طوفان در آستارا با سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر + عکس و جزئیات طوفان

تصاویر طوفان در آستارا

بارندگی همراه با طوفان با سرعت ۴۰ تا ۹۰ کیلومتر برخی شهرهای استان گیلان از جمله رشت و انزلی را درنوردید.

Captureوزش باد شدید از دقایقی پیش گیلان به‌ویژه در رشت و انزلی را در بر گرفت و سرعت باد به حدی است که احتمال سقوط درختان یا سقف خانه‌ها در برخی مناطق وجود دارد.

کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به تغییر ناگهانی وضعیت هوای این استان اظهار کرد: از غروب امروز هوای گیلان دچار تغییرات شده و بارندگی از غرب استان در آستارا و تالش آغاز شده و به انزلی و رشت رسیده‌است.

یوسف شجاعی با بیان اینکه سرعت باد در انزلی ۹۰ کیلومتر در ساعت است، افزود: سرعت باد در رشت به بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت رسیده و همچنان ادامه دارد.

وی از کاهش دمای ۹ تا ۱۵ درجه‌ سانتی گراد و بارش در ارتفاعات همراه با برف در این استان خبر داد و افزود: در برخی نقاط جلگه‌ای گیلان برف و باران پراکنده است.

وی با اشاره به اینکه هوای گیلان تا اواسط هفته آینده دچار تغییرات است، یادآور شد: در این مدت دریا طوفانی و مواج و برای فعالیت دریانوردی و صید و صیادی نامناسب است.

شجاعی با هشدار به آبگرفتگی معابر، متذکر شد: سطح جاده‌ها لغزنده و آبگرفتگی معابر بر اثر شدت بارندگی و وزش باد شدید وجود دارد.

به گزارش فارس، بارندگی موجب طغیان رودخانه اصلی کرگانرود تالش و آبگرفتگی شدید بازارچه ساحلی آستارا شده‌است.

بارش باران که همراه با وزش باد شدید ادامه دارد، برخی معابر شهر آستارا و تالش را دچار آبگرفتگی کرده و تردد مختل شده‌است.

رئیس اداره هواشناسی آستارا نیز وضعیت بارندگی در این شهرستان را با شدت زیادتر عنوان کرد و گفت: تاکنون بیش از ۵۵ میلی‌متر باران در آستارا باریده‌است.

فردین فرتوت‌نیا، هوای آستارا را با بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر با کاهش محسوس دما عنوان کرد.

وزش باد شدید و طوفان در مازندران

وزش باد و طوفان شدید از ساعت یک بامداد شهرهای غربی مازندران و از دقایق قبل کل استان مازندران را درنوردیده است.

بر اثر تغییرات ناگهانی جوی که از ساعتی قبل در غرب مازندران آغاز شد، طوفان در این منطقه یکه تازی می‌کند.

وزش باد شدید همراه با صدای غرش رعد و برق و باران پراکنده، شهرهای غرب مازندران را فرا گرفته و بر اساس این گزارش وزش باد شدید در برخی از شهرهای غرب استان، باعث کنده شدن تابلوهای سطح شهر شده و تردد را نیز با کمی مشکل مواجه کرده است.

همچنین طوفان سبب قطع برق در مناطقی از شهرهای غرب مازندران نیز شده است. هنوز از میزان خسارات احتمالی در این مناطق گزارشی نشده است. در حال حاضر برق در بیشتر مناطق مازندران قطع است.

طوفان در آستارا ،واژگونی کیوسک پلیس

سایت خبری هورم نیوزطوفان در آستارا ،واژگونی کیوسک پلیس راه الان عکس :قاسمی قطع گسترده برق به همراه وارد شدن خسارات زیاد آماده باش مدیریت بحران در آستارا

طوفان در آستارا با سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر – عکس و جزئیات طوفان