فراری دادن مورچه ها با این ترفند خانگی و کاربردی + عکس

با دارچین از مورچه ها خلاص شویم

فراری دادن مورچه : شاید دارچین مورچه ها را از بین نبرد اما می تواند مسیر مورچه ها را تغییر دهد و به ناچار به دنبال راه دیگری بگردند و دیگر در مکانی که دارچین هست تجمع نکنند. روشهای زیادی به این شکل وجود دارد اما با امتحان کردنشان پی می برید که هیچ کدام به اندازه دارچین موثر نیستند.

مبارزه با مورچه در منزل

cinnamon 1 فراری دادن مورچه ها با این ترفند خانگی و کاربردی + عکس

ساده ترین روش استفاده از دارچین این است که مقداری دارچین برداشته و در جایی که مورچه ها وارد خانه می شوند بپاشید. بوی دارچین به قدری قوی است که مسیر مورچه ها را به کلی مختل می کند و دیگر در آن مسیر حرکت نمی کنند.

cinnamon 2 فراری دادن مورچه ها با این ترفند خانگی و کاربردی + عکس

روش دیگر کشیدن خط مرزی با دارچین است. می توانید با دارچین در مسیر مورچه ها خط مرزی بلندی بکشید که دیگر نتوانند از روی آن عبور کنند. این کار را با استفاده از گوش پاک کن انجام دهید. آن را به دارچین آغشته کرده و خط مرزی را بکشید.

cinnamon 3 فراری دادن مورچه ها با این ترفند خانگی و کاربردی + عکس

از روغن ضروری دارچین استفاده کنید. روغن دارچین تاثیر قوی تری نسبت به پودر دارچین دارد. برای استفاده از آن یک عدد گوش پاک کن را آغشته به روغن کنید و در جاهایی که مورچه جمع می شود بمالید.

حتما بخوانید :  بهترین تکنولوژی های سال 2016 از دیدگاه فناوری + تصاویر

cinnamon 4 فراری دادن مورچه ها با این ترفند خانگی و کاربردی + عکس

یکی دیگر از روش هایی که تمیزتر از روش های قبلی است استفاده از چوب دارچین است. چوب ها در جاهایی که مورچه ها وارد می شوند قرار دهید.

روش های طبیعی دیگر برای متواری کردن مورچه ها

cinnamon 5 فراری دادن مورچه ها با این ترفند خانگی و کاربردی + عکس

سرکه سفید: مورچه ها از بوی تند سرکه فراری هستند. مقداری سرکه داخل آب پاش بریزید و در مکان هایی که مورچه ها جمع می شوند بپاشید. اگر سرکه را روی مورچه بریزید آن ها را می کشد. اگر باز هم مورچه دیدید دوباره سرکه استفاده کنید.

cinnamon 7 فراری دادن مورچه ها با این ترفند خانگی و کاربردی + عکس

ریختن آب جوش روی تپه مورچه ها: یکی از روش های طبیعی مبارزه با مورچه ها استفاده از آب داغ است. آب داغ تمام مورچه ها را از بین نمی برد اما دو سوم آن ها را می کشد. داخل هر حفره به اندازه ۱۱ لیتر آب داغ بریزید.

cinnamon 8 فراری دادن مورچه ها با این ترفند خانگی و کاربردی + عکس

استفاده از برگ بو: برگ بو یکی از روش های قدیمی مبارزه با مورچه هاست. در هر مکانی از این برگ ها قرار دهید مورچه ها جمع نمی شوند.


حتما بخوانید :  آموزش کلمات انگلیسی برای شروع + آموزش کاربردی ترین کلمات