غذای روز کریسمس در کشوهای مختلف جهان چیست + عکس

غذاهای کریسمس در کشوهای مختلف جهان

غذای کریسمس : از آلمان تا چین در شب کریسمس مردم گوشه و کنار جهان چه غذاهایی را میل می کنند

2

معرفی غذاهای کریسمس در جهان

کریسمس برای تمامی مسیحیان در سراسر جهان روز خاصی به شمار می رود. تعطیلات سال نوی میلادی نیز در کشورهای مختلف جهان به طرق مختلف جشن گرفته می شود و شاید اهمیت هیچ کدام از مراسم سال بیش از روز کریسمس و شب سال نوی میلادی نباشد.

هنوز هم همچون نوروز در کشور ما که برای مردم اهمیت فراوانی دارد و در هر نقطه ای به روش خاص آن بزرگ داشته می شود، در کشورهای دیگر هم وعده های خاصی از غذا در روز کریسمس و شب سال نوی میلادی آماده و سرو می شود.

میلاد حضرت مسیح و نزدیک شدن به سال ۲۰۱۷ میلادی، را به هموطنان مسیحی و تمام مسیحیان جهان، تبریک گفته و فهرستی از غذاهای بسیار رایجی را که کریسمس و در کشورهای مختلف جهان سرو می شود را با هم مرور خواهیم کرد. در این سفر خوشمزه و خوشرنگ با ما همراه باشید:

غذای خوشمزه کریسمس

1آلمانی ها عمدتا کیک های میوه ای که به «گلوهواین» معروف است را تهیه می کنند. این کیک سمبلی از کوهان شتر است که مرد خردمندی را برای دیدار با حضرت مسیح حمل می کند.

2بسیاری از مردم بلغارستان، پیش از کریسمس روزه می گیرند و سپس در روز کریسمس دلمه سبزیجات، سوپ و کیک میل می کنند.

3غذای کریسمس در فیجی

بسیاری از بومیان برای شام، برگ های موز پیچیده شده دور ماهی، دلمه مرغ و یا خوک که با «لووو» تهیه شده را سور می کنند. Lovo، یک نوع فِر زمینی به شمار می آید که با قرار دادن سنگ های سنگین همان طور که در شکل ملاحظه می کنید، درست می شود.

4شاید همه ما در مورد «پودینگ انجیر» شنیده باشیم. در انگلستان، واقعا آن را می خوردند. روی پودینگ خود را به اندکی الکل آغشته کرده و آن را آتش می زنند.

5غذای کریسمسمردم ایتالیا

ایتالیایی ها هم همچون سایر مردم جهان کریسمس را جشن می گیرند و غذایی به نام «جشن هفت ماهی» تهیه می کنند. در این غذا، انواع گوناگون غذاهای دریایی به کار گرفته شده که از جمله آنها می توان به کلاماری، کاد، کولی و صدف اشاره کرد.

6

غذای کریسمس مردم فرانسه

همچنین فرانسوی ها هم در روز کریسمس و در مراسم سنتی شان به نام Le Réveillon غذاهای دریایی سرو می کنند. از جمله این غذاها می توان به خرچنگ، صدف و جگر چرب اشاره کرد.

حتما بخوانید :  دستبند دوستی زیبا و ساده + آموزش تصویری بافت دستبند دوستی

7

غذای کریسمس مردم سوئد

در سوئد، در طول زمان کریسمس، پودینگ برنج یا Risgrynsgröt سرو می شود. در این وعده در وسط کاسه یک بادام پنهان می شود. این اعتقاد وجود دارد هر کسی آن بادام را پیدا کند، در سالی که در پیش روست، شانس بسیار خوبی خواهد داشت.

8

غذای کریسمس مردم کاستاریکا

در کاستاریکا، بومی های این کشور در هنگام کریسمس، عمدتا تاماله گوشت خوک میل می کنند. دستور پخت این غذا، نسل به نسل گشته تا به دست بومیان کنونی این سرزمین رسیده است.

9

غذای کریسمس مردم اتیوپی

بومیان سرزمین اتیوپی هم نوعی خورش مرغ با نان تخت را برای کریسمس میل می کنند که به آن doro wat گفته می شود. همچون بسیاری دیگر از غذاهای این منطقه این غذا نیز با دست خورده می شود.

10

غذای کریسمس مردم آفریقا

در آفریقای جنوبی و در زمان کریسمس، تابستان است بنابراین بومی های این منطقه به سمت گریل های مخصوص آفریقایی به نام Braai هجوم می آوردند تا روی آن گوشت، بوقلمون و خوک را گریل کنند.

11

غذای کریسمس مردم استرالیا

در استرالیا هم در زمان کریسمس تابستان است و ساکنان این کشور نیز، با کباب کردن بوقلمون و گوشت، کریسمس را جشن می گیرند. همچنین در این زمان شاه میگو را هم همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، گریل می کنند. به نوع سنتی این نوع گریل کردن به اصطلاح shrimp on the barbie گفته می شود.

12

غذای کریسمس مردم غنا

مردم غنا هم پودینگ ذرت، خورش بامیه، برنج و توفو را در دوران کریسمس تهیه و سرو می کنند.

13به دلایل عدیده ای بسیاری از مردم آنتارکیتا دوران کریسمس را داخل کشتی ها سپری می کنند. در کنار گوشت پخته شده از کنسروهای سبزیجات منجمد هم استفاده می کنند.

14

غذای کریسمس مردم مصر

مسیحیان مصری سه روز قبل از کریسمس غذاهای گیاهی مصرف می کنند. غذای اصلی آنها در این زمان Kushari، ماکارونی، برنج و ظرف هایی محتوی عدس است که روی آن را ترشی سس گوجه فرنگی پوشانیده است.

15

غذای کریسمس مردم هند

مسیحیان هندی هم کریسمس را با ظرف های سنتی بریانی یا کاری جشن می گیرند. بعد از پایان غذا نوعی پودینگ شیرین شیر به نام kheer نیز میل می کنند.

حتما بخوانید :  زیبایی اندام زنان ایرانی + تصاویر از سیر تا پیاز پرورش اندام خانم ها

16

در شب تحویل سال نوی میلادی مردم فیلیپین، یک خوک را که درسته پخته شده و در دهان آن تکه های زرد رنگی از پنیر قرار گرفته را میل می کنند.

17

غذای کریسمس مردم ایسلند

در حدود ساعت ۶ بعدازظهر شب سال نوی میلای مردم ایسلند نشسته و به انتظار میل کردن حجم فراوانی از گوشت های پخته شده از جمله گوشت گوزن هستند.

18

غذای کریسمس مردم در آرژانتین

در آرژانتین، بومیان این سرزمین و برای شام، گوشت گوساله به همراه سس تُن میل می کنند که خود به آن Vitel Toné می گویند. همچنین بوقلمون، گوشت خوک و نان را هم در همین وعده سرو می کنند. برخی اوقات هم این غذاها را در حیاط پشتی خانه های شان و به صورت کباب تهیه می کنند.

19

غذای کریسمس مردم فنلاند

در فنلاند، مردم بر روی میزی دور هم می نشینند و کریسمس را که خود به آن Joulupöytä می گویند با خوردن غذاهایی چون گوشت خوک، نان، ماهی، سبزیجات و نوشیدنی جشن می گیرند.

20

غذای کریسمس مردم آمریکا

مردم ساکن ایالات متحده آمریکا هم در طول این تعطیلات بیش از هر زمان دیگری ترکیب تخم مرغ و شیر را میل می کنند. این بیشترین زمان در طول سال است که مردم از این ترکیب استفاده می کنند.

21چه باورتان بشود و چه نشود، مردم چین، در کریسمس با رفتن به «کی اِف سی» مرغ سوخاری می خورند.