شهاب حسینی در برنامه ۹۰ ویژه شب یلدا چه گفت ؟ + عکس

حرف های شهاب حسینی در برنامه ۹۰ ویژه یلدا

شهاب حسینی بازیگر سینما و تلوزیون در برنامه ۹۰ که ویژه ی یلدا بود گفتگوی جالبی با عادل فردوسی پور انجام داد و بازیکن محبوبش را معرفی کرد.

گفتگوی عادل فردوسی پور با شهاب حسینی

عادل فردوسی پور در برنامه این هفته گفت وگوی ویژه ای با شهاب حسینی ستاره سینمای ایران انجام داد. برنامه نود دوشنبه شب(بیست و نهم آذر ماه) ساعت ۲۲:۴۰ آغاز شد که فردوسی پور بازی های هفته چهاردهم لیگ برتر را مورد بررسی و کارشناسی داوری قرار داد و گفت وگوی ویژه ای با شهاب حسینی داشت.

شهاب حسینی بازیگر فیلم فروشنده در آستانه شب یلدا در گفت وگویی با عادل فردوسی پور از علاقه خود به فوتبال گفت و به بیان نظرات و خاطراتی از سینما پرداخت.

فیلم فروشندهشهاب حسینی و عادل فردوسی پور

او درباره اینکه آیا می توان جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم کن را با یک گل حساس در فوتبال مقایسه کرد با اشاره به اینکه علی دایی در فوتبال ایران یک سمبل است گفت:این دو موضوع به لحاظ ارزش کلی در یک گروه هستند و هرکس می تواند نام این سرزمین را بلندآوازه کند. وقتی که خداداد عزیزی گل دوم را به استرالیا زد غبطه می خوردم که ای کاش من جای او بودم. به همین دلیل از این نوع تشابه خوشحال می شوم.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا دوست دارد همانند فوتبالیست ها لژیونر شود و در خارج از کشور بازیگری کند اظهار کرد:تا به حال به شکل جدی به این قضیه فکر نکردم اما به کارگردانی خیلی علاقه مند هستم به همین دلیل تصور می کنم اگر بخواهم در آن طرف کاری انجام دهم بیشتر در حوزه فیلمسازی باشد تا بازیگری.

شهاب حسینی بازی در فیلم درباره الی به کارگردانی اصغر فرهادی را یکی از بهترین خروجی های کاری خود دانست و افزود:نقش احمد در این فیلم را خیلی دوست داشتم و البته نقش های دیگر را هم با عشق و علاقه کار می کنم. هرچند تعدادی نقش هم بازی کرده ام که گاهی به دلیل رودربایستی و تعارف بوده و نتیجه اش هم برایم غم انگیز بوده و پشیمان شده ام اما بهتر است اسمی از آن ها نبرم چون فردا یک دعوای دیگر شروع می شود.
این بازیگر برای انتخاب نقش های خود تاکید کرد که بیشتر پیرو احساس خود است و از نگاه تماشاگری که یک اثر را می بیند با کارش برخورد می کند.

حتما بخوانید :  مایکل پارکس درگذشت + عکس و بیوگرافی و علت مرگ مایکل پارکس

شهاب حسینیشهاب حسینی در برنامه نود

بازیگر فیلم جدایی نادر از سیمین پس از اشاره به سابقه مجری گری خود در دهه ۷۰ در یک برنامه تلویزیونی که بدون تپق به اجرا می پرداخت گفت:آن زمان متن ها را فرد دیگری می نوشت و من پس از تمرین آن ها را اجرا می کردم اما در یکی از آن ها برای اجرای متنی ۲۶ برداشت داشتیم و بعد از برداشت آخر جلوی چشمم سیاهی رفت که وقتی چشمم را باز کردم دیدم در اتاق گریم دراز کشیدم و قرار بود ضبط برنامه متوقف شود اما به خواست خودم در بیست و هفتمین برداشت موفق به ضبط کامل شدیم.

شهاب حسینی در بخش دیگری از گفت وگوی خود با عادل فردوسی پور با اشاره به اینکه زمانی در تیم جوانان پاس بازی می کرده اما پس از یک تصادف کلا آن را رها می کند، از علاقه خود به فوتبال گفت و اظهار کرد:با اینکه نتایج در فوتبال مهم است اما اهمیت اول را ندارد چون فوتبال دنیایی دارد که خیلی چیزها را در آن می توان کشف کرد و حتی روابط انسانی را می توان در آن حس کرد.

وی خطاب به مجری برنامه نود افزود:تو در برنامه ات یک فضای عمومی ایجاد می کنی و همه در آن می توانند سهیم باشند. اگر استادیوم ها می توانستند علاقه مندان به فوتبال را از قشر های مختلف جذب کنند شاید همه چیز خیلی بهتر اتفاق می افتاد. چنین جوی در سینما وجود دارد چون همه اعضای خانواده با هم به تماشای یک فیلم می نشینند و فکر می کنم اگر یک فوتبالیست می توانست خانواده خود را به استادیوم دعوت کند آن وقت بهترین بازی اش را ارائه می داد.

وی همچنین با اشاره به اینکه از بین رونالدو و مسی، لیونل مسی آرژانتینی را ترجیح می دهد بازیکن محبوب خود را زین الدین زیدان معرفی کرد که با حرکتی که در مقابل ماتراتزی داشت پایانی متفاوت را برای فوتبال خود انتخاب کرد.

این بازیگر با بیان اینکه گاهی برای برخی دریافت های حسی خود در بازیگری فوتبال می بیند بازی ایران و استرالیا را دراماتیک ترین مسابقه فوتبالی که تماشاکرده عنوان کرد و از شکست برزیل در جام جهانی و رقابت آلمان با آرژانتین که منجر به شکست آلمان شد به عنوان بازی هایی که در ذهنش باقی مانده است یاد کرد.

حتما بخوانید :  ریزش زباله در اتیوپی + عکس و جزئیات حادثه و تعداد کشته ها

نخل طلایی: حس خوشحالی که بشود آن را با دیگران تقسیم کرد.

اسکار: اگر به افتخاراتم اضافه شود خوشحال می شوم ولی به داشته هایم نیز راضی هستم.

قرمز: رنگ خون و حرکت

آبی: رنگ مهر و محبت

عباس کیارستمی: گنجینه ای که قدرش را ندانستم و وقتی رفت تازه در گنیجه آن باز شد.

علی دایی: اسطوره و افتخار فوتبال ایران.

فضای مجازی:من آن را دوست ندارم چون شاید بخاطر نوعی که ما از آن استفاده می کنیم؛ وحشت آور است

ایران: عشق و مأوا

پایان تلخ یا تلخی بی پایان: پایان تلخ.

حسینی در بخشی از این گفت وگو با اشاره به اینکه علی دایی اسطوره افتخار در فوتبال ایران است و نیز با اشاره به اینکه فضای مجازی به دلیل نوع استفاده ای که در اینجا از آن می شود وحشت آور است عباس کیارستمی را گنجینه ای معرفی کرد که خیلی قدرش دانسته نشد و وقتی رفت تازه همه او را دیدند و انگار در گنجینه باز شده است.

حرف های شهاب حسینی در برنامه ۹۰ ویژه شب یلدا