عکاسی با موبایل ( رازهای جالب و خواندنی و ترفندهای عکاسی با موبایل )

اسرار عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل : چیزهای زیادی در محیط وب می توان یاد گرفت. بعضی از آن ها به قدری ساده هستند که تعجب می کنیم چرا تا به حال خودمان نمی دانستیم. یکی از این آموزش ها نکاتی در رابطه با عکاسی با موبایل است که بدونیم چند نمونه از این نکات را جمع آوری کرده و برای شما آورده است.

اسرار عکاسی با موبایل

استفاده از هندزفری به عنوان شاتر

اسرار عکاسی با موبایل

یکی از موارد کاربرد هندزفری که کمتر کسی به کار می برد استفاده از آن به عنوان شاتر دوربین است. برای این کار هندزفری را به گوشی وصل کنید. برنامه دوربین را باز کنید و دکمه + را برای گرفتن عکس فشار دهید.

سلفی هندزفری

اسرار عکاسی با موبایل

اگر می خواهید در عکس های دسته جمعی حضور داشته باشید این روش ساده را به کار ببرید. برای این کار یک عدد کارت پلاستیکی را بردارید و دو بار تا بزنید. سپس گوشی را بین تاخوردگی قرار دهید و از تایمر یا هندزفری برای گرفتن عکس استفاده کنید.

عکس های دوقلوی پانورامیک

اسرار عکاسی با موبایل

با استفاده از قابلیت پانوراما می توانید بدون استفاده از فوتوشاپ عکس های دوتایی از خودتان بگیرید. برای این کار حالت پانوراما را انتخاب کنید و از شخص بخواهید در یک جا بنشیند. سپس دوربین را تکان دهید و به محض این که شخص از قاب دوربین خارج شد متوقف شوید یا آرام تر گوشی را حرکت دهید. در همین زمان آن شخص باید بلند شود و در قاب بعدی قرار بگیرد.

حتما بخوانید :  گلکسی S8 جدید سامسونگ + عکس و مشخصات و کارایی

زمین کوچک

اسرار عکاسی با موبایل

اسرار عکاسی با موبایل

برنامه های زیادی برای افکت های جالب در عکاسی هست. به عنوان مثال اپلیکیشن RollWorld که عکس ها را به شکل کره زمین در می آورد.

عکاسی زیرآبی

اسرار عکاسی با موبایل

عکاسی زیرآبی با گوشی به مراتب راحت تر از دوربین است. گوشی را در یک لیوان خالی قرار دهید و برای گرفتن عکس لیوان را داخل آب قرار دهید. برای گرفتن عکس از هندزفری به عنوان شاتر استفاده کنید.

استفاده از رفلکتور

اسرار عکاسی با موبایل

گاهی اوقات عکس های پرتره به نور بیشتری نیاز دارد. در این مواقع می توانید از هر چیزی که نور را منعکس می کند استفاده کنید. مثل ورقه های آلومینیومی یا آینه.

HDR

اسرار عکاسی با موبایل

قابلیت HDR چندین عکس با نورهای متفاوت را با هم ترکیب می کند و یک عکس روشن تر ارائه می دهد. عکس های اچ دی آر حجم بیشتری دارند و فضای بیشتری را در گوشی اشغال می کنند. پس فقط از این قابلیت زمانی که می خواهید از غروب، درختان سرسبز یا گل ها عکس بگیرید استفاده کنید.

استفاده از بادکنک

اسرار عکاسی با موبایل

برای گرفتن عکس های هوایی حتما نیاز نیست که پهباد استفاده کنید. فقط کافی است گوشی را به یک بادکنک وصل کنید.

عکاسی ماکرو

اسرار عکاسی با موبایل

عکاسی ماکرو از محدوده قابلیت های دوربین موبایل خارج است اما میتوان با یک لنز کوچک این کار را انجام داد. با استفاده از گیره مو لنز را به دوربین موبایل وصل کنید و عکس های ماکرو بگیرید.

حتما بخوانید :  امکانات گوشی آیفون + 6 قابلیت جالب و کاربردی گوشی آیفون

استفاده از عینک به عنوان فیلتر پولاریزه

اسرار عکاسی با موبایل

عینک آب را شفاف تر، نورهای زننده را کمتر، و آسمان را زیباتر نشان می ده. عینک باید حتما پولاریزه باشد.

افزودن نور و رنگ

اسرار عکاسی با موبایل

وجود یک هاله نور رنگی عکس را بی اندازه زیبا می کند. تنها چیزی که نیاز دارید یک کاغذ رنگی براق است. برای این کار کاغذ رنگی را در کنار لنز دوربین موبایل قرار دهید و یک عکس رنگی زیبا بگیرید.