فرم چانه خود را در این مطلب بررسی کنید + تصاویر و آموزش

فرم چانه ها چه چیزهایی درباره سلامت ما می گوید؟

فرم چانه : برخی از دانشمندان دریافته اند که فرم چانه ها درباره کودکی مان حرف هایی برای گفتن دارند. بنابراین ۶۶۰۰ نوجوان ۱۲ الی ۱۷ ساله را مورد آزمایش قرار دادند تا به نتیجه علمی این نظریه برسند. این مطلب به شما می گوید که چگونه دوران کودکی روی فرم چانه ما تاثیر گذاشته است.

چانه جلوآمده

ارتباط فرم چانه ها با سلامت

کسانی که فک پایینی برآمده ای دارند استخوان بندی و عضلاتی قوی دارند اما احتمال چاقی آن ها زیاد است. اگر چانه متقارن باشد فرم آن را از والدین یا اجدادشان به ارث برده اند.

چانه شیب دار

ارتباط فرم چانه ها با سلامت

کسانی که دارای فرم چانه شیب دار هستند عضلاتی ضعیف و استخوان بندی انعطاف پذیری دارند. این افراد کمتر چاق می شوند و امکان این که از بدو تولد کوررنگی داشته باشند زیاد است. این افراد اغلب سبک وزن هستند. چانه های شیب دار متقارن نیز ارثی هستند.

فک نامتقارن

ارتباط فرم چانه ها با سلامت

فرم چانه های نامتقارن مادرزادی نیستند بلکه اکتسابی هستند. این فرم چانه ها معمولا در اثر استرس و فشار بدن در دوران کودکی شکل می گیرند. به عنوان مثال کمبود پروتئین، زود از شیر گرفتن، چاقی و سیگار.

چانه های جلوآمده و شیب دار هم ممکن است نامتقارن باشند که تشخیص نامتقارن بودن چانه ممکن است زیاد هم آسان نباشد. اگر می خواهید بدانید که فرم چانه نامتقارن دارید یا نه به این نکات دقت کنید:

حتما بخوانید :  موفقیت در کاهش وزن ، قبل از شروع کاهش وزن این رازها را حتما بدانید

آدامس جویدن بیشتر با دندان های قسمت راست یا قسمت چپ.

با دندان غذاها را آسیاب نمی کنید بلکه غذا را له می کنید.

پلاک دندانی روی بعضی دندان ها بیشتر ظاهر می شوند.

گاهی اوقات لثه ها خونریزی می کنند.

چانه پهن متقارن

ارتباط فرم چانه ها با سلامت

طبق نتایجی که از تحقیقات به دست آمده است، چانه های پهن متقارن کاملا ارثی هستند و هیچ عامل خارجی در شکل گیری فرم آن کوچک ترین تاثیری نداشته است.

فرم چانه خود را در این مطلب بررسی کنید + تصاویر و آموزش


حتما بخوانید :  پینه شست پا ( روش های ساده و کاربردی برای از بین بردن پینه شست پا )