعطیل شده‌اند، در کلاس‌ها نیم متر آب بالا آمده. برق نداریم، آب آشامیدنی نیست چون کانال‌های انتقال آب مسدود شده‌اند. در خیابان‌ها سیل جاری شده و جاده ها بند آمده‌اند. به جز منطقه چیمبوته هیچ جای دیگری نمی‌توانیم برویم.”

حتما بخوانید :  کتک خوردن مهماندار زن هواپیما و فرود اظطراری هواپیما + عکس

به گفته کارشناسان تغییرات اقلیمی و بالا رفتن دمای هوا موجب افزایش بارش باران و طغیان رودخانه‌ها به ویژه در مناطق استوایی شده است؛ تاکنون بیشترین قربانیان این پدیده جوی از اکوادور و پرو، دو کشور ساحلی اقیانوس آرام بوده‌اند.


حتما بخوانید :  نظر قالیباف درباره برجام چیست؟ قالیباف کدام «برجام» را افتخار می داند؟