عکس های برگزیده جهان در سال ۲۰۱۶ از دید نشنال جئوگرافیک

نگاهی به عکس های برگزیده سال ۲۰۱۶ از دید نشنال جئوگرافیک

عکس های برگزیده جهان : نشنال جئوگرافیک به رسم همیشگی، برترین عکس های هر سال را انتخاب و منتشر می کند. امسال نیز به روال هر سال، بهترین تصاویر سال ۲۰۱۶ را معرفی کرده که از گوشه و کنار جهان ارسال شده اند.تصاویری که در این مطلب شاهد خواهید بود، ۴۸ عدد هستند که توسط ۹۱ عکاس و دستیاران آنها از میان ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار عکس و ۱۰۷ داستان برگزیده شده اند. این تصاویر از لباس فضائی در ایستگاه کندی ناسا گرفته تا صعود یک اورانگوتان بر فراز درخت ۳۰ متری برای کندن میوه انجیر را شامل می شوند.در ادامه با ما همراه باشید.
1 36 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱- گوزن وحشی شکار شده و شاخ ارزشمند آن، توسط یک قاطر در حال حمل است. بد نیست بدانید که بیش از ۷۲ هزار شکارچی در سال ۲۰۱۴ میلادی به یلواستون و مناطق اطراف آن مهاجرت کرده اند.
2 27 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲- کودکان در حال شنا کردن در کنار پل شکسته رودخانه ای در پورت سلو در هایتی هستند. این شهر در نتیجه توفان متیو آسیب جدی دیده و تقریبا تمامی ساختمان های آن از بین رفته اند.
3 24 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳- «لئو تتون» در فورت هال ایالت آیداهو، در کنار تیرکی که اسکلت های جمجمه گاو وحشی آمریکائی از آن آویخته شده، ایستاده است. این تصویر نشان دهنده ارتباط معنوی اهالی قبیله شوشونه و گاوهای وحشی (بایسون) است.
4 25 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۴- کارگری که با استفاده از چکش در حال بیرون کشیدن ماهی های تن از میان تور ماهیگیری چینی در شهر جنرالسنتو در فیلیپین است.
5 25 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۵- «کایریل سلنسکی» در لبه حاشیه های تزئینی نمای ساختمان مشهور دیما بالاشُف در شهر مسکو ایستاده و عکس می گیرد. این مردانِ ۲۴ ساله که به عنوان انسان های نترس و صعود کننده از ساختمان ها شناخته می شوند، به این ترتیب شاهکار و شهامت خود را در اینستاگرام جشن گرفته اند.
6 23 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۶- گفته می شد که مراحل ساخت و تکمیل نیروگاه گاز طبیعی «بوواننکوف» در روسیه در منطقه یامال پنینسولا بسیار پر هزینه خواهد بود تا اینکه رئیس جمهور پوتین به آن بودجه جدیدی اختصاص داد.
7 23 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۷- بهار امسال برای نخستین بار پس از ۴۰ سال، کشتی کروز آمریکائی در خلیج هاوانا شناور شد.
8 23 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۸- روستائی های ساکن در باگاران در کشور ارمنستان در زیر درختان زردآلو پیک نیک کرده و موسیقی های فرهنگی زیر لب زمزمه می کنند.
9 19 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۹- چشم پزشک ها در حال گرفتن تست بینائی از اهالی روستای سانداربانز در کشور هند هستند. هدف از این کار پیشگیری از کوری مردم هند است که حدود ۸ میلیون نفر از جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده اند.
10 22 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۰- گله گوزن های وحشی سه ماهه، برای نخستین بار مهاجرت به سمت اقامتگاه تابستانی خود در جنوب شرقی یلواستون را تجربه می کنند. رهبر آنها مادرشان است و قرار است یک مسیر یکهزار و ۵۰۰ متری را بپیمایند.
11 18 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۱- مسوول نگهداری پانداها در حال حمل یک یوزپلنگ تاکسدرمی شده به سمت قفس پانداهاست تا آنها را با بزرگ ترین شکارچی و دشمن خود آشنا کند. واکنشی که پانداها نشان می دهند، مشخص خواهد کرد که آیا توان محافظت از خود در دل طبیعت را خواهند داشت یا خیر.
12 13 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۲- کروکودیل آمریکایی از چمن های لاک پشت ها برخواسته تا به میان ریشه های در هم پیچیده چندل که تقریبا غیر قابل نفوذ و دسترسی است باز گردد.
13 10 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۳- تایپه، مرکز تایوان در شب بسیار زیبا و زنده دیده می شود.
14 8 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۴- یک فروشنده کره ای به نام «سانگوین هونگ» پس از چند ساعت کوهنوردی در پارک ملی بوخانسان در حال استراحت است. او برای فرار از استرس های زندگی مدرن و شلوغی های شهر بزرگی همانند سئول به دل طبیعت پناه می برد.
15 6 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۵- کماندوها در پارک Virunga در جمهوری دموکراتیک کنگو در حال انجام تمرینات ارتشی هستند که شامل فراگیری تاکتیک کمین کردن و استتار برای در امان ماندن از دید نیروهای دشمن نیز می شود.
16 4 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۶- «بکی وید» و همسرش «دیوید تایلر» دامدار و پروش دهنده گوسفند در منطقه ای در نزدیکی یلواستون هستند. آنها برای محافظت از گله گوسفندان خود در مقابل حمله شیر، خرس یا گرگ هنگام چرا از سگ نگهبان استفاده می کنند.
17 4 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۷- این کرگدن ها که در مزرعه ای در جنوب آفریقا قرار دارند، به تازگی شاخ هایشان بریده شده. برخلاف عاج فیل ها، شاخ کرگدن ها وقتی به طور کامل بریده می شوند، دوباره رشد می کنند. دامداران این شاخ ها را جمع آوری و انبار می کنند به امید روزی که بتوانند آنها را به صورت قانونی به فروش برسانند.
18 3 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۸- استفن دونووان، در حال پرش چرخشی به درون استخر طبیعی در پارک ملی گلاسیر است.
19 3 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۱۹- در حالی که قطار در حال رسیدن به مقصد نهائی خود است، یک کودک در ایستگاه کاشغر با انگشتان دست خود قلبی را روی شن هایی که در طول مسیر وارد کوپه قطار شده است، ترسیم کرده است.
20 3 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۰- «گرد گاماناب»، ۶۷ ساله ای است که در اثر چندین سال کار در میان گرد و غبار و نور مستقیم آفتاب در نامبیا قرنیه چشمانش آسیب دیده و به کوری وی منجر گشته. او می توانست با درمان زودهنگام، از نابینایی خود پیشگیری کند.
21 2 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۱- «ایگور ورونکین» یکی از کارگران معدن بارنسبورگ در اسپیتزبرگ در نروژ است. همانند ۴۰۰ کارگر دیگر این معدن، او نیز اهل اوکراین شرقی است.
22 2 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۲- یک غواص در فاصله بسیار کم از کوسه شکارچی در باهاما ایستاده است. اما این صحنه چندان خطرناک به نظر نمی رسد: کوسه های تایگر وقتی غواص ها در مقابل آنها قرار می گیرند، شوک شده و به آنها حمله نمی کنند.
23 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۳- عکس ها و نقاشی های متعددی که از گرند کنیون یلواستون وجود داشت، باعث شدند تا کنگره آمریکا در سال ۱۸۷۲ میلادی آن را به پارک ملی تبدیل کرده و امکان بازدید گردشگران را فراهم کنند که اقدامی بسیار بزرگ و انقلابی به شمار می رفت.
24 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک۲۴- دخترک در حال تماشای سه زن کرد است که صورت خود را با روسری هایشان پوشانده اند. آنها بیان داشته اند که پیش از فرار و پناه بردن به چادر پناهندگان، نیروهای داعش آنها را مجبور به ازدواج کرده بوده اند.
25 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۵- آواره های عراقی در میان خرابه های شهر رمدی این کشور که توسط داعش تخریب شده، زندگی می کنند.
26 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۶- «ایسرا علی سالد»، به همراه مادر و دو خواهرش از سومالی به کشور سوئد مهاجرت کرده است. دلیل مهاجرات آنها هم امنیت و آرامش در این کشور بیان شده.
27 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۷- لاشخور جوانی در حال خوردن بقایای لاشه گورخر در سرنگتی است. این پرنده ها تا سیر شدن کامل خود از گوشت اجساد تغذیه می کنند و استخوان ها و پوست آن را برای بقیه پرنده ها باقی می گذارند.
28 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۸- یکی از مهندسان فضائی به نام «پابلو د لئون» نمونه آزمایشی از لباس فضانوردان را در مرکز فضائی کندی ناسا بر تن کرده و تست می کند. این در حالی است که در اتاقک تست، به وسیله خاک و فن، شرایط موجود در کره مریخ را همسان سازی کرده اند.
29 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۲۹- «کریک اودوم» به جرم تجاوز و قتل سال ها در زندان بود تا اینکه سرانجام پس از انجام تست DNA بی گناهی وی ثابت شد.
30 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۰- شفق زیبای خورشید بر فراز معبد آتنه در دلفی. دلفی مکانی باستانی در یونان است. زائران در زمان قدیم احتمالا قربانی های خود را به این منطقه می آورده اند.
31 2 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۱- لاشه یک بایسون (گاو وحشی آمریکائی) در نزدیکی رودخانه یلواستون، بزمی بزرگ را برای این گرگ و فرزنده دو ساله اش رقم زده است.
32 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۲- به منظور تحقیق در مورد تغییرات یخ های دریایی، یک کشتی تحقیقاتی به نام Lance به مدت ۵ ماه در سال ۲۰۱۵ در میانه دریای منجمد لنگر انداخته بود تا این تغییرات را در بازه زمانی زمستان تا بهار در ناحیه قطب شمال، بررسی کند.
33 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۳- مردم محلی پرو در جنگل های مانیو شکار و کشاورزی می کنند اما جالب است بدانید هر خانواده برای خودش این کار را انجام می دهد. یکی از محبوب ترین شکارها که اتفاقا، بهترین حیوان خانگی هم محسوب می شود، میمون های عنکبوتی هستند.
34 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۴- رنگ های چشمه آب گرم گرند پریسماتیک در یلواستون در نتیجه خزه های گرمادوستی است که در آب های گرم و داغ رشد می کنند.
35 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۵- سه برادر و خواهر به نام های جولی، آنتونیو و ایندیا آبرام در منطقه Flint میشیگان در حال حمل سهمیه آب نوشیدنی خود از ایستگاه آتش نشانی شماره سه که تامین کننده آب شرب منطقه است، هستند.
36 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۶- در حال حاضر در بخش هایی از یلواستون، حیوانات وحشی زیادی زندگی می کنند که از جمله می توان به خرس های گریزلی اشاره کرد. این تصویر از یک گریزلی در پارک ملی گرند تتون گرفته شده که در حال پراکنده کردن کرکس ها از جسد بایسون است. کارگران آن را از جاده بیرون کشیده و در این منطقه رها کرده اند تا برای گردشگران مشکلی پیش نیاید و توسط لاشخورها خورده شود.
37 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۷- یک خرس گریزلی مادر به همراه دو توله خود در میانه جاده پارک دینالی در حال حرکت است و تردد ماشین ها در این جاده اختصاصی را متوقف کرده است. این جاده فقط ۵ روز در تابستان هر سال برای وسایل نقلیه شخصی باز می شود.
38 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۸- قطره خونی که از نوک لاشخور روپِل در حال چکیدن است. موهای سر و گردن لاشخورها همیشه کوتاه است تا خون و تکه های لاشه ها در میان آنها رسوب نکرده و به بدن این پرنده نچسبند.
39 2 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۳۹- لاک پشت ها در حال پناه گرفتن در زیر گیاهان و بوته ها هستند. این حیوانات اگر برای مدت طولانی زیر تابش مستقیم آفتاب قرار داشته باشند، درون لاک خود خواهند پخت.
40 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۴۰- سیستم عصبی این اختاپوس بسیار پیچیده تر از بقیه بی مهره هاست. آیا توان فکر کردن دارد؟ محققان به دنبال کشف این موضوع هستند.
41 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۴۱- یک بچه مورچه خوار آفریقایی، در منطقه حفاظت شده ی سن آگوستین در فلوریدا روی کمر مادر خود نشسته و از او سواری می گیرد.
42 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۴۲- ماهی های سیمین پهلو در میان تپه های مرجانی در کوبا در حال حرکت هستند. این ماهی های بندانگشتی قادر هستند در کنار یکدیگر شکل یک ماهی شکارچی بزرگ را بازسازی کرده و موجب وحشت صیادان بشوند.
43 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک۴۳- در حالی که رعدو برقی توفان عصرگاهی آسمان نزدیک رودخانه Wood در نبراسکا را روشن کرده، ۴۱۳ هزار درنای شنزار وارد فلات این رودخانه شده اند.44 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۴۴- کوسه ماهی های باله سیاه در میان آب های گرم منتظر مانده اند تا جزر و مد آب، دریاچه مرجانی Aldabra Atoll را پر آب کند.
45 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۴۵- یک عکاس هنرمند به نام استفان وایکز، ۱۰۳۶ عکس در طول ۲۶ ساعت از کوه های پارک ملی یوسمتی برداشته تا این تصویر بسیار زیبا که تضاد روز و شب را نشان می دهد، خلق کند.
46 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۴۶- یک اورانگوتان Bornean برای کندن میوه انجیر وحشی حدود ۳۰ متر ارتفاع درخت را صعود کرده است. جالب است بدانید اورانگوتان های نر با وزنی حدود ۱۰۰ کیلوگرم، سنگین وزن ترین حیوانات با قدرت بالا رفتن از درخت در سراسر دنیا محسوب می شوند.
47 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک
۴۷- Ye Ye، یک پاندای ۱۶ ساله است که در منطقه حفاظت شده Wolong در چین روی زمین دراز کشیده است.
48 1 عکس های برگزیده جهان در سال 2016 از دید نشنال جئوگرافیک۴۸- یک تامارین (بومی آمریکای جنوبی) روی سر دخترکی به نام «یوینا مامریا» نشسته است که درون رودخانه Yomibato مشغول بازی است. این رودخانه در پارک ملی Manú پرو واقع شده است.