عملیات آزادسازی موصل + عکس های جدید از آزادسازی موصل

تصاویری از عملیات آزادسازی موصل

تصاویر آغاز عملیات آزادسازی موصل

عملیات آزادسازی موصل که از روز گذشته آغاز شده است در حالی ادامه دارد که نیروهای عراقی پیشروی‌های خوبی کسب کرده‌اند.

به گزارش شهر مطلب به نقل از خبرگزاری تسنیم، منابع عراقی اولین تصاویر از آغاز عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی موصل از چنگ گروه تروریستی داعش را منتشر کردند.

نیروهای عراقی در روز نخست این عملیات موفق شدند چندین منطقه را از لوث تروریستهای داعشی پاکسازی کردند. در همین حال «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، نیز اعلام کرد که نیروهای عراقی در روز نخست عملیات آزادسازی موصل از اشغال داعش، از برنامه خود جلوتر بوده‌اند.

از سوی دیگر ژنرال «طالب الشقاطی» فرمانده عملیات مشترک نظامی موصل، روز دوشنبه اعلام کرد که حرکت نیروهای نظامی طبق برنامه پیش می‌رود.«مسعود بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق نیز گفته است که تاکنون بیش از ۲۰۰ کیلومتر از اراضی اطراف موصل آزاد شده است.نیروهای عراقی شامل یکصد هزار سرباز و پیشمرگه‌های کُرد از بامداد روز دوشنبه بزرگ‌ترین عملیات نظامی در خاورمیانه از سال ۲۰۰۳ را آغاز کرده‌اند. انتظار می‌رود این نبرد موصل چند هفته طول بکشد.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (۱۰ ژوئن) سال ۱۳۹۳ به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در ۴۰۰کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

حتما بخوانید :  تصاویر ناراحت کننده از اعدام توسط کودک داعشی + عکس 18

موصل بزرگترین شهری است که گروه تروریستی داعش آن را در اشغال خود دارد و این شهر که حدود یک و نیم تا دو میلیون نفر جمعیت دارد، آخرین پایگاه اصلی این گروه تروریستی در عراق به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/